تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 96433 تاریخ انتشار : ۲۶ خرداد ۱۳۹۷
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ریشه اصلی عدم ثبات در بازارهای مختلف را تغییرات شدید نرخ ارز دانست.
به گزارش بانک مردم، محمدرضا پورابراهیمی داورانی در گفت وگو با خانه ملت با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز عید فطر در زمینه حل مسائل اقتصادی گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر هماهنگی سه قوه برای رفع مشکلات اقتصادی،با تدبیر و راهنمایی‌های ایشان کانون مرکزی با حضور سران سه قوه برای رسیدگی به مسائل اقتصادی تشکیل شده و رئیس جمهور مسئولیت این کانون را برعهده دارد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نخستین جلسه کانون مرکزی رسیدگی مسائل اقتصادی کشور چند هفته پیش تشکیل شد و اولویت بندی ها در خصوص رسیدگی به مسائل اقتصادی صورت گرفته و بر اساس آن کارها رو به جلو می رود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از دغدغه‌های امروز اقتصاد کشور موضوع عدم ثبات در بازارها بوده که ریشه اصلی این عدم ثبات در بازارهای مختلف، تغییرات شدید نرخ ارز است.

تغییرات قیمتی در بازارها به نوسان بازار ارز گره خورده است

پورابراهیمی داورانی در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه تغییرات قیمت ها در بسیاری از بازارها به نوسان بازار ارز گره خورده است گفت: باید توجه داشت تصمیمات اقتصادی کشور با قیمت ارز ارتباط دارد.

وی ادامه داد: باید به دولت کمک کرد تا بازار ارز را از بی ثباتی خارج کند. در حال حاضر سیاست نرخ ثابت برای ارز و همچنین عدم توجه به بازار ثانویه از سوی دولت دنبال می شود که پیامدهای در اقتصاد کشور در پی داشته است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بازار غیررسمی ارز شکل گرفته و نظارتی نیز بر آن از سوی دولت اعمال نمی‌شود، یادآور شد: تشکیل بازار متشکل ارز برای مدیریت بازار یکی از اولویت‌های اصلی کمیسیون اقتصادی است و باید در انجام این مهم تسریع صورت گیرد چرا که بدون ورود و رسیدگی دولت به موضوع بازار غیررسمی نباید انتظار داشت که قیمت‌ها در بازار کنترل شود.

Twitter Google+ Facebook
696 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه