تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 99021 تاریخ انتشار : ۲۳ تیر ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: در چند روز اخیر صحبت ها و زمزمه هایی مبنی بر اتخاذ تصمیم جسورانه افزایش نرخ سود بانکی در محافل اقتصادی شنیده می‌شود.

به گزارش بانک مردم، تلاطم های به وجود آمده در بازارهای موازی با سپرده های سرمایه گذاری در بانکها و موسسات اعتباری سبب شده است تصمیماتی درباره تغییر نرخ سود در بانک ها گرفته شود.
روز گذشته قائم مقام بانک مرکزی از احتمال بازنگری نرخ سود سپرده‌ها در بانک‌ها و موسسات اعتباری خبر داد و گفت با مطالعاتی که در جریان است نرخ سودهای بانکی مورد بازنگری قرار خواهد گرفت.البته اکبر کمیجانی در این مصاحبه به صراحت از افزایش و یا کاهش نرخ سود سپرده های بانکی حرفی نزده است اما به نظر می‌رسد با توجه به شرایط امروز اقتصاد کشورمان منظور قائم مقام بانک مرکزی از تغییر نرخ سود افزایش آن باشد.

در چند ماهه اخیر با توجه به افزایش نقدینگی در جامعه و کاهش نرخ سود سپرده ها در بانک ها و موسسات اعتباری بازارهای موازی با بانکها نظیر ارز، طلا، مسکن و خودرو با نوسانات بسیاری روبه‌رو شده اند.

بسیاری از کارشناسان اقتصادی راه برون رفت از نوسانات موجود را بازگشت دوباره نقدینگی به بانکها و موسسات اعتباری می‌دانند.

اما همواره بانک مرکزی که در سال گذشته نرخ سود سپرده ها را در مرز ۱۵ درصد ثابت نگه داشت تمایلی به افزایش مجدد آن ندارد.

به نظر می‌رسد شبکه بانکی قصد دارد با افزایش مجدد نرخ سود سپرده ها زمینه بازگشت نقدینگی سرگردان به شبکه بانکی را فراهم سازد.

منبع: اخبار بانک
Twitter Google+ Facebook
1,423 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه