تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 99166 تاریخ انتشار : ۲۵ تیر ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: امکان مهلت دو ساله برای بازپرداخت وام کشاورزانی که در سال زراعی ۱۳۹۶ تحت تاثیر حوادث غیرمترقبه از جمله سرمازدگی و خشکسالی قرار گرفته اند، طبق مصوبه هیات وزیران فراهم شد.

به گزارش بانک مردم به نقل از از پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیات وزیران این مصوبه را در جلسه سیزدهم تیرماه امسال به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های جهاد کشاورزی، کشور، سازمان برنامه و بودجه و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی تصویب کرد.
براساس این مصوبه، امکان مهلت دو ساله برای بازپرداخت وام کشاورزانی فراهم شد که در سال زراعی ۱۳۹۶ تحت تاثیر حوادث غیرمترقبه از جمله سرمازدگی و خشکسالی قرار گرفته اند.
براین اساس بانک های عامل موظف اند مانده بدهی اصل، سود و جرائم تسهیلات دریافتی خسارت دیدگان بخش کشاورزی که سررسید شده است تا تاریخ ابلاغ این تصویب نامه را به مدت دو سال امهال کنند.
همچنین بانک مرکزی موظف است هزینه های امهال تایید شده از سوی بانک های عامل را بررسی و به سازمان برنامه و بودجه اعلام کند.
«بانک مرکزی و وزارت کشور موظفند گزارش عملکرد این تصویب نامه را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه اعلام کنند.»
طبق این مصوبه بانک های عامل موظف اند در صورت تایید نشدن هر یک از بهره برداران، فهرست مشمولان اعلامی کارگروه موضوع بند (خ) ماده (۳۳) قانون برنامه ششم توسعه، مراتب را به صورت کتبی با ذکر دلایل به دستگاه مربوط اعلام کنند.

Twitter Google+ Facebook
626 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه