تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 102332 تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: روپیه واحد پول هند در هفته جاری به کمترین میزان ارزش خود در مقابل دلار آمریکا رسید.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایرنا، به گفته کارشناسان ، نگرانی از تنش های تجاری مختلف در جهان که اکنون با سقوط ارزش لیر ترکیه همراه شده است از عواملی بود که باعث شد روپیه، قدرت خود را در برابر دلار از دست بدهد.
مساله نوسان ارزش روپیه در مقابل دلار در روزهای گذشته به موضوع اصلی رسانه ها و دغدغه بزرگ مقامات هند تبدیل شد.
روزنامه ‘اکونومیک تایمز’، با اشاره به اینکه روپیه هند با وجود دخالت بانک مرکزی این کشور روز دوشنبه ۱٫۰۹ تا ۱٫۵۹ درصد ارزش خود را در مقابل دلار آمریکا از دست داد و به قیمت ۶۹٫۹۳ روپیه در مقابل هر دلار معامله شد، نوشت: پیش از آغاز تجارت ارز محلی در هند، روپیه در بازار سنگاپور ( ان دی اف) از خود ضعف نشان داده بود و دلالان اقدام به فروش ارز های بازار های درحال ظهور مانند روپیه در مقابل دلار کردند. در داخل هند نیز ارزش آن به شکل بی سابقه ای کاهش یافت.
انیندیا بانرجی تحلیل گر ارز در شرکت مالی کوتاک در این خصوص گفت: سقوط لیر ترکیه نگرانی ها در مورد تنش های تجاری را افزایش داده است و سرمایه گذاران به دنبال تامین امنیت دارایی های مورد حمایت دلار هستند. این ضعف بر روپیه در بازارهای محلی هند نیز تاثیر گذاشته است.
دلالان اعلام کردند: بانک ها برای جلوگیری از سقوط ارزش روپیه اقدام به فروش دلار کرده اند.
در سال جاری روپیه هند ۷٫۲ درصد از ارزش خود را در مقابل دلار آمریکا از دست داده است و همچنان یکی از ارزهای آسیایی با بدترین عملکرد محسوب می شود.
اما علاوه بر روپیه هند، لیر ترکیه، روبل روسیه و پسو آرژانتین نیز ارزش خود را به شدت در مقابل دلار آمریکا از دست داده اند. از ابتدای سال جاری تاکنون ارزش این ارز ها بین ۱۵ تا ۴۰ درصد کاهش یافته است.

Twitter Google+ Facebook
661 views
نظرات
  1. . جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

    همه از ما بهتر هستند ماشاالله به ما که یکدفعه ۲٠٠درصد ارزش پول ملی رو از دست میدهیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه