تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 122460 تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: طبق اطلاعات بانک مرکزی چین، این کشور حدود ۳۲ تن طلا را به خزانه اش در سه ماه گذشته اضافه کرده و در فوریه ۱۰ تن طلا خریداری کرده است.

چین 32 تن طلا در 3 ماه خرید

به گزارش بانک مردم به نقل از تسنیم، بانک پیپل چین در فوریه برای سومین ماه پیاپی ذخایر طلای خود را افزایش داد و کل دارایی‌های خود را به ۱۸۷۴ تن معادل ۶۰٫۲۶ میلیون اونس رساند. این حرکت چین بخشی از استراتژی آن در دور شدن از دلار آمریکاست .
طبق اطلاعات بانک مرکزی چین، این کشور حدود ۳۲ تن از این فلز گرانبها را به خزانه اش در سه ماه گذشته اضافه کرده و در فوریه ۱۰ تن طلا خریداری کرده است .
قبل از دسامبر، بانک مرکزی چین دو سال بود که هیچ گزارشی از افزایش ذخایر طلا نداده بود و ارقام رسمی از اکتبر ۲۰۱۶ تا نوامبر ۲۰۱۸ ثابت مانده بودند. تحلیلگران گفتند پکن سعی می کند ذخایرش را به دور از دلار متنوع سازد .
افزایش دارایی های طلای چین زمانی صورت گرفت که بانک‌های مرکزی در حال ذخیره این کالا هستند. در ژانویه چین به رتبه ششم در بین بزرگترین دارندگان طلای جهان سقوط کرد و پس از روسیه قرار گرفت .
طبق اطلاعات شورای جهانی طلا، مقدار طلای اضافه شده به ذخایر بانک های مرکزی سراسر جهان در ۲۰۱۸ به دومین رکورد خود دست یافت. کشورها ۶۵۱٫۵ تن طلا در سال گذشته خریدند و حالا حدود ۳۴ هزار تن طلا دارند. طلا به عنوان یک سرمایه گذاری امن در ۲۰۱۹ محبوب تر شده و دلیل آن بی ثباتی بازار و گسترش سیاست های اقتصادی محافظه کارانه است .

Twitter Google+ Facebook
237 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه