تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 123081 تاریخ انتشار : ۳ فروردین ۱۳۹۸
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: کامران ندری می‌گوید: این بار نباید به نیرو‌های مسلح اجازه داد تا بانک‌ها را خریداری کنند زیرا فعالیت نیرو‌های نظامی در کشور مشخص است و نباید وارد حوزه اقتصادی با هدف سودآوری شوند، زیرا با توجه به نفوذ نیرو‌های نظامی در کشور و در ارکان سیاسی این گروه دارای قدرت انحصاری می‌شوند و رقابت را در اقتصاد تضعیف می‌کنند.

آیا ابر بانک سپه برای بانک‌های نظامی معجزه می‌کند؟

به گزارش بانک مردم به نقل از رویداد۲۴  یکی از خبر‌های مهم در سال ۹۷ ادغام بانک‌های نظامی در بانک سپه بود، برخی از کارشناسان حوزه بانکی معتقدند ادغام در نظام بانکی به عنوان آخرین راهکار برای ساماندهی آنهاست و قبل از آن باید اقداماتی در جهت به ثبات رسیدن سیستم انجام داده می‌شد، چرا که بیم این می‌رود اصلاحات عجولانه سبب بازگشت نظام بانکی کشور به سمت ابربانک نظامی؛ بنابراین این اقدام باید با احتیاط و با در نظر گرفتن ملاحظاتی صورت پذیرد.

گفته می‌شود ادغام بانک‌ها به ویژه موسسات مالی و اعتباری باعث افزایش سرمایه آن‌ها می‌شود و سرمایه این بانک‌ها را تقویت می‌کند و یک بانک قوی‌تر خواهد شد، البته باید توجه داشت که با ادغام بانک‌ها افراد و مدیران بهتری مسئولیت‌ها را بپذیرند.

یکی از ملاحظاتی که باید در نظر گرفت این است که اگر مقام‌های نظارتی به این نتیجه برسند که در مورد ادغام یا تملک بانک جدید قادر به اجرای استاندارد‌های احتیاطی نیستند، نباید مجوز اجرای این کار را صادر کنند. علاوه بر این، حالت سلطه و انحصار نیز باید ملاحظه‌ای در فرآیند ادغام باشد.

کامران ندری در گفتگو با خبرنگار اقتصادی رویداد۲۴ در مورد ادغام ۵ بانک نظامی با بانک سپه می‌گوید: اجرا کردن این طرح سخت است، زیرا بانک سپه نیز با مشکلات زیادی روبروست.

او ادامه می‌دهد: بنده به عنوان یک کارشناس حوزه بانک با تجمیع همه بانک‌های نظامی زیان ده موافق نیستم البته برخی معتقدند با توجه به اینکه همه این بانک‌ها دولتی می‌شوند و کنترل بر فعالیت آن‌ها آسان‌تر از قبل می‌شود تصمیم درستی بوده است.

مدیر پژوهشکده پولی و بانکی می‌گوید: بهتر آن بود این بانک‌ها در ابتدا در یکدیگر ادغام شوند و دولتی شده و پس از ان مجددا خصوصی شوند البته این بار نباید به نیرو‌های مسلح اجازه داد تا آن‌ها را خریداری کنند زیرا فعالیت نیرو‌های نظامی در کشور مشخص است و نباید وارد حوزه اقتصادی با هدف سودآوری شوند، زیرا با توجه به نفوذ نیرو‌های نظامی در کشور و در ارکان سیاسی این گروه دارای قدرت انحصاری می‌شوند و رقابت را در اقتصاد تضعیف می‌کنند.

Twitter Google+ Facebook
1,293 views
نظرات
  1. آرمان چهارشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۸

    با سلام
    این یک افتخار ملی است و قهرمان واقعی این تصیمیم مقام معظم رهبری هستند که اجازه داده اند بانک های نیروهای مسلح یکی باشند با قدرت بیشتر و خدمات بیشتر شایسته است نسبت به تصیم مشابه دیگری در خصوص واگذاری بیمه های نهاد ها و نیروهای مسلح اقدام گردد مثل بیمه کوثر – بیمه حکمت صبا- بیمه سینا- بیمه دی- بیمه میهن- بیمه تعاون مثل بانک های فوق در قالب بیمه ایران که دولتی است تا از زیان انباشته ۶۰۰۰ هزار میلیارد تومانی خلاصی یابد و هم بر خدمات به قشرهای هدف مفید واقع گردد با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح و بیمه مرکزی
    با تشکر

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه