تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 126958 تاریخ انتشار : ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
`پوند انگلیس

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: افزایش نگرانی‌ها از برگزیت بار دیگر به کاهش ارزش پوند در معاملات ارزی انجامید.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایسنا، با وجود اعلام خبر توقف موقت مذاکرات تجاری بین چین و آمریکا، دلار توانست معاملات هفتگی را با موفقیت به پایان برساند و بار دیگر در برابر همتایان بزرگ خود دست به پیروی زند. پس از آن که مذاکرات حزب محافظه کار و کارگر انگلیس بر سر چگونگی خروج از اتحادیه اروپا شکست خورد، ارزش پوند به پایین‌ترین سطح خود از پانزدهم ژانویه امسال رسید.

پوند در آخرین روز از معاملات هفتگی کاملاً از کانال ۱.۳ دلاری فاصله گرفت و به ۱.۲۷ دلار عقب نشست. برخی از کارشناسان معتقدند اصرار مجلس انگلیس بر مخالفت با طرح‌های پیشنهادی دولت ترزا می در نهایت نخست وزیر را وادار به استعفا خواهد کرد و این مساله می‌تواند باعث ریزش بیشتر ارزش پوند شود.

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر در نامه به ترزا می‌نوشت: به شما نامه نوشتم تا اطلاع دهم که کلاف مذاکرات بر سر یافتن فهمی مشترک از نحوه ترک اتحادیه اروپا کاملاً گره خورده است. اگر چه حصول به تفاهم در جاهایی ممکن است اما نتوانستیم پلی برای ارتباط بین خود ایجاد کنیم.

ایمار دالی، استراتژیست ارزی در بانک ” مک کوایر” گفت: قبلاً بیشتر مطمئن بودیم که در مذاکره با اروپایی‌ها به بازار مشترک یا چیزی شبیه آن دست خواهیم یافت اما اکنون مساله بیشتر مرتبط به توانایی نخست‌وزیر برای تداوم رهبری حزب محافظه کار است.

در برابر سایر ارزهای مهم، هر پوند به ازای ۱.۱۳۸ یورو، ۸۹.۴۶ روپیه هند، ۱.۸۵ دلار استرالیا، ۱.۷۱۲ دلار کانادا، ۱.۲۸۵ فرانک سوئیس، ۱۳۹.۴۰ ین ژاپن و ۸.۷۹ یوان چین مبادله شد.

دیگر ارز مهم اروپایی یعنی یورو نیز در برابر دلار تاب مقاومت نداشت و تشدید اختلاف بین ایتالیا و سایر اعضای منطقه یورو بر سر چگونگی بازپرداخت بدهی‌های این کشور باعث شد تا یورو با عقب نشینی محسوسی به کار خود در معاملات هفتگی پایان دهد. هر یورو به ۱۱.۷۲ دلار عقب نشینی کرد.

Twitter Google+ Facebook
908 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه