تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 129242 تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: مسعود خوانساری ؛ رئیس اتاق بازرگانی تهران: نمی‌توانم نتیجه جلسه فردا در موضوع تکلیف باقی ماندن یا حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را پیش‌بینی کنم ولی معتقدم بهترین راه آن است که ارز در کشور، قیمت واقعی خودش را پیدا کند ولی نگرانی این هست که طبقه محروم و دهک‌های پایین از این راه آسیب ببینند.
بهترین راه برای جلوگیری از آسیب به دهک‌های پایین، دادن یارانه نقدی به آن‌ها است ، متأسفانه یکی از مشکلاتی که در این بخش وجود داشت آن بود که واردات انجام‌شده با ارز ۴۲۰۰ تومانی به‌قیمت ۴۲۰۰ تومان به دست مردم نمی‌رسید و به‌نظر می‌رسد باید این ارز حذف شود و در مقابل، یارانه نقدی به دهک‌های پایین جامعه اختصاص یابد.
با حذف ارز دولتی، هم تولید در کشور به‌راه می‌افتد و هم فساد از بین می‌رود و در مقابل با پرداخت یارانه نقدی، مشکلات طبقات پایین جامعه نیز جبران می‌شود.

Twitter Google+ Facebook
1,495 views
نظرات
  1. . چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

    اگر یارانه پولدار ها قطع شود اوضاع درست میشود یکی از عوامل تورم زا پرداخت یارانه به اشکال گوناگون به پولدارها است دولت ها چون خودشان از افراد پولدار تشکیل میشوند در این حوزه بسیار ضعیف عمل میکنند. مدرک :کسیکه حقوق ۱۵ میلیون تومان میگیرد آیا اقشار ضعیف است؟ در کل تشخیص این افراد کار راحتی است،کم کاری میشود. آیا قبل از قطع ارز ۴۲٠٠تومان نباید موضوع یارانه ثروتمندان حل شود.آیا فکری شده است؟ متاسفانه بصورت پراکنده و بی نظم عمل میشود.تا کی باید اینگونه عمل کنیم؟! آیا میدانیم چکار میکنیم؟! اگر دانسته اینگونه عمل میکنیم که اصلا بنفع مردم و اقشار ضعیف نیست!!

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه