تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 129644 تاریخ انتشار : ۳ تیر ۱۳۹۸

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: دلالان بازار سکه و ارز در بانکها و موسسات اعتباری به دنبال تراول های کوچک هستند.
به گزارش خبرنگار بانک مردم با محدودیت‌های ایجاد شده توسط بانک مرکزی که از سال گذشته انجام شد ادامه فعالیت برای دلالان بازارهای سکه و ارز سخت شده است.
محدودیت ۵۰ میلیون تومانی برای خرید از هر کارت در دستگاه های پوز فروشگاهی و همچنین چک رمزدار بانکی به نام هر شخصی که صادر می‌شود از جمله محدودیت‌هایی است که سال گذشته برای حذف دلالان از بازار سکه و ارز انجام شد.
به همین دلیل فعالان بازارهای سفته بازی به دنبال راه های جایگزین برای ادامه حیات خود و کسب در آمد هستند.
در این خصوص به نظر می رسد تراول های کوچک و یا ریز که به رنگ آبی بوده و در شبکه بانکی به وفور دست به دست می‌شود مرجع مبادلات دلالان شده است.
با توجه به محدودیت پرداخت ۱۵ میلیون تومان در هر شبانه‌روز برای هر فرد، دلالان با ایجاد ارتباط با شبکه بانکی این محدودیت‌ها را کاهش می دهند.
ارتباطات دلالان سکه و ارز با شبکه بانکی بدین صورت انجام می شود که مانده حساب های دلالان در حساب های بدون سود قرار گرفته تا بانک‌ها نیز در قبال این، تراول کوچک به آنها بدهند.
رابطه نزدیک برخی از دلالان به گونه ای شده که فرد سفته باز با افتتاح حساب برای نزدیکان خود محدودیت ۱۵ میلیون تومانی در هر شبانه‌روز را نیز از بین می‌برد.
به عبارت دیگر فرد با مراجعه به بانک برای برداشت ۶۰ میلیون تومان از چهار کدملی مربوط به اطرافیان خود این مبلغ را تامین می‌کند.
در حالیکه با قوانین موجود بانک باید در این گونه موارد مورد مشکوک را به اداره پولشویی گزارش کند اما متاسفانه با دلالان همکاری کرده و تراول های ریز را به آنها می دهند.

Twitter Google+ Facebook
781 views
نظرات
  1. محسن دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸

    بانک ها اصلا عاشق این مشتریان هستند. من که گردش ماهیانه حسابم ۳ میلیون تومان بیشتر نیست خجالت می کشم به بانک مراجعه کنم و روزی ۲۰۰ هزار تومان از خودپرداز می گیرم. اگه کاری در بانک داشته باشم با وجود آنکه سالیان درازی است مشتری این شعبه هستم جواب سلامم را هم با زور می دهند و گاهی نمی دهند. اما بارها دیده ام دلالها آنطرف باجه می روند و آزادانه فرمها را بر می دارند و تکمیل می کنند و در نوبت نمی مانند و حتی از کارمندان بانک برای دور زدن محدودیتهای انتقال پول روزانه مشاوره می گیرند!

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه