تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 130919 تاریخ انتشار : ۱۹ تیر ۱۳۹۸

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: واریز یک سوم مبلغ قسط تسهیلات توسط یک مشتری تماماً به حساب اصل وام در بانک ها برده می شود و نه سود تسهیلات!
به گزارش خبرنگار بانک مردم بانک‌ها و موسسات اعتباری برای واریزی های اقساط مشتریان از روش های جالب توجی استفاده می‌کنند.
بر این اساس شبکه بانکی به هنگام واریز اقساط توسط مشتری در ابتدا تماما از اصل تسهیلات کسر می‌کند.
به عبارت دیگر بانک هیچ‌گونه مبلغی را جهت سودی که قرار است مشتری به بانک پرداخت کند کم نکرده تا مشتری همچنان بدهکار بانک باشد.
خبرنگار ما برای صحت این موضوع برای اقساط ۷۳۰ هزار تومان تسهیلات حدود یک سوم آن یعنی ۲۴۰ هزار تومان را به حساب بانک واریز کرد.
بر اساس صورتحساب بانک از مبلغ ۷۳۰ هزار تومان قسط، حدود ۴۰۰ هزار تومان برای اصل وام و حدود ۳۳۰ هزار تومان نیز به عنوان سود وام منظور می‌شود.
پس از واریزی ۲۴۰ هزار تومان و مراجعه مجدد به صورت حساب بانک متوجه کسر تمام مبلغ از اصل وام شده و حتی یک ریال از آن نیز به حساب سود تسهیلات منظور نشده است!
این نحوه محاسبه بانک‌ها و موسسات اعتباری برای بخش تسهیلات جزء مسائل تخصصی بوده و تقریبا مشتریان از آن اطلاع چندانی ندارند.
در حالی که بهتر است بانک‌ها و موسسات اعتباری برای واریزی های کمتر از یک قسط به مشتریان درصدی از آن را برای اصل وام و درصدی را برای سود منظور کنند تا وجه التزام کمتری از بابت تاخیر برای مشتری منظور گردد.

Twitter Google+ Facebook
1,414 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه