تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 145370 تاریخ انتشار : ۷ بهمن ۱۳۹۸

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: به دنبال موافقت شورای پول و اعتبار، سقف تسهیلات خرید مسکن برای زوجین به ۲۴۰ میلیون رسید، که بازپرداخت آن به طور تقریبی ماهیانه ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

وام مسکن را

به گزارش بانک مردم به نقل از جوان، وام مسکن به عنوان یکی از مهم‌ترین ابزار برای اقشار متوسط و رو به پایین جامعه به شمار می‌رود که خود نقش بسیار مؤثری بر بالابردن قدرت خرید متقاضیان برای خرید مسکن دارد.

متقاضیان وام مسکن در ابتدا برای دریافت تسهیلات باید ۴۰ میلیون تومان در یکی از شعبه‌های بانک مسکن به مدت یک سال سپرده گذاری کنند، اگر هر یک از زوجین مایل به دریافت تسهیلات خرید مسکن هستند باید زن و شوهر هر کدام ۴۰ میلیون تومان سپرده گذاری کنند.

بعد با فرا رسیدن نوبت دریافت وامشان افراد به بانک مذکور مراجعه کرده و به هر کدام ۸۰ میلیون تومان تسهیلات با ۲۰ میلیون جعاله تعلق می‌گیرد که در مجموع یک زن و شوهر به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت خواهند کرد.

دریافت این وام منوط به شرایطی از جمله ارائه یک یا دو ضامن برای هر فرد است که حقوق ضامن باید دو برابر اقساط تسهیلات در هر ماه باشد. به طور مثال اگر ضامنی حقوق دریافتی اش بیش از ۵ میلیون تومان باشد دیگر نیاز به ضامن دوم نیست. شرط بعدی داشتن فیش کسر از حقوق از طرف ضامن است.

بعد از ارائه تمامی مدارک‌ها از سوی ضامن و فرد متقاضی و بررسی این مدارک توسط بانک مسکن، ۱۵ روز بعد وام به متقاضی پرداخت می‌شود.

شرح مبلغ (تومان) اقساط سود وام مجموع بازپرداخت تعداد اوراق هزینه فعلی خرید اوراق  تعداد تضامین
تهران(انفرادی) ۷۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ۶۴۰٫۰۰۰ ۶۸٫۰۰۰٫۰۰۰ ۱۳۸٫۰۰۰٫۰۰۰ ۱۴۰ ۱۰٫۰۸۰٫۰۰۰ ۲ نفر
مراکز استان های و شهرستان ها بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت(انفرادی) ۶۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ۵۴۸٫۰۰۰ ۵۸٫۰۰۰٫۰۰۰ ۱۱۸٫۰۰۰٫۰۰۰ ۱۲۰ ۸٫۶۴۰٫۰۰۰ ۲ نفر
سایرمناطق شهری(انفرادی) ۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ۴۵۰٫۰۰۰ ۴۸٫۰۰۰٫۰۰۰ ۹۸٫۰۰۰٫۰۰۰ ۱۰۰ ۷٫۲۰۰٫۰۰۰ ۲ نفر
تهران(زوجین) ۱۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ۱٫۱۰۰٫۰۰۰ ۱۱۶٫۰۰۰٫۰۰۰ ۲۳۶٫۰۰۰٫۰۰۰ ۲۴۰ ۱۷٫۲۸۰٫۰۰۰ ۲ نفر
مراکز استان های و شهرستان ها بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت(زوجین) ۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ۹۱۵٫۰۰۰ ۹۷٫۰۰۰٫۰۰۰ ۱۹۷٫۰۰۰٫۰۰۰ ۲۰۰ ۱۴٫۴۰۰٫۰۰۰ ۲ نفر
سایرمناطق شهری(زوجین) ۸۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ۷۳۰٫۰۰۰ ۷۸٫۰۰۰٫۰۰۰ ۱۵۸٫۰۰۰٫۰۰۰ ۱۶۰ ۱۱٫۵۲۰٫۰۰۰ ۲ نفر

آخرین جزئیات از نحوه و میزان وام مسکن در سال ۹۸

در ۴ دی امسال با تصویب شورای پول و اعتبار از محل اوراق حق تقدم سقف تسهیلات انفرادی مسکن در تهران ۱۰۰ میلیون تومان و برای زوجین ۲۰۰ میلیون تومان تعیین شد.

همچنین سقف تسهیلات جعاله (تعمیر) از محل منابع داخلی بانک‌ها توسط بانک مسکن و بانک‌های تجاری (شامل تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم و بدون سپرده) به ۴۰ میلیون تومان افزایش یافت؛ بنابراین در مجموع متقاضیان خرید مسکن می‌توانند ۲۴۰ میلیون تومان تسهیلات را از بانک دریافت کنند.

میزان سود وام ۲۰۰ میلیون تومانی خرید مسکن در روش پرداخت ساده ۱۲ساله، حدود ۲۸۹ میلیون تومان است. اقساط ماهانه این وام حدود ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است که با احتساب اقساط ماهانه وام تعمیر (یک میلیون و ۱۵ هزار تومان برای دوره ۵ساله) به حدود ۴.۴ میلیون می‌رسد.سود وام تعمیر نیز حدود ۲۱ میلیون تومان در روش ساده است.

در روش پلکانی بازپرداخت وام، متقاضیان تا سال دوازدهم حدود ۳۲۰ میلیون تومان پرداخت خواهند کرد. در سال اول مبلغ قسط ماهانه سه میلیون و ۵۰ هزار تومان، سال دوم ۳ میلیون و ۱۴۰ هزار تومان، سال سوم، ۳میلیون و ۲۳۵ هزار تومان، سال چهارم سه میلیون و ۳۳۲ هزار تومان، سال پنجم ۳ میلیون و ۴۳۲ هزار تومان، سال ششم ۳میلیون و ۵۳۵هزار تومان، سال هفتم ۳ میلیون و ۶۴۱ هزار تومان، سال هشتم ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، سال نهم ۳میلیون و ۸۶۲هزار تومان، سال دهم ۳ میلیون و ۹۸۷هزار تومان، سال یازدهم ۴ میلیون و ۹۸هزار تومان و قسط ماهانه سال دوازدهم ۴ میلیون و ۲۲۱هزار تومان است.

کل پرداختی متقاضی در ماه دوازدهم سال دوازدهم، بابت وام ۲۰۰ میلیون تومانی به‌روش پلکانی حدود ۵۲ میلیون تومان است. میزان اقساط ماهانه وام تعمیر نیز در سال اول ۹۶۶ هزار تومان و در ماه ۶۰ (سال پنجم) یک میلیون و ۸۷ هزار تومان است. سود این وام ۲۱۰ میلیون و ۵۰۰هزار تومان است و در مجموع بیش از ۳۴۰ میلیون تومان سود خواهد بود.

مجرد‌های ساکن تهران هم می‌توانند تا ۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند که شامل ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۴۰ میلیون تومان جعاله است؛ بنابراین متقاضیان مجرد در شهر تهران برای ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات باید ۲۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه این تعداد اوراق با «تسه» ۴۶ هزار تومانی، ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌شود که با در نظر گرفتن ۴۰ میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید ۸۰ ورق به مبلغ سه میلیون و ۶۸۰ هزار تومان خریداری کنند، ۱۲ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان است.

در ایران طبق قانون تمامی بانک‌ها مجوز پرداخت وام‌های مسکن را دارند، اما به علت نداشتن اعتبار تقریبا هیچ بانکی غیر از بانک مسکن، که مسئول اصلی پرداخت وام‌های مسکن است، چنین وامی را پرداخت نمی‌کند.

Twitter Google+ Facebook
368 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه