تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 11600 تاریخ انتشار : 3 دی 1394

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: بعد از یک سکوت نسبتا طولانی، سرانجام با پیگیری های پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم، یکی از مدیران رده بالای موسسه اعتباری “ثامن الحجج” حاضر به پاسخگویی و رفع برخی از ابهامات در مورد موسسه شد. “رضا امیری” معاون اجرایی “ثامن الحجج” محسوب می شود و با توجه به وظایفی و عملکردی که دارد، می توان عملا وی را قائم مقام موسسه دانست. امیری با صبر و حوصله فراوان به سوالات پاسخ گفت و حتی منتقدان موسسه را به چالش کشید. پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم با توجه به درخواست مخاطبان عزیز با پیگیری فراوان، گفتگوی پیش رو را تهیه و سعی کرد در آن همه سوالات و ابهام های سپرده گذاران را مطرح کند. همان طور که پیش بینی می شد گفتگو با معاون اجرایی “ثامن الحجج” نتیجه ای امیدوارکننده داشت و باید دید در آینده نیز این امیدواری فعلی به حقیقت تبدیل می شود یا خیر.

گفتگوی پایگاه خبری تحلیلی “بانک مردم” با معاون اجرایی موسسه “ثامن الحجج” که عملا شخص دوم موسسه محسوب می شود را می خوانید:
آقای امیری شاید تعداد افرادی که می دانند موسسه در چه وضعیتی به سر می برد انگشت شمار باشد. آیا سرانجام به سپرده گذاران می گویید که موضوع عملکرد “ثامن الحجج” و روند اخذ مجوز به کجا کشیده شده است؟
من تنها کسی از موسسه “ثامن الحجج” هستم که به طور مستقیم در این مجموعه پیگیر مجوز، حسابرسی ها و رفع ابهام بازرسان هستم. بنده نماینده ثامن الحجج با اختیار تام هستم و بر همه جوانب کار تسلط دارم. اینها را برای این گفتم که شما بدانید هیچ مساله ای در این زمینه وجود ندارد که من اطلاعی از آن نداشته باشم. برای همه حرفهایم نیز سند و مدرک در اختیار داریم. سپرده گذاران و مخاطبان شما مطمئن باشند هر چه بانک مرکزی و بازرسان آنها از “ثامن الحجج” خواسته بود در اختیار آنها قرار دادیم. از اطلاعات سپرده سپرده گذاران تا اموال موسسه.

بازرسی ها چه موقع به اتمام می رسد؟
بازرسان بانک مرکزی در موسسه ثامن الحجج از مدتها پیش مستقر شدند و همه اطلاعاتی که خواسته شده تحویل بانک مرکزی داده شده و این نوید را بدهم که بازرسی ها در هفته ای که  گذشت به اتمام رسید و بانک مرکزی باید گزارش بازرسی ها را به هیات نظارت بر موسسه “ثامن الحجج” تحویل دهد. ما در این بازرسی در output (خروجی) اختلاف داشتیم که در حال رفع شدن است. این اطمینان را می دهم تا کنون هیچ درخواستی از سوی بازرسان و حسابرسان نبوده که ما اجابت نکرده باشیم. بدین ترتیب هر خبری مبنی بر اینکه ما با بانک مرکزی همکاری نکردیم یا در همکاری کم کاری کردیم تکذیب می شود. از طرفی موضوع حسابرسی نیز در حال اتمام است و نتیجه آن کاملا مثبت است.

آیا فقط در این مورد مغایرت وجود داشت؟
خیر یک مورد غیر طبیعی دیگر هم وجود دارد و آن میزان سپرده گذاران است. بانک مرکزی مدعی است تعداد واقعی سپرده گذاران حدود یک میلیون نفر است در حالی که رقم دقیق سپرده گذاران ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر است. قطعا این اختلاف غیر طبیعی است و قرار شده هفته آینده ما مستندات خود در این باره را ارائه کنیم.
سپرده گذاران خبرهای زیادی مبنی بر مثبت بودن گزارش حسابرسی خوانده اند اما هنوز جزئیات آن را نمی دانند. اینکه گزارش حسابرسی مثبت بوده یعنی چه؟

حسابرسی سال ۱۳۹۴ “ثامن الحجج” توسط شرکت فریوران به اتمام رسیده و تراز مالی موسسه ۳۹۰۰ میلیارد تومان مثبت ارزیابی شده است. این حسابرسی تا ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ بوده است. این خبر مهمی برای سپرده گذاران است چراکه مثبت بودن حسابرسی سال ۱۳۹۴ به وضوح نشان می دهد که موسسه اعتباری “ثامن الحجج” از لحاظ دارایی مشکلی ندارد

حسابرسی سال های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۲ چه شد؟

حسابرسی سال ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ در حال اتمام است اما نکته مهم این است که وقتی در حسابرسی جدیدترین تاریخ مشکلی نباشد به معنای آن است که وضعیت اصلا بحرانی نیست. من این اطمینان را می دهم که “ثامن الحجج” در حسابرسی ها هیچ مشکلی نخواهد داشت

برخی از نمایندگان مجلس اظهار کرده اند که تخلف موسسه “ثامن الحجج” محرز بوده است. منظور آنها چیست؟
خب این حرفها عوامانه است و مشخص است گوینده آن با اطلاعات محدود خود به دنبال بهره برداری های دیگر است. مگر آنها قاضی هستند که حکم می دهند و می گویند تخلف محرز است؟ الان از آن نماینده بپرسید کدام تخلف هیچ پاسخی نخواهد داشت. ببینید یک تخلف هایی هست که همه بانک ها و موسسات اعتباری انجام می دهند و آن تخلف معمول است. همه موسسات آن را داشته اند “ثامن الحجج” هم داشته؛ همه اشتباه کرده اند؛ ما هم اشتباه کرده ایم اما این تخلفات و اشتباهات به گونه ای نبوده که بخواهد سرنوشت یک موسسه اعتباری را تحت الشعاع قرار دهد. حالا در چنین شرایطی بعضی ها برای داغ کردن تنور انتخابات و جمع کردن رای چنین حرفهای عوامانه و فریبانه می زنند. بنابراین حرفهای این افراد برای ما مهم و ملاک عمل نیست.

یعنی موضوع ادغام هم اصلا مطرح نشده و جزو همان اظهارات عوامانه برخی نمایندگان است؟
صد درصد. تمام  این حرف ها شایعه است. ببینید تا زمانی که گزارش نهایی بازرسان بانک مرکزی در هیات نظارت “ثامن الحجج” مطرح نشود هیچ تصمیم گیری هم انجام نخواهد شد. به احتمال زیاد هفته آینده گزارش بازرسی بانک مرکزی منتشر خواهد شد و بعد از آن تازه باید هیات نظارت بر موسسه ثامن الحجج که متشکل از اعضای شورایعالی امنیت ملی, ناجا و دیگر نهادهای نظارتی است تصمیم بگیرند. البته در آن گزارش نهایی بانک مرکزری می تواند پیشنهاد هم دهد اما جالب است بدانید بانک مرکزی فقط یک رای از ۱۰ رای هیات نظارت را دارد. پس اینکه گفته می شود بانک مرکزی در صدد ادغام این موسسه با یک بانک دیگر است یا قرار است منحل شود شایعه است. چون اصلا چنین مباحثی مطرح نشده است. بعد از گزارش تازه اعضا می توانند تصمیم بگیرند که موسسه منحل شود یا ادغام صورت بگیرد یا به حیات خود ادامه دهد.  با توجه به گزارش حسابرسی ها و وضعیت مسسه انحلال غیرممکن است. پس تصمیمگیری یا ادغام خواهد بود یا ادامه حیات است و ما همه تلاش خود را می کنیم تا ابهام های گزارش بانک مرکزی رفع شود تا اعضای هیات نظارت به راحتی رای به ادامه فعالیت موسسه بدهند. البته هیچ شکی نیست که نظارت کننده و بازرسی کننده و مرجع تخصصی تشخیص دهنده مسائل، بانک مرکزی است و نقش ممی در این زمینه دارد اما مطمئن باشید بازرسان بانک مرکزی هر آنچه خواسته بودند در اختیار آنها قرار دادیم.

آیا “ثامن الحجج” قصد دارد از تجمع سپرده گذاران سوء استفاده کند و بانک مرکزی را برای اخذ مجوز تحت فشار قرار دهد؟

اینها از همان مسائل مضحک است. مگر می توان در صورت نداشتن شرایط، بانک مرکزی را برای اخذ مجوز تحت فشار قرار داد؟

اگر موضوعاتی مثل منحل شدن “ثامن الحجج” شایعه است، چه کسانی به این شایعات دامن می زنند و چه نفعی از آن می برند؟
این شایعات می دانیم از کجا مطرح می شود. اینها از طرف رقیبان ما مطرح می شود تا صاحب ۵۰۰ شعبه و دو میلیون سپرده گذار شوند.

آیا یکی از شروط بانک مرکزی تغییر مدیرعامل نیست؟ ما چند روز گذشته خبرموثقی را منتشر کردیم که آقای میرعلی موافقت کرده از راس مدیریت موسسه کنار برود تا شروط بانک مرکزی اجرایی شود.
آقای میرعلی شفاها موافقت کرده مدیرعامل تغییر کند و از این سمت کنار برود اما تا فرد جدید معرفی نشود ایشان همچنان مدیرعامل “ثامن الحجج” هستند. اگر مدیرعامل هم تغییر کند مطمئن باشید ایشان باز هم در هیات مدیره هستند و یکی از رئوس مدیرت باقی می ماند.

گفته می شود همه اموال “ثامن الحجج” به نام آقای میرعلی است.
هیچ چیز شخصی در “ثامن الحجج” وجود ندارد. هیچ اموالی به نام آقای میرعلی یا بستگان یا هیچ شخص حقیقی دیگر نیست. همه اموال به نام موسسه است. تاکید می کنم هیچ ملک و املاک یا مالی به نام ایشان و هیچ شخص حقیقی نیست

این اموال چه چیزهایی هستند که مسوولان “ثامن الحجج” به آن می بالند؟
۱۰۱۰ برگ سند ملکی وجود دارد. اموال موسسه “ثامن الحجج” یکی دو تا نیست که بتوان آن را بر شمرد.

مثلا چند برج ۱۰۰۰ میلیارد تومانی مانند برج ثامن الحجج در مشهد وجود دارد؟
ثامن الحجج ملک های فراوانی در اختیرا دارد. ما حتی املاکی گران تر از برج ثامن الحجج مشهد داریم. پروژه آبشار اصفهان ۱۸۰۰ میلیارد تومان ارزش دارد یا پروژه قم ۱۰۰۰ میلیارد تومان ارزشگذاری شده است. موسسه ثامن الحجج از معدود موسسات و بانکهایی است که مالکیت ۳۰درصد شعب آن در اختیار خودش است. سپرده گذاران باید مطمئن باشند پول آنها جایی نرفته و همه آنها در بهترین جاها سرمایه گذاری شده است. آنها باید ممنون آقای میرعلی باشند که پولها را در جایی مناسب سرمایه گذاری کرده و اجازه دزدی به کسی نداده است. باید از آقای میرعلی تشکر کنند که به کسی باج نداده است. آقای میرعلی حاضر نشد مثل موسسه میزان تعداد معدودی تسهیلات جمعا به مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان بدهد و سپرده‌گذاران باید ممنون باشند.آنها باید ممنون باشند که مسوولان رده بالا را حلوا حلوا نکرده و برای خودشیرینی خرج های سازماندهی شده نکرده  و نگذاشته اختلاسی صورت بگیرد. سپرده گذاران باید متشکر آقای میرعلی باشند.
به نظر شما مشکل سپرده گذاران چه موقع حل می شود؟

ما و سپرده گذاران در یک کشتی هستیم و هر تصمیم منفی به زیان هر دو طرف خواهد بود. همه چی بستگی به تصمیم هیات نظارت بر عملکرد “ثامن الحجج” دارد. با توجه به روند حسابرسی و بازرسی ها ما امیدواریم تصمیمی که به نفع همه است اتخاذ شود اما در هفته ای که می آید بسیاری از ابهام ها بر طرف می شود و خبرهای خوبی منتشر خواهد شد.

حرف آخر؟

با توجه به گستردگی کار، بازرسان بانک مرکزی و حسابرسان زحمات زیادی کشیدند. همچنین مسوولان بانک مرکزی مشاوره ها و راهنمایی های کارگشای بسیاری داشتند. می خواستم بابت زحماتی که کشیده شده از مسوولان،بازرسان بانک مرکزی و حسابرسان تشکر می کنم.

از اینکه پاسخگوی سوالات “بانک مردم” بودید و به سوالات مخاطبان پاسخ دادید متشکریم. امیدواریم در نهایت تصمیمی که به نفع سپرده گذاران باشد اتخاذ و هر چه سریعتر مشکل آنها رفع شود.

انشاءالله

بیشتر بخوانید:

یک خبرگزاری:”ثامن الحجج” می خواهد با فشار و زور مجوز بگیرد/آمار واقعی سپرده گذاران زیر یک میلیون است!

تخلف موسسه ثامن‌الحجج محرز است/دولت به مشکل سپرده‌گذاران فوری رسیدگی کند!

تخلف موسسه ثامن‌الحجج محرز است/دولت به مشکل سپرده‌گذاران فوری رسیدگی کند!

میرعلی رفت/چه کسی مدیرعامل “ثامن‌الحجج” می‌شود؟

راهپیمایی آرام سپرده‌گذاران “ثامن‌الحجج” در میرداماد+فیلم و عکس

فیلم/موسسات غیرمجاز و ثامن الحجج در برنامه توقف ممنوع/بانک مرکزی مقصر است؟

وضعیت موسسه ثامن‎‌الحجج وزیر اقتصاد را به مجلس کشاند

تهدید به خودسوزی یک سپرده گذار ثامن الحجج در شهرستان انار

خبر خوش سیف به سپرده‌گذاران موسسه ثامن‌الحجج!

گزارش ویژه؛برج موسسه ثامن‌الحجج در چشم سپرده‌گذاران!+عکس

تصمیمی بر انحلال ثامن‌الحجج گرفته نشده؛ سپرده‌گذاران نگران نباشند

پورابراهیمی: بانک مرکزی با موسسه ثامن‌الحجج پدرکشتگی ندارد

تجمع سپرده گذاران ثامن الحجج مقابل سرپرستی موسسه در تهران

سرانجام یک خبرگزاری تجمع ثامن الحجج را پوشش داد

اعضای خانواده میرعلی،مدیرعامل “ثامن‌الحجج” هم ممنوع‌الخروج شده‌اند

سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج این هفته را هم با تجمع آغاز کردند+عکس روز

این ثامن، آن ثامن نیست!/اشتباه و دردسر برخی از سپرده‌گذاران

موسسه اعتباری آرمان ایرانیان در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسید

سپرده‌گذاران افضل‌توس هم خواهان مجوز از بانک مرکزی شدند

روز پرخبر؛درخواست سپرده‌گذاران چند موسسه غیرمجاز+عکس

مدیرعامل تعاونی ثامن‌الحجج ممنوع‌الخروج شد!

هیات نظارت بر فعالیت ثامن‌الحجج تشکیل شد/گام مهم برای مجوز

پلمب شعب ثامن‌الحجج در البرز تکذیب شد+عکس

سپرده گذاران ثامن الحجج در اصفهان هم کلافه شدند

تجمع سپرده گذاران ثامن الحجج مقابل بانک مرکزی+عکس روز

آیا موسسه ثامن‌الحجج مجوز می‌گیرد؟ از تجمع تا امید

ثروتی: چرا بانک مرکزی پاسخ سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج را نمی‌دهد؟

ورود دادستانی کل کشور به مساله موسسات مالی غیر مجاز

تجمع دوباره سپرده‌گذاران ثامن الحجج مقابل بانک مرکزی+عکس روز

مذاکره با بانک مرکزی برای مجوز دادن به ثامن‌الحجج

حمایت تلویحی یک مدیر وزارت کشور از ثامن‌الحجج!

تجمع سپرده گذاران ثامن الحجج؛ دوشنبه ۹ آذر

دغدغه فراوان سپرده‌گذاران موسسه اعتباری ثامن‌الحجج

خودسوزی یک سپرده‌گذار ثامن‌الحجج در اصفهان!+خبر تکمیلی

رسیدگی به وضعیت موسسه ثامن‌الحجج توسط نهادهای امنیتی!

تجمع سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج مقابل مجلس/شعار علیه میرعلی

آیا سپرده گذاران موسسه ثامن الحجج به پول خود می رسند؟

Twitter Google+ Facebook
13,837 views
نظرات
 1. شاكرى پنج‌شنبه 3 دی 1394

  خدا ازتون نگذره که سرمایه و پول مردم رو کردین بازیچه کاغذ بازیاتون و جاه طلبیاتون، بابت تمام این ساعات و روزایى که ما بخاطر بى پولى عذاب کشیدیم شماها باید هم تو این دنیا و هم در آخرت پاسخ گو باشید ، گرچه شما و امثال شما اعتقادى به این حرفها ندارید

 2. کوتاه مدت دار تهرانی جمعه 4 دی 1394

  مردم روساده گیر آورده!
  خودش اگه میومد باشما …میزد چی می شد؟
  میگن قسم حضرت عباس یا دم خروس !
  آخرش همه می فهمن مسئولین موسسه پیش زنجانی دوره خالی بندی
  دیدن…
  آخه اگه خوب …بودی که از ….معلوم می شد
  حی لاف بی خودی
  مجوز می گیرین یا نمی گیرین
  منحل می شین یا نمی شین
  چه ارتباطی به پرداخت نکردن حتی یک ریال به اون بیچاره
  پیرزن داره که هرروز می یاد د م شعبه می خواد پول گازشو
  بده که تو سرما نمونه
  حالا ترازتون تا فلک بالا باشه(اگه راست بگین) ازخیر سر همین پیر زنهاست
  که دست رسی به حتی دیناری ازحساب کوتاه مدتشونم ندارن
  توسایت موسسه هم که … گرفتین
  مردم هرروز توسرما باید بیان تو خیابون
  خوب اگه راست میگید ۱۰۱۰تا سند ملک دارید ۱۰۰ تاشو مثل همه
  بانک ها که مزایده میدن بفروشید موسسه که توقیف نشده نفری
  یک کم پول این آدم های ضعیف رو بدید
  والا دروغ می گید
  قسط ۳۸درصد که میگیرید چی میشه
  اصلا کدوم احمقی گفته شما پول مردم رو ملک بخرید
  پول رومردم دادن به شما باش کار تولید حمایت کنید
  نه توپ هندبالو
  ….ریز علی یه لباس تنش بود تو سرما
  آتیشش زدبرای نجات مردم ملک ها رو میخای مقره درست
  کنی برای مریض های سپرده گذار که موندن توهزینه درمانشون
  …………
  وای اگه همین مردم تو خیابون نبیننت
  چه مجوز مالی اعتباری بگیری چه بانک
  باید جوابشون روبا سیلی بدی
  (این پیام به علت داشتن محتوای موهن ویرایش شده است…بانک مردم)

 3. علی کارمند جمعه 4 دی 1394

  توصیه میکنم شما یکبار دیگه گزارش رو بخون دوست عزیز

 4. کامران شنبه 5 دی 1394

  این مزخرفات ارزش دوباره خوانی را ندارد. فقط هر ساعت از خدا می خواهم که هرچه زودتر این شیاطین انسان نما را به عذابی سخت دچار کند.

 5. روزبه شنبه 5 دی 1394

  بانک مردم یه خواهش دارم :لطفا آهنگ همه چی آرومه ما چقدر خوشبختیم را ضمیمه این صفحه قرار دهید تا ما سپرده گزارا موقع خواندن این گزارش سرخوش شویم

 6. arash جمعه 4 دی 1394

  بازهم این مخالفا دارن … میزنن. بانک مردم ازت ممنونم دهن اینارو با هیچی نمیشه بست

 7. دکترoai/من تاشب عیدبه موسسه فرصت میدهم جمعه 4 دی 1394

  بنا بربرآوردهای علمی اینجانب
  تکلیف ثامن الحجج تا اواخرهمین ماه یعنی دیماه روشن خواهدشدو
  وضعیت او از لحظ ادغام یا ادامه فعالیت به تنهائی روشن خواهدشد
  امااخذ مجوز بنابرگمانه زنیهای علمی اینجانب حتی تا اواخردیماه هم عملی نخواهدبود
  سپرده گذاران تهرانی هم همانطورکه یکماه پیش هم پیش بینی کرده بودم تاشب عیداز پول خبری نیست
  به خصوص سپرده گذاران بالای ۱۰۰میلیون تومن حداقل تا شب عید هیچ حسابی روی سپرده هایشان نکنند.
  بنابربرآوردهای کارشناسی اینجانب .

 8. سپرده گذار جمعه 4 دی 1394

  خب معلومه این میگه همه چی آرومه و همه چی عالیه…نکنه انتظار داشتین چیزهای دیگه ای بگه…ولی از قدیم گفتن بعمل کاربرآید به سخندانی نیست.تو عمل که اینجوری نیست.تو عمل نشون بده مشکلی نیست آقا…پس چرا پولهامونو نمیدن؟؟؟مگه متعهد نشدن هر وقت پولمونو خواستیم بتونیم از روز شمار برداریم؟؟؟چرا الان که شما به این وعدتون عمل نکردین بازم روتون زیاده و طلبکارین از مردم؟
  باشه هیچ اشکالی نداره.بازم صبرمیکنیم چند روز دیگه…اما آقای میرعلی این رسمش نیست.ببینیم بازم بعد از تمام شدن این مهلت چه دروغ تازه ای دارید

 9. دکترآریاoai/مطمئن باشیدثامن الحجج سربلندبیرون خواهدآمد پنج‌شنبه 3 دی 1394

  اگرصحبتهای این مقام محترم درثامن الحجج واقعی باشد که انشاالله هم واقعی است وساخته ذهن ایشان نیست این به معنای این است که ثامن الحجج نه تنها ورشکست نشده خیلی هم ازلحاظ منابع غنی است یعنی نه تنها قادراست تمام پولهای سپرده گذاران راتاریال آخرپرداخت کندمبلغ کلانی هم برایش میماندکه سهم سهامداران آن است که واقعا رقم قابل توجه ووسوسه انگیزی است.
  به هرحال سپرده گذاران این هفته فقط دعا کنیدتاببینیم چه میشود.
  انشاالله که خیراست.
  من که یک شترنذرکرده ام رفع بلاازسرموسسه خوبمان وسپرده گذاران لایق وصبوروخانواده های محترمشان وکارمندان ثامن الحجج ومدیران لایق ثامن الحجج که تمام این سالها سودخوبی به مادادندونان سرسفره ما وزن وبچه ماگذاشتند.
  ازسایت وزین بانک مردم برای این مصاحبه تشکرمیکنم
  دوستان بانک مردم کاش مصاحبه را چالشی تربرگزار میکردیدولی خب همین هم عالی ومنحصربه فردبود

 10. علی کارمند جمعه 4 دی 1394

  دکتر عزیز خیالت مثل گذشته راحت باشه….
  کاش همه سپرده گذاران مثل شما بودند…..

 11. سبحان جمعه 4 دی 1394

  دکتر
  یک روز عاشقی یک روز فارق

  یک روز از عشقت به میر علی میگی و یک روز از دشمنیت
  یک روز میگی فرصت بدین یک روز میگی شورش و شکایت

  بستگی به پولی که هر چند روز میگیرین حرفهاتون فرق میکنه . خدا شفاتون بده . به ما هم صبر . موسسه هر چقدر هم حسابرسیش مثبت باشه اصلا که ایران مال موسسه . وقتی حتی یک سپرده گذارش ناراضی باشه یعنی یک جای کار میلنگه . اینقدر اموال چرا نمیفروشین پول چهارتا بدبختو نمیدین ؟ کرمان که روزی ۲۰۰ تومن به هر نفر . یک سپرده گذار ۳۰ میلیارد تومن پول داره ماهی ۷۵۰ میلیون تومن سذ پولش تو دو ماه فقط بهش ۲۰ میلیون دادن و ۱٫۵ میلیارد تومن فقط سود دو ماهشو طلب داره و ۳۰ میلیارد هم سپردش . این فقط یک نفر . بانک مرکزی داره دنبال دونه درشتها میگرده که متاسفانه ما دونه ریزها هم باید بسوزیم . یا به عبارتی تر و خشک با هم میسوزند .

 12. دکترآریاواقعی/من تاشب عیدبه موسسه فرصت میدهم جمعه 4 دی 1394

  همیشه از اول یک حرف رازده ام وتا آخرهم همان حرف را میزنم ولی به شیوه ها و روشهای مختلف
  همیشه گفته ام وبازهم میگویم میرعلی مغزمتفکراقتصادوکارآفرین برجسته و نمونه کشوراست مردی پاک پاکدست وامانتدار
  همیشه هم ازقانون وقانونمندی گفته ام باهرگونه تجمع درهرکجا حتی درشعب هم مخالف بوده وهستم وخواهم بودومعتقدم فقط وفقط درابتدا با مذاکره با خودمسئولان ثامن الحجج ودردرجه دوم اگرنتیجه ندادباپیمودن مجاری شناخته شده قانونی مثل رجوع به دادگستری وطرح شکایت وتوقیف اموال نتیجه خواهیم گرفت که انشاالله کاربه آنجا نخواهدرسیدمن در۳۳روز گذشته دراصفهان ۴۴/۵میلیون تومن پول گرفته ایم وازاین بابت خیالمان هم راحت است که بقیه پولمان راتاشب عیدمیگیریم

 13. سپرده گذار جمعه 4 دی 1394

  آقای آریا
  دانشمند
  کارشناس
  متفکر
  استاد
  صبور
  مقاوم
  ای کسی که به ثامن الحجج تا شب عید فرصت میدی
  برادر من خسته نشدی
  عزیز دل تو این شرایط که چند نهاد نظارتی و امنیتی موضوع ثامن را رصد میکنن إمکان دادن اطلاعات جعلی در این سطح میسره؟
  یک کم فکر کن صبور باش و توکل کن
  بزودی موسسه یا إدغام میشه یا مجوز
  اما چون ترازش مثبته اتفاقات میزان تکرار نمیشه
  امیدوارم با مجوز گرفتن این موضوع ختم به خیر بشه
  انشاالله

 14. علي پنج‌شنبه 3 دی 1394

  خدایا شکر🙏🙏👋👋

 15. سپرده گذار درمانده جمعه 4 دی 1394

  این اظهارات به ظاهر شیرین برای ما پول نمی شود که بخواهی تشکر هم بکنی. فقط یک راه داریم و آن هم تجمعات پی درپی جلوی مجلس که باعث جوابگویی مجلسیان می شود چون مدیران قانون گریز موسسه اصلا نمی خواهند مردم به پولشان برسند.فقط بلدند با نذری دادن در مناسبات مذهبی آن هم از جیب مردم سپردگذار به عوام فریبی ادامه بدند که بگویند ما خیلی مومن هستیم و…

 16. دهقان جمعه 4 دی 1394

  ای کاش بانک مرکزی و دیگر بانک ها از آقای میرعلی روش صحیح بانکداری و سرمایه گذاری را یاد بگیرند و بجای تخریب و اختلال در مدیریت ایشان در مدیریت خودشان تغییرات مثبت و سازنده انجام دهند
  بانک مرکزی باید از آقای میرعلی تقدیر کند و ایشان را بعنوان یک مدیر مالی نمونه معرفی کند که در این شرایط دشوار اقتصادی چنین کارنامه درخشانی را در اختیار عموم گذاشته اند
  بانک مرکزی تصور میکند مردم سپرده گذار فهم و شعور تشخیص خوب و بد را ندارند و با انتشار اخبار مبهم باعث تشنج بدون علت در سطوح مختلف جامعه شده است
  آرزوی عمر با عزت برای آقای میر علی و تمام مسئولان زحمتکش و با ایمان

 17. سپرده گذار از کرج جمعه 4 دی 1394

  بانک مردم لطفا از طرف این سپرده گزار این پیام را برای این معاون که باهاش مصاحبه داشتید بفرستید.
  ما هنوز از بند تحریم های دشمنان خارجی خلاص نشدیم ، پس شما مسولین موسسه به کدام جرم یا انحرافی مرا از دسترسی به موجودی حساب کوتاه مدتم برای برداشت مبلغ مورد نیازم نزدیک به سه ماه است تحریم کرده اید وهنوز هم دستم بسته است؟ تفاوت بلوکه شدن پولم در موسسه با کشور دیگر چیست؟ حداقل جواب بدهید.

 18. حاجی یکشنبه 6 دی 1394

  میر علی … از دسترسی به موجودی حساب کوتاه مدتم برای برداشت مبلغ مورد نیازم نزدیک به سه ماه است تحریم کرده اید وهنوز هم دستم بسته است؟ تفاوت بلوکه شدن پولم در موسسه با کشور دیگر چیست؟
  نتیجه:
  میر علی ۲۳۰۰۰۰۰ نفر(دومیلیون وسیصد نفر) رو تحریم کرده
  کلید دست ظریف است !
  از ۵+۱ هم با خانم شیکه میشه کمک گرفت !
  اگه میخواهید رفع تحریم داخلی شوید اصلا سراغ تیم جلیلی نروید
  مزاکرات رو طولانی وچالشی میکنه !
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 19. Arash جمعه 4 دی 1394

  خدا رو شکر که بلاخره به سوالات پاسخ دادن ، این واضح بود که حاضر نشده رشوه بده ، دستش درد نکنه که جیب یه مشت دزد رو پر نکرده ، انشاالله به زودی خبر حل شدن مشکل رو اعلام کنن

 20. محسن جمعه 4 دی 1394

  واقعابرای شما متاسفم که با یک مصاحبه غیر رسمی و گفتار عامه پسند و جوابهای شیرین ( اما از اساس دروغ)یک شخص … راحت بازی می خورید وبه اینها وقت می دهید. اینا فقط دارن وقت می خرند ،وقت می خرند.
  (این پیام به علت افترا ویرایش شده است…بانک مردم)

 21. مالباخته جمعه 4 دی 1394

  بعد از این همه مدت یه خبر خیلی خوب بود…….ممنون بانک مردم چون تنها جایی که تومملکتمون میتونیم از این قضیه مطلع بشیم همینحاست

 22. رضا جمعه 4 دی 1394

  متاسفم به حال آقای کمیجانی که با مصاحبه نابجا خود سرنوشت ما سپرده گذاران را چنین کرد این موسسه که همه چیزش روبراست

 23. سپرده گزار جمعه 4 دی 1394

  سلام ,اینا راست میگه,من خودم بچه اصفهانم,پروژه ابشار واقعا بزرگه و ملیاردها میرزه,بهترین جای اصفهانه,ما همه میدونیم این بدبختی ما زیر سر بانک مرکزیه و بانکای بی پول و در شرف ورشکستگی هم شایعه سازی میکنند تا از این اب گلالود ماهی بگیرن,فقط کاش مسولین بانک مرکزی زود تر این گندیا که زدن جمع کنند تا سپرده گزاران بیشتر متضرر نشوند وبه پولشون برسند,بیشتر هم به نظارت بانک ها بپردازند که همه کارمندای یکی از شعب بانک تجارت داخل اصفهان پولا مردم را برنداره یک شبه برن کانادا به ریشه هممونم بخندن بعدش مدیریت بانک تجارت اصفهان بگه پولا مردما میدیم,اخه شما که پول ندارید مالیاته میبرید بالا ازخودمون یکجا میگیرید و بعد با منت به خودمون بر میگردونید

 24. رضا جمعه 4 دی 1394

  دوستان همه بدانند تمام مسائل اتفاق افتاده همگی از طرف بدخواهان موسسه بوده لطفا صبور باشید و تصمیمات احساسی نگیرید.

 25. هادی جمعه 4 دی 1394

  از قدیم الایام گفتند اندکی صبر سحر نزدیک است
  خدایا شکرت
  خدابا هزاران هزار بار شکرت
  از بانک مردم بابت این گزارش کمال تشکر رو داریم

 26. محمد جمعه 4 دی 1394

  خب یه کلام میپرسدید چرا جلوی پرداخت ها را گرفتند؟؟
  الان شعبه میگه سرپرستی حساب را مسدود کرده ور یالی نمیتونیم پرداخت کنیم!!

 27. عباس جمعه 4 دی 1394

  ایشالا با تغییر اوضاع فکریم به حال کارمندای ثامن بشه،که کارگری حقوق میگیرن و کارای بانکی انجام میدن! نه تسهیلاتی و نه حقوقی. ما هم امیدواریم جناب قائم مقام.

 28. علی کارمند جمعه 4 دی 1394

  دوستان عزیرز الان حرف های منو باور کردید وقتی می گفتم از چیزی خبر ندارید!!!!!!!
  وقتی گفتم صحبتهای نماینده مجلس کذب است و فقط برای رای است……
  هی منو به دروغ گویی متهم کردید …..
  بزودی جلسه هیات نظارت تشکیل می شود و بهترین تصمیم گرفته می شود…..
  اکثر شما وقتی خیالتان راحت باشد از مجوز دنبال سودتان هستید نه اصل پول که سودها به زودی می آید……
  رقیبهای محترم ثامن الحجج من به عنوان عضو کوچکی از خانواده ثامن الحجج اعلام میکنم آرزوی زمین خوردن موسسه را به گور خواهید برد……
  سپرده گذاران عزیز به زودی تمام می شود و درهفته آینده خبرهای خوب خواهید شنید…..
  ممنون از بانک مردم عزیز که سنگ تمام گذاشت البته من هنوز از منتقدان هستم

 29. بهزاد جمعه 4 دی 1394

  خدا پدرشو بیامرزه اقلا یکی اومد یه حرفی زد.خدا … کنه به بانک مرکزی و اون کانال من و تو و همه کسایی که این شایعه را حسابی زیاد کردند تا کار به اینجا کشید.جناب اقای سیف اگه …یه ذره راه بیا بذار مردم یه ذره ارامش داشته باشند.چرا جلو موسسه نور و کوثر را نمیگیری که ۲۲و۲۵ درصد سود دارن میدن.هر چند سود ۳۰ درصد هم کمه با این گرونی و تورم
  (این پیام ویریایش شده است…بانک مردم)

 30. arash جمعه 4 دی 1394

  چی شد ? چرا صدای یه عده در نمیاد? …
  (این پیام ویریایش شده است…بانک مردم)

 31. عباس جمعه 4 دی 1394

  پس تا حالا کدام……..بودید دو سال میگن اسمشو عوض کنید چرا نکردید.. چراروزی که بانک مرکزی اسمتون را از تو سایت حذف کرد اقدام نکردید یکسالو نیم پیش بود .صندوق های کوچک مجوز گرفتن چرا شرایط مناسب بود شما نگرفتید .شما با پول ما مردم قدرت گرفتید چیزی نبودید. واقعا هییت مدیره باید مجازات وبرکنار شود چون اگه موسسه هم درست شود انشاالله باز ممکن است خرابکاری کنند چون لیاقت ندارند.کشتی را به باد میدهند.بانک مردم ازت ممنونیم ولی اینها رو هم بپرس.

 32. یه بنده خدا جمعه 4 دی 1394

  بانک مردم از شما توقعات بیشتری می‌رفت، چطور همچین سوتی دادین! تا جایی که ما سپرده‌گذاران منطقه‌ی غرب میدونیم این آقای امیری نسب که از اقوام نزدبک میرعلی هست و فکر نمی‌کنم سی سالشون هم شده باشه، معاونت منطقه‌ی غرب هستن و حتی یرپرست هم نیستن. با توجه به سنشون اصلا تجربه‌ی بانکی هم نداشتن. حالا که میرعلی خودش به خاطر عدم سابقه‌ی بانکی با بانک مرکزی مشکل داره چطور این بچه رو که اینم مثل خودش بانکی نبوده به عنوان شخص دوم اعلام کرده
  ما انتظار داریم شما حداقل مطالب صحیح رو عنوان کنید. ممنون

 33. بانک مردم جمعه 4 دی 1394

  با سلام
  متشکر از پیام شما
  نام کامل معاون اجرایی موسسه ثامن‌الحجج آقای رضا امیری است و آقای “دانیال امیری‌نسب” سرپرست منطقه غرب کشور هستند و در ساعات ابتدایی انتشار خبر این موضوع تصحیح شد. بابت این اشتباه از مخاطبان عذر می‌خواهیم
  با تشکر بانک مردم

 34. الف الف جمعه 4 دی 1394

  نیاز به تایید پیامم نیست.
  آغاز جمله سوم کماکان “امیری نسب” است!

 35. مهدی جمعه 4 دی 1394

  این دانیال سرپرست استان کرمانشاه ست یک از اقوام نزدیک میرعلی و پدرش تو سبزوار یکی از کلاشاست و از زدو بندای با پسرش یک زندگی شاهانه واسه خودش درست کرده

 36. جمعه 4 دی 1394

  ممنون اقای امیری که بالاخره واقعیاتو گفتی . بخدا قسم که هرچی گفته راسته . اگه تا الانم سیاست سکوت در پیش گرفته مطمین باشین که سیاستشون بوده تا کارا سریعتر و بی سروصداتر انجام بشه.. فقط با کمی صبر و حوصله همه به خواسته هاشون میرسن و مشکلات تموم میشه.

 37. محمد جمعه 4 دی 1394

  دوستان سپرده گزار اگر بحث ادغام راست و البته بدون انحلال باشد مثلا مانند موسسات زیر مجموعه نور که هنوز هم منحل نشده اند(مثل مشیز-کارسازان-….که البته بزودی منحل خواهند شدچون مراحل انحلال زمانبر است) و یامثل آرمان که شامل(فردوسی-فرشتگان و امید جلین و ….هست که هنوز منحل نشده و تازه داره مراحل انحلال را طی میکند) و یا مثل بانک تات + موسسه صالحین که تبدیل به آینده شد و یا مثل بانک ایران زمین و موسسه مولی الموحدین باشد و بصورت کلی میگم اگر ادغام بدون انحلال باشه از نظر مطلعین امر آیا به نفع سپرده گذارها است یا خیر؟ البته میدونم در اینصورت سودها بانکی خواهد شد و تابع بانک مربوطه .ولی اگر دوستان با این کامنت موافق و یا مخالفند دوست دارم خودم و سایرخواننده ها از نظرات دیگران مطلع شویم به جای اینکه فحش و بد وبیراه به موسسه یا بانک مرکزی بدیم.

 38. دکترآریاواقعی/من تاشب عیدبه موسسه فرصت میدهم جمعه 4 دی 1394

  دوست عزیز مسئولان بانک مرکزی ادغام را دردومعنا به کارمیبرند
  ۱٫ادغام چندموسسه با هم که همگی با هم تشکیل یک موسسه جدیدرا میدهندمثل نمونه های قشنگی که خودت دربالا ذکر کردی.این ادغام به نفع موسسه سپرده گذاران است.
  ۲٫ادغام از نوع ادغام میزان دربانک صادرات که این یعنی بلعیده شدن موسسه کوچکترتوسط موسسه بزرگتر.که این به ضرر موسسه ادغام شونده است.البته دراین جا ادغام نیست وازلحاظ علمی آنها کلمه تدغام رااشتباه به کار میبرندوداینصورت به جای کلمه ادغام بایدازواژه واگذاری استفاده کنند.
  به هرحال بایددیدمنظورازادغام ثامن الحجج کدام یکی است.

 39. سپرده گذار جمعه 4 دی 1394

  عیب نداره ، دو ماه ونیم با سختی گذشت ، یک هفته دیگر هم روش تا ببینیم از این همه حرف این آقای قایم مقام چند تا از کلمه ها راست است و چقرش دروغ است.
  تا امروز که هر چی از سرپرستی های موسسه شنیدم دروغ از آب درآمد ، ظاهرا این یکی هم خالیبندی باشد . خدا خودش دروغگو را رسوا می کند. زود قضاوت نکنید و یک هفته صبر کنید .

 40. سپرده گذار جيرفت جمعه 4 دی 1394

  اقای امیری نسب اگه بعداز این مصاحبه نظرات رو میخونید یه خواهشی ازتون دارم شما که طبق این خبربه عنوان قایم مقام ثامن الحجج معرفی شدید من ازشهرستان جیرفت استان کرمان هستم شعب جیرفت حتی ریالی به مردم پرداخت نمیکنند فقط از طریق بازپرداخت اقساط که اونم فقط اگه کسی بیاد به اشناهای خودشون یه مبلغی میدن ،ما که اینجا دستمون از همه جا کوتاهه که بخایم شاکی وپیگیر مطالباتمون باشیم خواهش میکنم اگه این نظرات رو میخونید حتما به این وضعیت شعب اینجا رسیدگی کنید

 41. سبحان جمعه 4 دی 1394

  آی حرف دل منو زدی من ۲۵ میلیون دارم از ۱٫۰۹٫۱۳۹۴ تا الان که ۰۴٫۱۰٫۱۳۹۴ میباشد فقط ۵ میلیون داده اند . روزی ۲۰۰ هزار تومان اونم با زور و انگار داری ارث پدرشونو ازشون میگیری . آقا پولی که دو دستی تقدیمتون کردیم. چرا دارین ۱۰۰۰ تکه به مردم برمیگردونید . بخدا همینم که ذره ذره گرفتم خرج کردم . خدا خیرتون نده از مدیر و قائم مقام تا رییس و کارمند که رفتارهاشون از دوماه پیش که این مشکل درست شده دقیقا برعکس شده . کارمندایی که من همیشه احترام و لبخند یاد داشتم شدن دشمن جون سپرده گذاران . بانک مردم حرف دل منم بگذار

 42. کسری جمعه 4 دی 1394

  امیدوارم که حقیقت داشته باشد. با تشکر فراوان از سایت اخبار بانک مردم بابت پیگیرههای مستمر

 43. محمدرضا جمعه 4 دی 1394

  به امید خدا مشکلات حل میشه

 44. ناشناس جمعه 4 دی 1394

  تجمع مالباختگان
  طلاعیه شماره ۷ شورای نمایندگان شعب تهران و کرج”

  👈 با عرض سلام و احترام خدمت شما سپرده گذاران گرامی

  جلسه امشب شورای نمایندگان تهران و کرج با حضور اکثریت نمایندگان و نیز حضور تنی چند از نمایندگان جدید برگزار گردید.

  در ابتدای این نشست، جناب آقای معرفت به نمایندگی از اعضاء مذاکره کننده با کارگروه ویژه بانک مرکزی، مشروحی از مطالب مطرح شده در جلسه مذکور را خدمت نمایندگان اعلام داشتند و پیرامون نقاط قدرت و ضعف شرایط فعلی سپرده گذاران، موسسه و بانک مرکزی نکاتی را مطرح نمودند که پس از آن بر اساس مطالب مطرح شده، کلیه نمایندگان تحلیل ها و نقطه نظرات خویش را اظهار داشتند.

  بخش دیگر و پر اهمیت این جلسه، به گفتگو و تبادل نظر پیرامون برنامه های تجمعات، اهداف تجمعات، مکان‌های مورد نظر و مورد توافق و نیز چگونگی و شرایط برگزاری تجمعات آتی سپرده گذاران اختصاص یافت و در نهایت، بنا بر نظر تمامی نمایندگان، تجمع روز یکشنبه در محل ریاست جمهوری به تصویب رسید.
  این اجتماع عظیم و گسترده مردمی، روز یکشنبه مورخ ۶ دی ماه رأس ساعت ۱۰ صبح در مکان مذکور برگزار خواهد گردید. لذا از همه سپرده گذاران متحد و همصدا تقاضا می‌گردد هرچه سریع‌تر ضمن آماده سازی خود برای حضور پر رنگ در این تجمع، روز شنبه با هماهنگی نمایندگان خود در شعب حاضر گشته و افراد غیرمطلع و سپرده گذارانی که تابحال در هیچ یک از تجمعات و گردهمایی های پیشین شرکت نداشته اند را مطلع و آگاه نمایند.

  بخش پایانی این نشست نیز به تغییر آرایش و ساختار جایگاه نمایندگان پرداخته شد و جهت سازماندهی مناسب جلسات و روند تصمیم گیری‌های راه بردی، تنی چند از افراد انتخاب و مورد تایید حضار رسیدند که به شرح ذیل می‌باشد:
  ۱- تیم سه نفره برنامه گذار
  ۲- لیدرهای برگزاری تجمعات
  ۳- دبیر جلسات
  ۴- کمیته روابط عمومی و اطلاع رسانی

  لازم بذکر است که جزئیات اطلاعات تمامی مسائل فوق الذکر توسط نمایندگان شعب به عزیزان سپرده گذار منتقل خواهد شد و توسط ایشان در گروه ها و یا جلسات حضوری در شعب، به اطلاع کلیه سپرده گذاران خواهد رسید.

  پیگیر، مصمم، قانون مند و همراه هم باشیم.
  ۴/ دی / ۹۴

  کمیته روابط عمومی و اطلاع رسانی
  میرزایی – سرشاد

  کانال اطلاع رسانی کمپین سپرده گذاران موسسه ثامن الحجج
  @samen_alhojaj_iran

  [پاسخ]

 45. دکترآریاoai/من تاشب عیدبه موسسه فرصت میدهم جمعه 4 دی 1394

  شماکه اسم خودتان رانمایندگان شعب گذاشته اید چندنکته زیررابایدبدانید
  ۱٫اولا شما فقط وفقط نماینده خودتان هستید
  ۲٫شمانماینده ما ونماینده هیچکدام ازسپرده گذاران نبوده ونیستید
  ۳٫ازکجامعلوم که شما خیرخواه سپرده گذاران باشید؟
  ۴٫کارها وتجمعات شما غیرقانونی وبرهم زننده نظم اجتماعی است؟
  ۵٫شمادارای سوادودانش و تخصص بانکی نیستیدلذاصلاحیت علمی وکارشناسی برای این کارراندارید؟۶
  ۶٫اعلامیه های شمافوق العاده مسخره وخنده دار ومضحک به نگارش درآمده
  شماجوری فراخوان میدهیدانگارقرن چهارم قبل از میلاد است ومیخواهیدبه جنگ روم بروید
  کلا اینکاره نیستیدمردم را به بیراهه نبریدمملکت قانون دارددادگستری داردبانک مرکزی داردمجلس داردکارگروه ویژه تشکیل شده همه چیزثانیه به ثانیه رصدمیشودشوخی که نیست بچه بازی هم نیست
  خیلی هم نگرانیدتنها راه قانونی وموثرطرح شکایت در دادگستری جهت گرفتن توقیف اموال است

 46. خسته از کج فهمی جمعه 4 دی 1394

  بس دیگه اینجا جای این کاراست مگه کانال ندارید …….
  بانک مردم نگذار بیان دیگه

 47. ناشناس جمعه 4 دی 1394

  سلام دیروز هم درباره مصاحبه اقای ثروتی خدمتون عرض کردم که ایشون و هر فرد دیگری در حال حاضر با این جور مصاحبه ها درصددند که همه رو متوجه خودشون کنند تا بتونند دوباره برا انتخابات رای جمع کنند البته اینم اصلا خوب نیست چون دارن با این مصاحبه ها اکثر مردمو از مسءولین بی اعتماد می کنند ما این اخبار رو از مدتها پیش می دونستیم فقط اجازه انتشار نداشتیم خب الحمداله ان شااله با کمک خداوند متعال سپرده گذاران بزودی به سودهاشون و اصل سپرده هاشون برسند و هم اینکه کارمندان با امنیت کامل بکارشون ادامه بدند .

 48. ناشناس جمعه 4 دی 1394

  احسنت…درود بر شرف نمایندگان دلسوز تهران و کرج…ما دیگه هیچ راهی نداریم…اگه خونه بشینیم اینا تا دو ساله دیگه هم پول مارو نمیدن..همه میدونیم که ثامن الحجج از بسیاری از بانکهای موجود در کشور قویتر و مالدار تره…وگرنه اونجا سپرده گذاری نمیکردیم..ونیز میدونیم که بانک مرکزی به خاطر اینکه به یه نون و نوایی برسه باهاش اینجوری رفتار کرده……ولی این درگیری ها باید مدیریت میشد تا به ما سپرده گذاران مرتبط نشه…مسولان ثامن میدونستن که اوضاع داره حاد میشه و ممکنه تو بازپرداخت سپرده ها اخلال ایجاد شه ولی نشستن و نگاه کردن و چاره ای مناسب اتخاذ نکردن و به ریش همه ما تا این لحظه خندیدن….پس ما هم متحد و تابع نمایندگان محترم تا دریافت ریال آخر اصل و سود سپرده هامون به این تجمعات ادامه میدیم…(دولت تدبیر و امید بداند: اگر تا چندروز دیگر پول مردم رو نده قطعا کاندیداهاش تو مجلس و خبرگان شکست میخورن…والسلام)

 49. علی جمعه 4 دی 1394

  از این آدم از خود راضی و چرب زبان بپرسید چرا سه ماه است در کرج سود سپرده ها حتی کوتاه مدت را پرداخت نمی کند. گفته هایش تبلور عینی دروغهای شاخدار است.

 50. سپرده گذار شهرستان جمعه 4 دی 1394

  بزودی چوب عدالت خداوندی بر گردن کردنکشان و ریاکاران فرود خواهد آمد ،آن وقت باید دید مردم باید از میرعلی تشکر کنند یا کار دیگر. اگر داستان مصاحبه های مدیران موسسه میزان را بخوانید ، از این نمونه خودشیفتگی های حضرات چیزهای زیادی دستگیرتان می شود و به صحت داشتن این افاضات یا کذب بودنشان بیشتر پی خواهید برد.

 51. مالباختگان جمعه 4 دی 1394

  طلاعیه شماره ۷ شورای نمایندگان شعب تهران و کرج”

  👈 با عرض سلام و احترام خدمت شما سپرده گذاران گرامی

  جلسه امشب شورای نمایندگان تهران و کرج با حضور اکثریت نمایندگان و نیز حضور تنی چند از نمایندگان جدید برگزار گردید.

  در ابتدای این نشست، جناب آقای معرفت به نمایندگی از اعضاء مذاکره کننده با کارگروه ویژه بانک مرکزی، مشروحی از مطالب مطرح شده در جلسه مذکور را خدمت نمایندگان اعلام داشتند و پیرامون نقاط قدرت و ضعف شرایط فعلی سپرده گذاران، موسسه و بانک مرکزی نکاتی را مطرح نمودند که پس از آن بر اساس مطالب مطرح شده، کلیه نمایندگان تحلیل ها و نقطه نظرات خویش را اظهار داشتند.

  بخش دیگر و پر اهمیت این جلسه، به گفتگو و تبادل نظر پیرامون برنامه های تجمعات، اهداف تجمعات، مکان‌های مورد نظر و مورد توافق و نیز چگونگی و شرایط برگزاری تجمعات آتی سپرده گذاران اختصاص یافت و در نهایت، بنا بر نظر تمامی نمایندگان، تجمع روز یکشنبه در محل ریاست جمهوری به تصویب رسید.
  این اجتماع عظیم و گسترده مردمی، روز یکشنبه مورخ ۶ دی ماه رأس ساعت ۱۰ صبح در مکان مذکور برگزار خواهد گردید. لذا از همه سپرده گذاران متحد و همصدا تقاضا می‌گردد هرچه سریع‌تر ضمن آماده سازی خود برای حضور پر رنگ در این تجمع، روز شنبه با هماهنگی نمایندگان خود در شعب حاضر گشته و افراد غیرمطلع و سپرده گذارانی که تابحال در هیچ یک از تجمعات و گردهمایی های پیشین شرکت نداشته اند را مطلع و آگاه نمایند.

  بخش پایانی این نشست نیز به تغییر آرایش و ساختار جایگاه نمایندگان پرداخته شد و جهت سازماندهی مناسب جلسات و روند تصمیم گیری‌های راه بردی، تنی چند از افراد انتخاب و مورد تایید حضار رسیدند که به شرح ذیل می‌باشد:
  ۱- تیم سه نفره برنامه گذار
  ۲- لیدرهای برگزاری تجمعات
  ۳- دبیر جلسات
  ۴- کمیته روابط عمومی و اطلاع رسانی

  لازم بذکر است که جزئیات اطلاعات تمامی مسائل فوق الذکر توسط نمایندگان شعب به عزیزان سپرده گذار منتقل خواهد شد و توسط ایشان در گروه ها و یا جلسات حضوری در شعب، به اطلاع کلیه سپرده گذاران خواهد رسید.

  پیگیر، مصمم، قانون مند و همراه هم باشیم.
  ۴/ دی / ۹۴

  کمیته روابط عمومی و اطلاع رسانی
  میرزایی – سرشاد

  کانال اطلاع رسانی کمپین سپرده گذاران موسسه ثامن الحجج
  @samen_alhojaj_iran

 52. حامد از اصفهان جمعه 4 دی 1394

  دوستان گام به گام باید قدم برداشت خورشید همیشه پشت ابر نمیمونه باید دید که با کارگروهی که تشکیل شده و این آشفتگی که مدیران بانک مرکزی چند ماهی میشه تو دل سپرده گذران ایجاد کردن چه تصمیمی گرفته میشه!
  به هر حال وقتی خبرها حاکی از این هست که داره گامهایی برداشته میشه طبیعتا چند ماهی طول میکشه و باید ما سپرده گذاران به خصوص تهرانی های عزیز صبر داشته باشن تا ببینیم چه تصمیمی گرفته میشه بعد تجمع و شعار و اعتراض راه بندازیم الان که به قول معروف نه به داره نه به باره
  اگر این تجمعات و اعتراضها که داره جلو مجلس و بانک مرکزی صورت میگیره ادامه داشته باشه باعث میشه که نماینده هها و مسئولین بانک مرکزی از روی فشار و ترس و به خصوص خطر تهدید نظام تصمیم بگیرن و تصمیمی که گرفته میشه انحلال یا ادغام خواهد بود که نه به نفع سپرده گذاران خواهد بود نه کارمندان. شعبات اصفهان خوب دارن عمل میکنن اینطور نیست که هیچی ندن متناسب با سپرده و دفترچه پول پرداخت میشه اومیدوارم که در تهران و کرج هم همین سیاست فعلا اتخاذ بشه تا صدای معترضین نیازمند فروکش کنه و صبر حاکم بشه به هر حال امیدوارم که مدیران همکاری لازم رو بکنن و مجوز گرفته بشه چون ادغام دردسرها و ضررهای خودش رو داره و از اون بدتر انحلال هستش .

 53. سپرده گذار جیرفت جمعه 4 دی 1394

  بابا ازین پیاماتون حالمون بد شد …..بانک مردم نزار لطفا……
  چیی اه اه اه

 54. امين شنبه 5 دی 1394

  شماها عامل بدبختی یک کشور هستید، امثال شما هوچی ها و ادمای بی ریشه با این مسخره بازیاتون همه چیز رو بدتر میکنید!!! اخه بدبختا مگه تو این ١٠ سالی که هر ماه سودتونو میگرفتید و میخوردید تجمع داشتید که الان با تجمع میخواید پولتونو پس بگیرید،
  شماها واقعا نمک نشناسید، بهتره برگردید به ۶ ماه قبل که چطور با عزت و احترام پول پارو میکردید!
  اخه اگه بانک مرکزی طرف شما بود که این داستانارو درست نمیکرد!
  ٢ میلیون ٣٠٠،٠٠٠ نفر داشتن زندگیشونوًمیکردن یه دیوانه ای یک سنگی تو چاه انداخت شماها هم پشت سرش، متاسفم برای این تحلیل غلطتون، اگه فکر میکنید با این کارا میتونید وضعیت موسسه رو درست کنید و به پولتون برسید پس انقد برید اینور اونور تا بدتر بشه و بعد همتونو بذارن تو نوبت تا ۵ سال دیگه هم بهتون هیچی ندند!
  بعلاوه اگرم مجوز بگیره موسسه باز شما هایید که بخاطر این همه مشکلایی که درست کردید و فیلمایی که به من و تو و بی بی سی فرستادید اخرین نفرایی هستید که دریافت پول خواهید داشت!
  چه این کار درست بشه چه نشه در هر صورت شماها مهره سوخته اید. با این کاراتون!
  اگه یه ذره منطق و سیاست میداشتید موسسه رو به این روز نمینداختید.
  امثال شما همونایی هستید که اگه باز احمدی نژاد بیاد فردا کاندیدا بشه بگه پسر کی دزدیده همه باز بهش رای میدید!

 55. سید امیر احمدی از مشهد جمعه 4 دی 1394

  با سلام خدمت همه ی دوستان…
  از اول هم این موسسه بزرگ مشکلی نداشت.متاسفانه کسانی بودند که می خواستند این موسسه رو با این حجم بالای سپرده گذار و نقدینگی و دارایی خراب کنند که خوشبختانه به لطف الهی و با عنایات حضرت ثامن الحجج (ع) خنثی شد.

 56. هادی جمعه 4 دی 1394

  اخوی صبر داشته باش مگه نشنیدی که میگن شاهنامه آخرش خوشه؟

 57. مرتضی جمعه 4 دی 1394

  مردن بازیچه شایعاتی شدن که خودشون درست کردن اگه همه با هم برا گرفتن پولشون هجوم نمیاوردن این مشکلات پیش نمیومد پول شما رو سرمایه گذاری کردن تا سودتون بدن پول خودش که بچه نمیکنه باید سود کنن دیگه خیلی ها به خیال ورشکستگی هجوم بردن پولی رو که لازم نداشتن برداشتن باعث شدن اونی که پول لازم داشته نتونه پولی بگیره مردم ما هرچی نیخورن از اینجا میخورن که ندونسته حرف نیزنن و تصمیم میگیرن

 58. تحلیل گر جمعه 4 دی 1394

  چرا از این مسئول رده بالا نپرسیدید که چرا پول مردم را نمیدهند؟این اصلی ترین سوال سپرده گذاران است.اینکه ۴ تا عدد و رقم بگوییند و ساختمان های خود را با قیمت های نجومی قیمت گذاری کنند برای مردم پول نمی شود.
  وقتی مردم پولشان را می خواهند باید دارایی ها را فروخت و پول مردم را داد.
  چرا وقتی همه چیز اینقدر خوبه پول مردم را نمی دهید.
  انشاالله به جای این رویا پردازی ها در عمل شاهد رسیدن سپرده گذاران به پولشان باشیم

 59. سپرده گزار جمعه 4 دی 1394

  خدایااااااااا شکرت، ممنون از لطف شما بانک مردم دلمون رو شاد کردین خدا خوشحالتون کنه 🌷🌷🌷🌷🌷💐💐💐💐💐

 60. sadeghi جمعه 4 دی 1394

  مدیر عامل ومسولان موسسه در ماههای تیر و مرداد پولهای خودشون ودوستان وفامیلاشون را از شعبات خارج کردند وبه جاهای دیگر بردند وحالا با گروکشی پول سپرده گزاران ،مردم را جلو انداختند تا برن جلوی بانک مرکزی و مجلس تا با قلدری بتونند مجوز بگیرند و بعد این مدیر ومسولان فرومایه موسسه با پول ما جولان بدهند و حقوق و پاداش میلیاردی برای خودشان بردارند آن وقت می گویند باج ندادیم .بابا شما که سنگ پا را هم از رو بردید.

 61. سپرده گدار جمعه 4 دی 1394

  دروغگوی بزرگ—چطور می توانی این دروغ آشکا را اعلام کنید؟!!!! سایت بانک مردم هم داره میشه مدافع موسسه ثامن؟
  هیچ اموالی به نام آقای میرعلی یا بستگان یا هیچ شخص حقیقی دیگر نیست. همه اموال به نام موسسه است. تاکید می کنم هیچ ملک و املاک یا مالی به نام ایشان و هیچ شخص حقیقی نیست!!!!!!!

 62. سپرده گزار,گودرزی جمعه 4 دی 1394

  سلام,ایشالا این هفته در همه شعبات جشن میگیریم و همه شعبه ها شیرینی میدن ,و موسسه با قدرت ادامه میده و ما هم از سرمایمون استفاده میکنیم,درود بر اقای امیری و میر علی بزرگ,و همه پرسنل محترم موسسه

 63. سپرده گزار جمعه 4 دی 1394

  حالا یارم میا ,دلدارم میا

 64. حبیب جمعه 4 دی 1394

  سلام، با تشکر از گزارش خوبتون، خدمت جناب میرعلی و جناب امیری عرض کنم موسسه ثامن الجج اعتبار خودشو به راحتی بدست نیاورده که بخواد به همین راحتی از دست بدهد. این دوستان کم لطفی کردن ، شایسته بود بموقع اطلاع رسانی میکردن تا کار به این تجمعات کشیده نمی شد. امیدوارم هر چه خیر و صلاح سپرده گذاران است اتفاق بیفته . متاسفانه همه چیز مملکت سیاست زده است. انشالله روزی برسه که مسئولین با مردم روراست باشند. با تشکر

 65. اکبرمعجز جمعه 4 دی 1394

  باعرض سلام بنده ازمشتریان وسپرده گذاران این موسسه هستم وتاالان۳/۱۰/۹۴هیچ مشکلی از لحاظ بازپرداخت مشکلی نداشتم وقدردانی از زحمات کارمندان وخصوص ازریس شعبه شریعتی (برادرسجاد)اردبیل دارم.

 66. هادی جمعه 4 دی 1394

  آخ که تو گفتی وچه باور کردم؟؟

 67. محمد جمعه 4 دی 1394

  … بجم یه کم دست از قد گری بردار شتر سواری دلادلا نمیشه!!!! مسئولین بانک مرکزی هم اول جلوی… خودشون وعواملشون بگیرن ودست از … بردارن اقای ……..هم بهتره به فکر اخر وعاقبت کارشون باشند وچوب لای چرخ نگذارند چوب خدا صدا نداره به زور نمیشه پول مردم را گرفت
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 68. حامد از اصفهان جمعه 4 دی 1394

  از سایت خوب بانک مردم کمال تشکر رو دارم که پبگیر اخبار بانکها و موسسات است
  از گستردگی شعب موسسه محرز بود که هم منابع زیادی داره هم سپرده گذاران زیاد وهم کارمندان زیاد و بانک مرکزی هرگز نمیتونه از این موضوع چشم پوشی کنه و با موسسه به این نحو غیر حرفه ای عمل بکنه چون همه ما نهایتا بانک مرکزی رو مقصر خواهیم دانست .
  من به شخصه از سپرده گذاران خواهش میکنم که اگر منابع خودشونو واقعا نیاز ندارن اجازه بدن باقی بمونه و طبق قراردادی که با موسسه دارن مهربانانه رفتار کنن تا به بازی برد برد برسیم چون من مطمئن هستم ۹۰ درصد کسانی که خواهان خروج سپردههای خودشون هستن از روی ترس هستش همانطور که آقای امیری فرمودند و گروه نظارت تا چند هفته دیگر اعلام میکند جای نگرانی نیست .
  بهترین گزینه برای کارمندان و سپرده گذاران اخذ مجوز میباشد امیدوارم که هرچه سریعتر فرایندش طی بشه و ما سپرده گذاران با صبر و همیاری موسسه ( با خارج نکردن سپردهها ) باعث سرعت بخشیدن به خروج موسسه از بحران نقدینگی میشیم .

 69. محمد جمعه 4 دی 1394

  مسئولین محترم ثامن الحجج!!!!؟؟؟؟
  موسسات شما دریزد پولی به سپرده گذاران پرداخت نمیکنندوپاسخگوی مردم نیستند آقای عطیمی نیا به عنوان رییس سرپرستی یزد وچند استان دیگر رسمافراریست وقایم موشک بازی میکند.
  سرپرستی یزد بیشتر به یک نهادنظامی شبیه است تاموسسه مالی واغلب تخصص کافی دراین ضمینه ندارندکه این ساختار باید اصلاح شود.
  یک توصیه به دولت و مجلس دراستانه انتخابات اب به اسیاب دشمن نریزد شما بااین کارهاولجبازیها علاوه بر افزودن مشکلات برای مردم وقشر مستضعف مردم رانیز بدبین میکنید
  بهتراست از خصومتها وسلایق شخصی نیز پرهیز کنید

 70. سپرده گذار جمعه 4 دی 1394

  مقام محترم ومسئول مالی موسسه ثامن…..
  اگه راست میگید یه کم به فکر سپرده گذارای یزد هم باشید
  وعلاوه بر بالا دادن اموال ، پول به شعب یزد تزریق کنیدروزی یک ریال هم نمیدهند ومیگویند بروید شکایت کنید خدانشناسا!!!!!!

 71. تهرانی جمعه 4 دی 1394

  بانک مردم مگه قرار نبود اینجا تبلیغات تجمعات نشه…….
  اینا اول مردم رو به تجمع دعوت میکنن بعد میگن میرعلی مردم رو میکشونه تو خیابان….
  بانک مردم لزفا این پیام های تفرقه انگیز رو تاءید نکن …….
  سایتشما رو برده زیر سوال مگه اینجا بیل بورد آقایون خراب کاره…..
  ما که صبر می کنیم کماکان

 72. سپرده گزار_محسن جمعه 4 دی 1394

  باسلام و احترام خدمت تمام پرسنل زحمتکش و دلسوز بانک مردم و آقای امیری نسب قائم مقام موسسه و جناب دکتر میرعلی باوجود مدیریت صحیح و کارآمدش که با وجودشفافیت مصاحبه و قدرتمند بودن همچین موسسه عظیمی که مزین به نام مبارک ثامن الحجج (ع) بوده بسیار خوشحال و خرسندم که یکی از سپرده گزارهای این مجموعه بزرگ باشم و در این امر خیر که با وجود مدیریت صحیح مسئولین ثامن الحجج با وجود سپرده گزاریم در این وادی خیر وگردش چرخه صنعت شریک شوم.
  خداوند متعال ان شاء الله همچین مدیران دلسوزی را نگهدار و در سلامت کامل برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حفظ نماید و سوء استفاده کنندگان را ریشه کن و نابود فرماید.

 73. الف الف جمعه 4 دی 1394

  امیری! این زودتر میخواستی، حالا چرا؟

  ضمن تشکر از پایگاه خبری بانک مردم، حامی رسانه ای سپرده گذاران و موسسه، از گزارش فوق سوالات زیر در ذهن شکل میگیرد:

  ۱-مصاحبه تلفنی بوده یا حضوری و در چه محلی صورت گرفته است؟
  ۲-چرا عکسی حتی آرشیوی از این مصاحبه منتشر نشده؟
  ۳-علت اشتباه در اعلام نام مصاحبه شونده را دقیقا بفرمایید!
  ۴-با توجه به انتشار گزارش بازرسیها در هفته آینده، حسابرسی نهایی چه زمانی پایان میابد؟
  ۵-جهت حل اختلاف تعداد سپرده گذار، آیا موسسه نمیتواند شماره ملی های مرتبط را ارائه دهد؟
  ۶-چرا پرداختی حداقلی انجام نمیدهند تا کسانی که امرار معاش فقط از سود سپرده داشته اند، گرسنه نمانند؟

 74. بانک مردم جمعه 4 دی 1394

  با سلام
  دوست عزیز برای روشن شدن موضوع و اینکه سپرده‌گذاران بسیاری این سوالات را مطرح کردند به سوالات پاسخ داده می‌شود:
  ۱٫گفتگو تلفنی بوده است.
  ۲٫ گفتگو تلفنی بوده و طبیعتا عکسی نیز نخواهد داشت اما برای سرعت بخشیدن به انتشار گفتگو فرصت نشد عکسی از آقای امیری دریافت کنیم.
  ۳٫ این اشتباه محرز خبرنگار بانک مردم بوده و هم از آقای امیری و هم از آقای امیری نسب و صدالبته از مخاطبان عزیز عذرخواهی کردیم. خبرنگار برای دریافت نام کوچک آقای امیری به آرشیو اخبار ثامن‌الحجج مراجعه کرد و تشابه نام خانوادگی موجب این اشتباه فاحش شد. از اینجا باز هم از همگی عذرخواهی می‌کنیم.
  ۴٫ تاریخ دقیق حسابرسی‌ها مشخص نیست و با توجه به اظهارات آقای امیری مبنی بر ارائه همه اطلاعات سپرده‌گذاران، به شرکت مربوطه حسابرس، بستگی دارد که چه موقع گزارش نهایی منتشر شود.
  ۵٫در متن گفتگو آمده که قرار است در هفته پیش اطلاعات سپرده‌گذاران و اسناد دو میلیون و ۳۰۰ هزار سپرده‌گذار به بانک مرکزی ارائه شود. قطعا شماره کارت ملی نیز یکی از اسناد خواهد بود.
  ۶٫در گفتگو هست که هفته پیش رو هفته سرنوشت موسسه خواهد بود و شاید مشکلات اینچنینی رفع شود.
  بانک مردم باز هم پیگیر مطالبات سپرده‌گذاران خواهد بود و برای کسب جدیدترین اخبار موسسه تلاش می‌کند با مسوولان بانک مرکزی نیز گفتگوی اختصاصی انجام دهد.
  با تشکر از پیام شما و سایر مخاطبان
  بانک مردم

 75. سپرده گذار ….. جمعه 4 دی 1394

  دیروز که به موسسه مراجعه کردم.کارمند موسسه جوابی نداشت.فقط صبر …

  مشخص نیست که حرفای این بنده خدا واخبار سایت بانک مردم صحت داشته. باشن؟؟؟

  اگر. قرارباشه. تا عید طول بکشه…… هی. هات

 76. مالباخته جمعه 4 دی 1394

  دوستانی که میگن چرا موسسه پول نمیده…علتش اینه که از اونجایی که بیشترین حجم سپرده گزاری از تهران هستش و بانک مرکزی هم داره بازرسی میکنه پس باید موجودی حساب ها رو بلوکه کنه که بتونه تراز مالی و حسابرسیش رو درست بررسی کنه…اینیم که میبینی شهرهای دیگه سودهای خرده ریز رو میده به خاطر اینه که شهرستانها نسبت به تهران خیلی کمتر بودن…بعد هم مطمن باش موسسه پیشبینی اینو کرده که این جریانات چقدر طول میکشه و برای همین یه موجودی واسه حقوق پرسنلش کنار گزاشته…به امید خدا هفته های بعد وقتی تکلیف معلوم شد حسابهای موسسه هم آزاد میشه

 77. علی کارمند جمعه 4 دی 1394

  دوست عزیز استفاده از عنوان مال باخته برای شما زیبنده نیست…..
  مالباخته یعنی کسی که سرمایه خود را برای همیشه از دست داده…..انشالا بزودی سود پول ها قابل برداست می شود…..
  شما که این مدت صبر کردید لطفا اندکی دگر هم صبر کنید
  باتشکر

 78. س جمعه 4 دی 1394

  افرین خودت رو راضی کن.

  شهرستان ها تک ریالی. هم پرداخت نمیشه.

 79. سپرده گذار ….. جمعه 4 دی 1394

  کی حسابها رو بلوکه کرده؟؟؟؟؟

  بانک مرکزی بارها اعلام کرده. هیچ یک از حساب. های موسسه رو بلوکه نکرده.

 80. حسابرس (((( تو جه توجه جمعه 4 دی 1394

  جناب مالباخته من خودم حسابرس شرکت …… هستم . علی رقم حسابرسی های موسسه اختلافات زیادی از جمله حسابهای فراوان بنام اشخاص هست یعنی در سک شعبه که در ماه ۵ نفر هم رفت و آمد ندارند ۷۶۳۲ حساب ثبت شده و همه هم پر پول باید تمام این حسابها بررسی شوند که جعلی نباشند یعنی ((( حساب سازی ))) بعد اینکه برادر من تمام شرکتها و موسسالت و بانکها و حتی ادارات دولتی و خصوصی حسابرسی میشوند و حسابرسی هیچ ربطی به تراز مالی و میزان پول داخل حساب که وارد یا خارج بشه نداره یعنی اگر حساب موسسه مثلا شعبه …. دارای ۲۰۰ میلیارد باشه اگر در دو ساعت این پول خارج بشه یا بشه ۴۰۰ میلیارد نداره و هیچ وقت حسابها را مسدود نمیکنند . هیچ حسابی از موسسه مسدود نشده است . دوستان محترم سازمان …… ….. خیلی خیلی هوای موسسه را دارند . بهر حال حسابرسی مثبت هست اما موسسه حق نداره پولی را به این علت پرداخت نکنه ئ هیچ حساب موسسه نزد هیچ بانکی مسدود نیست . موسسه مشکل شدید نقدینگی داره چون که از خرداد ماه مبالغ بسیار بسیار سنگین از موسسه خارج شده و در چند هزار حساب خورد شده هست و نمیتوتن رد گیری کرد . بسیاری از اموال موسسه بنام موسسه و مدیران نیست و بنام یکسری اشخاص هست که معرفی نمیکنند . هم موسسه بر این امر واقف هست و هم بانک محترم مرکزی . بهر حال دوستان انشالله با همکاری موسسه و بانک مرکزی مشکل تمام سپرده گذاران محترم حل بشود .

 81. الف الف جمعه 4 دی 1394

  استاد حسابرس
  اگر ۷۶۳۲ حساب پر از پول جعلی در شعبه ثبت شده باشد، این مساله میزان بدهی موسسه را بالا میبرد و نفعی برایشان ندارد.
  ضمنا اگر اموال موسسه به نام غیر باشد و معرفی نکنند، میزان دارایی موسسه پایین نشان داده خواهد شد.
  مگه مریضن؟!
  موارد فوق موجب منفی شدن تراز خواهد شد. اونوقت هیات مدیره باید دسته جمعی تشریف ببرن زندان.
  البته بنده مثل شما حسابرس نیستم و با سوادی که از کتاب حساب دوم ابتدایی کسب کردم، به نتایج فوق رسیدم!

 82. مالباخته جمعه 4 دی 1394

  آقای حسابرس که هر چند از حرفات خیلی بعیده اینکاره باشی و اینکه چرا این سایت رو دنبال میکنی و چقدر برات اهمیت داره که میای اینجا نظر میزاری…وقتی بانک مرکزی دست روی یه موسسه میزاره معلومه برای اینکه از موجود بودن سرمایه مردم مطمن بشه حسابا رو بلوکه میکنه تا مبلغ های سنگین خارج نشه و موجودی و سرمایه کل موسسه با سرمایه های مردم تراز بشه….هدف از نوشته هات خیلی واضحه چیه!!!!!!!

 83. علیرضا جمعه 4 دی 1394

  میگم فردا همه هجوم ببریم موسسه نور ببینیم چند ساعت دووم میاره فک کنم دو ساعت شایدم کمتر چون از پول خود مردم سود بهشون میده آخه بانک مرکزی گفته با این سودهای بالا و کاهش تورم موسسات توانایی بازپرداخت سپرده ها را ندارند چطور موسسه نور که فر آیند ادغامش انجام نشده وپذیره ن‌ویسی هنو نکرده مجوز گرفته میشه توضیح کامل بدی آقای سیف

 84. علي شنبه 5 دی 1394

  موسسه نور اسفند ۹۲ در بورس پذیره نویس کرده و کلیه مراحلش طی شده و افزایش سرمایه داده

 85. فرشيد جمعه 4 دی 1394

  خبر خوش هم میدن ، بازم ادمهای بیخود تفسیر میکنند

  اخه کل مبلغ سپرده ادمهای بیخود موسسه را جمع کنید کلا: یک میلیاردم نمیشه
  شاید نفری ۵ تا ۸ میلیون
  اینها هستند که گند میزنند

 86. Reza جمعه 4 دی 1394

  واقعا
  امیدوارم زودتر پول اینجور ادمهارو بدند
  تا موسسه را بیشتر خراب نکنند

 87. دکتر مهر جمعه 4 دی 1394

  با سلام و تقدیم احترام به همه دوستان
  من از شعبه مرکزی بندر عباس سود سر رسید آذر رو کامل دریافت کردم ولی این رو هم مستند میدونم که در تهران هیچ پرداختی انجام نمیشود.
  ولی چند نکته ذهن من رو قلقلک میدهد!
  اولا موسساتی مثل ثامن یا افضل یا غیره هم وضعیت مشابه ثامن الحجج دارند،اما کوچکترین مصاحبه ای از آقای سیف و همکاران ظاهرا محترمشان علیه آ موسسات نیست یا حداقل من که ندیدم!!!!حالا پیدا کنید پرتقال فروش را!
  و پر واضح است که وضع مالی این موسسه با ۲ ماه قبل فرقی نکرده فقط مصاحبه آقایان به طور وحشتناکی مردم را ترسانید و روانه شعب موسسه کرد.
  دوما ، خدمت کسانی که این بحران کاذب رو به وجود آوردند باید بگم که حس فقدان امنیت را به شدت در رگ و ریشه مردم تزریق میکنید.چرا گره ای که با دست باز میشود با دندان باز میکنید؟
  سوما خطابم به دوستانیه که میگن حق سپرده گذاران طمع کار ثامن الحجج همینه باید عرض کنم،من پولم رو تو موسسه ای گذاشتم که رو دفترچش نوشته تحت نظارت بانک مرکزی و اسم برند این موسسه خود به خود ایجاد اطمینان میکند.
  در نهایت به یاد جمله ای افتادم که میگوید من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق لذا ازمجموعه بانک مردم بشیار متشکرم.شماتنها کانالی هستید که به صورت مجازی به روز میشود. خواهشمند مصاحبه ای صریح از آقایان سیف و میر علی بگیرید تا بتوانیم شاید همان پرتقال فروش کذایی را بیابیم.
  با تقدیم احترام
  با تقدیم احترام

 88. امیرمحمد شنبه 5 دی 1394

  برای اینکه این موسسات بجای قلدربازی الکی سپرده قانونیشونو پرداخت و طبق دستور بانک مرکزی املاک مازادشونو ساماندهی و دارایی هاشونو شفاف و حسابرسیشون تکمیل و بی نقص و سودهاشونو به عرف دادنو مجوز پذیره نویسیشونو هم از خود بانک مرکزی گرفتند و بعد از دی و پذیره تویسی هم مجوز نهاییشون صادر میشه و به سهامی عام تبدیل میشن.چون مردم و کارمندانشون واسشون مهم بودند

 89. سپرده گذار شنبه 5 دی 1394

  سلام

  اقای دکتر مهر.ابان.دی…….

  اگر شما از موسسه سود ماهیانه دریافت کردین. خیلی ها در بیشتر استانها تک ریالی هم دریافت ننمودن. ۱

  ۲-این بدبینی به موسسات هم خود بانک مرکزی در جامعه ترویج کرده . در اخر به فلج شدن بانک ها منتهی میشود.

 90. بانکی شنبه 5 دی 1394

  به نظر من باید آقای میرعلی دررابطه با مسئولین سرپرستی استانها یک تجدید نظری بعمل آورد افرادی مثل سرپرستی ارومیه که بازنشسته سپاه هستند هر چند که آدم خوبی باشند نمی توانند بانکدار خوبی باشند واین به ضرر موسسه می باشد

 91. احمد شنبه 5 دی 1394

  این شخص که با نام علیرضا داره علیه موسسه بزرگ نور جو منفی میده معلومه که یا وام گرفته و نمیخواد به موسسه نور پرداخت کنه یا یکی رو میشناسه که پولش تو موسسه نور هست و چشم دیدنشو نداره . خدا …کنه که آدمایی مثل تو دارن به این مملکت خیانت میکنن . در ضمن توصیه میکنم تو گوگل سرچ کنی تا تاریخ دقیق پذیره نویسی و سایر اطلاعات موسسه نور را ببینی .
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 92. ليلا شنبه 5 دی 1394

  الان فقط اسم ثامن الحججه. ولی هیچ کدوم از موسسات پول به مردم نمیدن. دلیلش اینه که نقدینگی کمه.

 93. سپرده گذار شنبه 5 دی 1394

  سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج به ریاست‌جمهوری می‌روند

  اقتصاد > تجاری – مالی – تعدادی از سپرده‌گذاران مؤسسه اعتباری ثامن‌الحجج خواستار ورود رئیس‌جمهور به موضوع ناتوانی این مؤسسه در بازپرداخت اصل و سود سپرده‌های سپرده‌گذارانش شدند.
  مؤسسه اعتباری ثامن‌الحجج که از بانک مرکزی مجوز فعالیت ندارد، طی یکی دو‌ماه اخیر با مشکلاتی مواجه شده است. برخی از سپرده‌گذاران این مؤسسه اخیرا مقابل بانک مرکزی و مجلس تجمع کرده و خواستار حل مشکلات‌شان شدند. بر این اساس قرار است فردا هم سپرده‌گذاران این مؤسسه مقابل نهاد ریاست‌جمهوری تجمع کرده و مستقیما از رئیس‌جمهور بخواهند برای پایان مشکلات این مؤسسه اقدام کند.

  روز گذشته چند نفر از سپرده‌گذاران این مؤسسه با روزنامه همشهری تماس گرفته و از مسئولان مربوطه درخواست کردند به‌صورت جدی برای حل مشکل وارد عمل شوند. برخی عنوان کردند پول‌هایی را که در مؤسسه ثامن‌الحجج سپرده‌گذاری کرده‌اند، تمام دارایی‌شان بوده و از سود حاصله هم هزینه زندگی‌شان را تأمین می‌کنند. این تجمعات در شرایطی شکل می‌گیرد که پیش‌تر مسئولان بانک مرکزی از مردم درخواست کرده‌اند پول خود را فقط در بانک‌ها و مؤسسات مالی‌ای سپرده‌گذاری کنند که دارای مجوز بانک مرکزی هستند و فریب چند درصد سود بیشتر را نخورند.

 94. سپرده گذار یزد شنبه 5 دی 1394

  من توی یکی از شعب شهر یزد حساب دارم تواین چند سال برای دریافت پول مشکلی نبوده و از حساب کوتاه مدت میتوانستم برداشت کنم ولی الان حدود ۴۰روزه پول نمیدهند ومبالغ پایپن راهم به زور میدهند .سرپرستی یزد هم کسی پاسخ گو نیست وآقای عظیمی نیا رییس سرپرستی یزد سیاست فرار وپنهان کاری را پیشه کرده است وکارمندان شعب نیز با مردم خوب رفتار نمیکنند وجو را نا ارامتر میکنند اگر وضع به همین منوال باشدباعث درگیری وهرج ومرج میشود لذا مسئولان موسسه وبانک مرکزی میبایست سریعتر مسئله حل کنند چون در این ایام انتخابات به صلاح مملکت نیست با وجود تعداد زیاد سپرده گذاران تسریع در امور لازم است
  آقای میر علی هم باید پاسخ مردم را بدهد با سکوت که کاری حل نمیشود

 95. امین شنبه 5 دی 1394

  حق با شماست

 96. سپرده گذار شنبه 5 دی 1394

  با سلام

  تو چند ماه اخیر فقط وعده دادند و به هیچ کدام عمل نکردند هی دروغ گفتند و اصرار کردند که دروغ نمی گویند. هی امروز و فردا کردند و درخواست صبوری کردند .سه ماه اخیر ریالی نه از سود پول و اصل پول به من پرداخت نشد .تمام زندگی من با سود پول ها می گذرد اما ندادند و من از تمام فامیل قرض کردم آبروی ما را بردند بخدا زندگی بر ما سیاه شد پس انداز چهل ساله و تمام دار و ندار من که ۱۶۰ میلیون تومان بود را به موسسه دادم اما امانتدار خوبی نبودند صبر من هم تمام شد از فردا تو تمام تجمع ها شرکت می کنم و فریاد می زنم زندگی ما نبود شد دیگر نمی دانم از چه کسی قرض بگیرم من تمام پولم را می خواهم دیگر اعتماد ندارم .دیگر در هیچ بانک و موسسه خصوصی پول نمی گذارم خدایا خودت کمکم کن زندگی من نابود شد لعنت به میرعلی نامرد لعنت به امثال دکتر آریا که ما را به صبوری دعوت کردند و صبوری ما هیچ نتیجه ای نداشت . کارمندان موسسه کمی وجدان داشته باشید پیام های مفت و الکی نگذارید دست شما رو شد

 97. مالباخته شنبه 5 دی 1394

  سپرده گذاران ثامن الحجج نگران نباشند
  تاریخ انتشار : شنبه ۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۷

  نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه سپرده گذاران این موسسه نگران نباشند، گفت: با همت مسئولان امر و بانک مرکزی بسیاری از مراحل بوروکراسی اداری صدور مجوز برای موسسه ثامن الحجج انجام شده و امیدواریم در کمترین زمان ممکن این موسسه ساماندهی شود.
  سپرده گذاران ثامن الحجج نگران نباشند
  به گزارش ” رویکرد ” حجت الاسلام و المسلمین روح الله بیگی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: درباره موسسه ثامن الحجج در چند هفته گذشته جلسات متعددی در دفتر رئیس کل بانک مرکزی، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و کمیسیون اقتصادی مجلس برگزار شده است.
  بیگی ادامه داد: در یکی از آخرین جلسات برگزار شده که حمید تهران فر معاونت نظارتی بانک مرکزی نیز حضور داشت، وی آخرین اقدامات این موسسه را تشریح کرد.
  نماینده مردم میاندوآب در مجلس خاطرنشان کرد: آقای تهران فر معاون نظارتی بانک مرکزی گفته که یک سری اقدامات و حسابرسی هایی درباره موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج انجام شده و اقدامات دیگری نیز باقیمانده است.
  بیگی با اشاره به اینکه همه نمایندگان مردم در مجلس از ساماندهی موسسات حمایت می کنند، افزود: معاونت نظارتی بانک مرکزی نیز تاکید کردند که در مورد موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج در مرحله انجام امور لازم برای ساماندهی هستیم.
  نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه سپرده گذاران این موسسه نگران نباشند، تصریح کرد: با همت مسئولان امر و بانک مرکزی بسیاری از مراحل بوروکراسی اداری صدور مجوز برای موسسه ثامن الحجج انجام شده و امیدواریم در کمترین زمان ممکن این موسسه ساماندهی شود.
  عضو کمیسون اقتصادی مجلس همچنین ادامه داد: به هیچ عنوان بحث انحلال و ادغام این موسسه مالی و اعتباری مطرح نیست.
  وی ادامه داد: رویکرد بانک مرکزی و نمایندگان مجلس نسبت به ساماندهی موسسات از جمله ثامن الحجج مثبت است.

 98. میثم شنبه 5 دی 1394

  به به…….. چه عجب یه نفر از موسسه خودش نشون داد چهارتا دونه کلمه سخنرانی کرد کجا بودین تا حالا…………..

 99. میثاق شنبه 5 دی 1394

  “هزاران میلیارد جایزه…..۲۵ درصد سود علی‌الحساب….. اعطای تسهیلات یک روزه ….. در مدت ۵ سال پول خود را چند برابر کنید… کار‌تهای هدیه با جوایز بی‌شمار؛ اینها بخشی از تبلیغات موسسات اعتباری بدون مجوز در رسانه های مختلف از جمله صدا و سیما است.

  فارغ از این که رسانه ملی در گستردگی و اثرگذاری این تبلیغات واهی چه سهمی داشته پرسش این است که چرا با وجود هشدارهای مکرر نهادهای مختلف خصوصا بانک مرکزی نسبت به احتمال ورشکستگی این مؤسسات چرا همچنان مردم به این مؤسسات و وعده های آن ها اعتماد می کنند.

  کاهش منابع بانک ها، زمینه ساز تولد موسسات غیرمجاز

  در سال های اخیر میزان معوقات بانکی و مطالبات غیر جاری بانک ها روز به روز در حال افزایش بود. در سال ۸۴ مطالبات غیرجاری ۵ هزار میلیارد تومان بود اما تنها ظرف یک سال با ۲۰۰ درصد افزایش به ۱۶ هزار میلیارد تومان رسید. از سال ۸۶ تا ۹۱ هم مقدار مطالبات غیرجاری با ۱۴۰ درصد رشد تقریبا سه برابر شد و در سال ۹۲ نسبت به سال ۹۱ حدود ۲۹ درصد رسید.

  از طرف دیگر مطالبات معوق بانک ها نیز طی ۱۰ سال گذشته به شدت افزایش یافت. بنابر آمار بانک مرکزی ۳۲۳ هزار میلیارد ریال از مطالبات بانکهای دولتی معوق شده است که این میزان ، معادل ۱۳ درصد کل تسهیلاتشان می باشد. میزان مطالبات بانکهای خصوصی هم ۲۵۰ هزار میلیارد ریال (معادل ۱۷ درصد کل تسهیلات) و میزان مطالبات بانکهای نیمه خصوصی را ۲۳۴ هزار میلیارد ریال (برابر با ۱۲ درصد تسهیلات) است.

  در پایان سال ۹۲ بدهی های بخش دولتی به شبکه بانکی ۷۵۸ هزار و ۵۶۴ میلیارد تومان بود که مؤسسات و شرکت ها از این مبلغ ۳۱ هزار میلیارد تومان و دولت بیش از ۷۲۷ هزار میلیارد تومان از آن را به عهده داشت.

  با این کاهش منابع بانک ها، عملا دست آنها برای اعطای تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان بسته و فضا برای حضور و رشد قارچ گونه موسسات غیرمجاز باز شد.

  این موسسات که در دولت قبل با عناوین مختلفی اجازه فعالیت پیدا کردند، طی سال های فعالیت خود با جذب سپرده های مردم و هزینه کرد بخشی از این سپرده ها برای تبلیغات و ایجاد جذابیت برای مردم، جمع کثیری از سپرده گذاران بانک های مجاز را نیز از این بانک ها خارج و با وعده سودهای کلان به سمت خود جذب کردند.

  سپرده گذارانی که بعضا با دریافت سود بالاتر مشکلات مالی روزمره خود را مرتفع کرده یا با دریافت تسهیلات کسب و کار راه اندازی کردند.

  این امکانات به محبوبیت هر چه بیشتر این موسسات دامن زد و منجر به افزایش گرایش به سپرده گذاری در این موسسات شد.

  خلا قانونی و عدم توانایی در نظارت و کنترل بازار غیر متشکل پولی

  موسسات غیر مجاز از کندی عملکرد نظارت و رسیدگی به مجوزهای بانک مرکزی نهایت استفاده را داشته و با بر هم زدن بازار پولی با اعطای سودهای نجومی بانک های دولتی و خصوصی دارای مجوز را هم مجبور به قدم گذاشتن در ورطه بالا بردن سود کردند. بانک های مجاز که از خروج سپرده گذاران صدمات فراوانی دیدند با ادامه مسیر موسسات غیر مجاز اقدام به افزایش سود سپرده ها و کاهش سود تسهیلات کردند و دولت احمدی نژاد نیز با دستورات ضد ونقیض از راه های دور و نزدیک نرخ سود را به صورت کاملا غیر اصولی و بدون در نظر گرفتن تبعات آن کاهش داد.

  از سوی دیگر با افزایش روزانه نرخ تورم نیاز مردم به دریافت تسهیلات بیشتر می شد. این موسسات هم با تخطی از قوانین تسهیلات فراوانی در اختیار متقاضیان خرد و کلان گذاشتند تا جایی که پس از یک دوره زمانی ۵ تا ۱۰ ساله کم کم اشکالات اساسی در نبود تجربه بانکداری و عدم رعایت استانداردهای لازم برای برقراری تناسب بین منابع و مصارف خود را نمایان کرد.

  موسسات غیر مجاز در شهرهای شمالی و سپس در استان های خراسان یکی پس از دیگری دچار بحران شد و ماجرا به دخالت نیروهای انتظامی و مجلس کشیده شد و در این بین بانک مرکزی تنها با گفتن این مطلب که هشدارهای لازم را برای پیشگیری قبلا در سایت خود منتشر کرده بود بسنده کرد.

  اما دامنه اعتراضات مردم و سپرده گذاران به تناسب مقدار سپرده ها و تعداد شعب این موسسات افزایش پیدا کرد.

  اقدامات بانک مرکزی در این دوره در ابلاغیه های متعدد به این موسسات و اجبار به ارائه صورت های مالی تا دریافت مجوز متمرکز بود، اما این موضوع هم نتوانست جلوی خیل عظیم سپرده گذاران موسسه میزان را در ابتدای سال جاری بگیرد؛ موسسه ای که بدون در نظر گرفتن استانداردهای بانکداری با اعطای وام بیش از نیمی از منابع خود ار در اختیار پروژه پدیده شاندیز قرار داده و با تکیه بر نهاد حامی خود به هشدارها و اخطارهای بانک مرکزی نیز اهمیت نداده بود.

  در این بین نمایندگان مجلس از یک سو و رسانه های حامی این موسسه از سوی دیگر با تخریب وجهه و جایگاه بانک مرکزی سعی در هدایت افکار عمومی به سمت کم کاری و ناتوانی بانک مرکزی داشتند. گرچه بخشی از این انتقادات نادرست نبود، اما بانک مرکزی که از ۲ سال قبل اعلام کرده بود در راستای انضباط مالی دولت قصد در ساماندهی بازار غیر متشکل پولی دارد و با گذشت ۲ سال بیش از ۵۰ درصد از این هدف را محقق کرده بود، مجبور به اعطای امتیازاتی به بانک صادرات شده و برای حمایت و حفظ سپرده های مردم که از وظایف اصلی این نهاد ناظر است، موسسه میزان را در این بانک ادغام کرد.

  درباره انتقادها از اقدامات بانک مرکزی در ساماندهی بازار غیر متشکل پولی، مسئله مغفول مانده این است که یکی از مصوبات شورای پول و اعتبار در دولت نهم و دهم این است که تعدادی از این موسسات و تعاونی ها بعد از گذشت مدت مشخصی باید طبق قانون در یکدیگر ادغام شده و به مسیر اصلی هدایت شوند . این مصوبه در دولت قبل به اجرا در نیامد اما دولت یازدهم با تکیه بر این مصوبه اقدام به جمع آوری و ادغام موسساتی که نام آنها قید شده بود کرد.

  از طرف دیگر نهاد ناظر و حاکم بر شبکه پولی بدون در نظر گرفتن اینکه تبعات و آثار اجتماعی انحلال موسساتی که حداقل ۱۰ سال در حال دریافت سپرده های مردم در گوشه کنار شهرها و روستاها بوده اند اقدام به انتشار اطلاعیه انحلال این موسسات کرد که این اطلاعیه ها منجر به تشویش و ایجاد شوک در سپرده گذاران سایر موسسات هم شد و حتی موسساتی که در مراحل پایانی دریافت مجوز بودند دچار مشکل در برخی شعب شدند.

  برنامه ششم توسعه و حل معضلی به نام موسسات غیر مجاز

  بانک مرکزی موظف و مسئول ساماندهی این بازار است و طبق گفته رییس کل بانک مرکزی این ساماندهی با درد و خونریزی همراه خواهد بود اما آنچه در این بین نمی توان از آن چشم پوشی کرد این است که بانک مرکزی مسئول حفظ و حراست از دارایی و سپرده مردم در شبکه بانکی کشور است و تشخیص درستی یا نادرستی عملکرد اجزای این بازار نیز با این نهاد است. پس صدور حکم انحلال و ادغام نیز طبق قانون تنها بر عهده بانک مرکزی است اما این نهاد ناظر و حاکم بر شبکه پولی کشور اهرم لازم برای فشار به موسسات متخلف را ندارد و این وظیفه به عهده نیروهای انتظامی است؛ حلقه مفقوده ای که در برنامه ششم توسعه به درستی تعریف شده است.

  طبق پیش نویس برنامه توسعه ششم به منظور اعمال نظارت کامل و فراگیر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بر بازار پولی، بانکی و اعتباری کشور و ساماندهی موسسات فعال در بازار غیر متشکل پولی، هرگونه انجام عملیات بانکی، عملیات لیزینگ و یا عملیات صرافی توسط اشخاص حقیقی و حقوقی بدون اخذ مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران جرم محسوب می‌شود و مرتکبین حسب اقتضاء به یک یا چند مورد از مجازات‌های درجه یک ماده ۱۹ قانون مجازات اسلامی محکوم می‌شوند. مسئولیت باز پرداخت کلیه تعهدات و بدهی‌های موسسات مذکور، متضامناً بر عهده هیات امنا و سهامداران موثر آن‌ها می‌باشد.

  نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مکلف است در اجرای وظایف قانونی خود با موسساتی که تحت عنوان بانک، موسسه اعتباری غیر بانکی، شرکت صرافی، شرکت واسپاری(لیزینگ)، صندوق‌ قرض‌الحسنه، شرکت تعاونی اعتبار و یا عناوین مشابه مواجه شود، از آن‌ها مجوز بانک مرکزی را مطالبه نماید. در صورتی که موسسات مذکور فاقد مجوز از بانک یاد شده باشند، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران باید ضمن اعطای مهلتی که نباید از یک ماه بیشتر باشد به آن‌ها و منوط به آن که موسسات مذکور نتوانند ظرف مهلت اعطایی، موافقت بانک مرکزی را برای تداوم فعالیت خود اخذ نمایند، نسبت به تعطیلی و پلمپ محل فعالیت آن‌ها اقدام کند.

  افتتاح شعب جدید بانک‌ها و موسسات اعتباری غیر بانکی بدون ارایه مجوز بانک مرکزی به مراجع انتظامی محل فعالیت متبوع آن‌ها، ممنوع است. نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران موظف است بلافاصله از تداوم فعالیت شعب فاقد مجوز به هر نحو ممکن جلوگیری کند.

  ثامن الحجج و بازی تکراری میزان

  دوستان خواهشا تا انتها بخوانید :::::

  چندی است موسسه ثامن الحجج هم به سرنوشت میزان دچار شده است، اما با تکرار اقدامات پیش از ادغام موسسه میزان مانند تحصن سپرده گذارها و در مرحله بعد کارمندان قصد دارد بانک مرکزی را وادار به اعطای مجوز و یا در نهایت ادغام در یک بانک دیگر کند. در حالی که این مدیران موسسه هنوز اطلاعات مالی مشخصی از دارایی ها و منابع این موسسه با بانک مرکزی ارائه نداده اند.

 100. ساقی شنبه 5 دی 1394

  بدبخت معلوم نیست مطالب رو از کجا کپی کرده…..

  هر مخاطبی که ی کم فکر کنه معلوم میشه که داری شعر می سرایی.

 101. دلسوز دوشنبه 7 دی 1394

  بهترین کار دکتر میر علی به صورت اورژانسی ودرحال حاضر این است

  ۱-چند تا از املاک با ارزش موسسه را فروخته وبه شعبه ها تزریق نماید

  ۲-در اولین فرصت نسبت به کار گماردن افراد وارد ودلسوز درموسسه اقدام نماید

  ۳-نسبت به انتخاب سرپرست جدید برای استانها اقدام نماید چون با مسئولین موجودمتاسفانه وضع موسسه هرروز بدتر می شود

  ۴-کل بهای املاک را دریکی از شعبه های مشهد متمرکز وبهای آن را به استانها پرداخت نماید

 102. ناشناس 2 دوشنبه 7 دی 1394

  سلام بانک مردم!
  چرا رفتن میرعلی تو رسانه ها و جراید دقیقا اعلام نمی شه ؟؟؟؟

 103. الف الف سه‌شنبه 8 دی 1394

  برای باشگاه خبرنگاران جوان (وابسته به صدا و سیما) متاسفم که مصاحبه فوق را بدور از اخلاق رسانه ای بدون ذکر منبع (بانک مردم) و پس از گذشت ۴ روز بازنشر داده است:
  mashhadyjc.irib.ir/index.php?option=com_k2&view=item&id=16516:سکوت-ثامن-الحجج-بالاخره-شکست؛اظهارات-جنجالی-یک-مقام-مسوول-این-موسسه&Itemid=37

 104. وحید جمعه 11 دی 1394

  موسسه ثامنالحجج بسیاری از املاک موسسه که با پول مردم خریدن به نام افراد است یا به نام سرپرستان استانها است من خودم چند تا شو سراغ دارم با مدرک این همه نگید به نام موسسه ثامنالحجج است دروغ ممنوع اگه میخاید بدونید بهتون میگم

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه