تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 11947 تاریخ انتشار : 8 دی 1394

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم ـ محسن جندقی: وضعیت موسسه ثامن‌الحجج دقیقا شبیه یک برزخ است؛ نه مجوز دارد نه غیرمجاز است. اگر غیرمجاز بود طبق قوانین کشور نباید هیچ کدام از شعب ثامن‌الحجج هم اکنون فعالیت می‌کرد. سپرده‌گذاران بی‌شماری در این موسسه سرمایه‌گذاری کرده‌اند و پراکندگی آن در کشور بسیار است. رفع مشکل “ثامن‌الحجج” آسان نیست؛ مسوولان مدعی هستند که برای رفع مشکل سپرده‌گذاران تلاش می‌کنند و مسوولان موسسه هم مدعی هستند همه مدارک را تحویل بانک مرکزی و بازرس‌ها داده‌اند و هیچ نقطه تاریکی در کارنامه ثامن‌الحجج وجود ندارد. در این بین سپرده‌گذارانی که سرمایه مادی خود به همراه سرمایه معنوی‌شان یعنی اعتماد را به این موسسه سپرده‌اند احساس غریبی دارند. آنها از همه چیز و همه کس ناامید شده‌اند و نمی‌دانند باید چه کنند؟ یاس و ناامیدی در این برهه سم تلخی است که حقیقت دارد اما نباید گسترش یابد. برای تحلیل وضعیت فعلی موسسه و سپرده‌گذاران باید به چند نکته اشاره کنیم:

۱-وضعیت ثامن الحجج مثل هیچ رویداد بانکی دیگر نیست. نه مثل میزان نه مثل تعاونی منحله “بهمن ایثار”. شاید برای اولین بار است که نارضایتی سپرده گذاران یک موسسه مالی در تهران بیش از شهرستانهاست. میزان طلب و سپرده سپرده گذاران هیچ گاه به این حجم و با این پراکندگی جغرافیایی در کشور نبوده است. موسسه ای که الان غیرمجاز می خوانند، حداقل بیشتر از ۱۲ بانک کشور شعبه دارد و میزان سپرده گذارانش بیشتر است و… این دلایل و دلایل بسیاری دیگر ثابت می کند ثامن الحجچ مثل “هیچ موسسه و بانک دیگر” نیست.
۲- تخلف مسوولان “ثامن الحجج” محرز است اما آیا تخلفات به اندازه ای بوده که آن را منحل کنند؟ کسی به این سوال استراتژیک پاسخ علمی و آماری نمی دهد. نکته ای که نمی توان آن را کتمان کرد اینکه مسوولان موسسه در اخذ مجوز به نوعی تنبلی کرده اند و گستردگی شعب و سرمایه عظیم باعث شد هیچ گاه چنین روزهایی را پیش بینی نکنند. نکته دیگر نوع سرمایه گذاری منابع است؛ آیا مسوولان موسسه، سپرده های کلان مردم را در جای درست هزینه کرده اند؟ به این سوال هم نمی توان با قاطعیت پاسخ گفت اما چیزی که مسلم است اینکه شاید مقصد سرمایه گذاری درست انتخاب شده اما روش سرمایه گذاری نادرست بوده است.
۳-موسسه سود سپرده گذاران برخی از شعب را نمی دهد؛ این یعنی فاجعه! بنده در جمع سپرده گذاران بسیاری بودم که می گفتن:”ما فعلا پول اصلی خود را تا مدتها نمی خواهیم به شرط اینکه حداقل پرداخت سود عقب نیفتد.” اما موسسه حتی از پرداخت سود سپرده گذاران دریغ می کند که دو احتمال را می‌توان در رخ دادن این موضوع دخیل دانست: احتمال اول: موسسه پول دارد و نمی دهد؛ اگر این احتمال صحت داشته باشد به آن علت خواهد بود که مسوولان موسسه منتظر نتیجه بررسی ها هستند تا اگر انحلال اعلام شد پول ها مدیریت شده تقسیم شود. در این گیر و دار اعتراض سپرده گذاران مسوولان موسسه را – به احتمال زیاد- به فکر بهره برداری از این موضوع برای تحت فشار قراردادن بانک مرکزی انداخته اما آنها نمی دانند این وضعیت درنهایت به سود بانک مرکزی خواهد بود چراکه به غیر از سپرده گذاران ثامن الحجج و کارمندان و مسوولان آن بقیه، حتی مردم عادی هم خواهان برچیده شدن ثامن الحجج به بهانه ساماندهی موسسات غیر مجاز هستند.
احتمال دوم: موسسه پول ندارد؛ این احتمال قوی تر از احتمال اول است چراکه شعب صراحتا اعلام می کند نقدینگی وجود ندارد. حتی یک مسوول حراست بانک مرکزی در گفتگو با سپرده گذارن صراحتا این موضوع را اعلام کرد. در این صورت هر نتیجه ای که در مورد موسسه گرفته شود(ادامه حیات،انحلال و ادغام) راه نقد شدن دارایی های موسسه کوتاه نخواهد بود.
۴- جو افکار عمومی علیه این مساله مسموم است؛ آنها خطاب به سپرده‌گذاران می گویند شما نباید به خاطر چند درصد سود بیشتر، طمع می کردید. بنده با اینکه سپرده گذار ثامن الحجج نیستم اما اصلا حرف این گروه را قبول ندارم. همیشه از “سرزنش گران مغرور” که دیگران را سرزنش می‌کنند و با وجود عیوب فراوانشان از این سرزنش‌کردن‌ها به خود می بالند متنفر بوده ام. قرآن به صراحت به این افراد نهیب می‌زند: وَیْلٌ لِکُلِّ هُمَزَهٍ لُمَزَهٍ. (وای بر عیبجوی طعنه‌زننده) آنها نمی دانند که وضعیت متزلزل اقتصادی هر کسی را می تواند به این راه هدایت کند؛ آنها نمی دانند همین وضعیت برای هر موسسه اعتباری به وجود آید. آنها نمی دانند که بانک مهر اقتصاد با ۱۲ میلیون سپرده گذار هم مجوز بانک مرکزی را ندارد اما کسی آن بانک را سرزنش نمی کند. آنها نمی دانند که تبلیغات ثامن الحجج از سالن های ورزشی گرفته تا پربیننده ترین برنامه رسانه ملی می تواند هر کسی را به اشتباه وا دارد. آنها نمی دانند که باید قبل از رخ دادن این فاجعه مسوولان جلوی تبلیغات گسترده ثامن الحجج در شهرها را می گرفتند؛ تبلیغاتی که الان حسابی توی ذوق میزند. از سپرده گذاران ثامن الحجج می خواهم به علت سپرده گذاری سرافکنده نباشند چراکه آنها در حساب و کتاب درست عمل کردند فقط در میزان اعتماد به سیستم بانکی و نظارتی اشتباه کردند.
۵-همان طور که گفته شد مسوولان موسسه در اخذ مجوز تنبلی کردند. آنها همان روزهایی که از مسوولان سابق بانک مرکزی جایزه و عکس یادگاری میگرفتند باید به فکر اخذ مجوز می‌افتادند یا اگر به فکر افتادند انرژی بیشتری برای تسریع در صدور مجوز می‌گذاشتند. موسسه مثل یک انسان فربه شده که دیگر حال حرکت ندارد اما با تلنگری زمین می‌خورد. حالا باید همه یاری کنند تا این انسان فربه به حیات خود ادامه دهد اما آیا این انسان فربه و چاق و بدبدن می تواند زنده بماند و به حیات خود ادامه دهد؟ این خیلی طبیعی است که خیلی ها نخواهند و دوست نداشته باشند که ثامن الحجج مجوز بگیرد اما اگر موسسه تخلفی نکرده باشد و حسابش پاک باشد حتی اگر رئیس جمهور هم نخواهد امکان ندارد که مجوز صادر نشود. بنده روی پرونده رسانه ای موسسه توسعه کار کردم. این موسسه تخلفاتی داشت و حتی رئیس جمهور و رئیس قوه قضاییه سابق هم دستور رسیدگی و توقف فعالیت موسسه را داده بود اما در نهایت دادگاه تشخیص داد “توسعه” ادامه حیات دهد. در آن زمان مدیرعامل “توسعه” پنهان نشده بود و به سپرده گذاران کم شمار خود اطمینان می داد که خیالشان راحت باشد؛ چیزی که از مسوولان ثامن الحجج نمی بینیم. میرعلی، مدیرعاملی که – با وجود موافقت کنار رفتن خود، فعلا همه ‌کاره است- نباید علیه بانک مرکزی یا هر نهاد دیگر سخن بگوید اما میتواند آب روی آتش باشد و بیاید جزئیات و آمار موسسه را رسانه ای کند یا حداقل سپرده گذاران را آرام کند؛ اما وی حتی در سایت خود از دادن یک بیانیه یا یک خط خبر و اظهار نظر دریغ می کند. او می توانست الان سلطان موسسات مالی باشد اما با اشتباهات خود نه تنها مجوز نگرفته بلکه عملا پنهان شده. میرعلی همین الان هم می تواند برخی اشتباهات را جبران کند اما آیا جبران آنها، روزگار خوش ثامن الحجج را تکرار میکند؟

۶-آیا بانک مرکزی اشتباه نکرده است؟ قانون به طور کامل پشت بانک مرکزی است. شک نکنید. مسوولان فعلی تقصیرات را گردن مسوولان سابق می اندازند و شاید تا حدودی حق داشته باشند چراکه نمی توانیم به مسوولی بگوییم چرا مسوول پیشین تو از فلانی حمایت کرده و جلوی وی را نگرفته؟ الان همه از سیف حمایت میکنند چراکه وی قانون را اجرا میکند و با تشکیل هیات نظارت، خیال خود را راحت کرده چون دیگر در تصمیم‌گیری تنها نیست  و ۹ نهاد و عضو دیگر هم وارد این بحران شده اند. مطمئن باشید صدور مجوز به نفع همه حتی بانک مرکزی خواهد بود اما مشکل کجاست؟ شما تصور کنید بانک مرکزی به علت مسائل سیاسی مجوز صادر نمی‌کند آیا به زیان وی و صنعت بانکداری نخواهد بود؛ آیا به وجهه سیف صدمه وارد نمی شود؟ آیا اعتراضصدها هزار نفر را به جان نمی خرد؟ آیا دردسرهای بعدی مثل التماس به بانکهای بزرگتر برای ادغام را نباید متحمل شود؟ حتی اگر این تهمتهای عجیب که گفته میشود وی سهم خواهی کرده را هم قبول کنیم دیگر رشوه گرفتن از “ثامن الحجج” که ۱۰ نهاد نظارتی با دقت همه چیز ان را زیر نظر می گیرند ریسک بالایی محسوب می شود. قطعا هیچ انسان عاقلی زیر بار این هزینه نمی رود. اما قطعا بانک مرکزی اشتباهاتی داشته. مثلا اگر ثامن‌الحجج را غیر مجاز می دانست باید دو سال پیش جلوی تبلیغات آن را می گرفت و از طریق مراجع قضایی فعالیت آن را محدود می‌کرد تا سپرده گذاران جدید هم دچار اشتباه نشوند اما وقتی معاون اجرایی رییس جمهور با میرعلی خوش و بش میکند و عکس آن منتشر می شود باید بگوییم یک جای کار می‌لنگد.
۷-صحبت بسیار است و فرصت کم؛ سخن کوتاه می کنم:وضعیت “ثامن الحجج” بسیار حساس شده و خوراک خوبی برای “سواستفاده‌چیان” است. در این مملکت همان طور که دیدید حق اعتراض محفوظ است(در حالی که شدیدا به اعتراض با مجوز اعتقاد دارم چون اعتراض با مجوز ناجا بسیار پرشورتر و موثرتر برگزار خواهد شد) سپرده‌گذاران عزیز! شما در مقابل مجلس، میدان پاستور و بانک مرکزی بارها اعتراض کردید و اعتراض‌های شما آرام و قابل تقدیر بوده است اما هر زمان دیدید اعتراض شما رنگ و بوی سیاسی گرفت بدانید درون شما افرادی نفوذ کرده اند که “ادامه یافتن حیات آنها” به “ادامه یافتن مشکل شما” (و نه حل شدن مشکلتان) گره خورده است. مطمئن باشید حتی اگر موسسه مجوز هم بگیرد دیگر از آن سودهای کلان خبری نخواهد بود و دیگر موسسه آن سرمایه عظیم را نخواهد داشت؛ سرمایه اعتماد؛ سرمایه ای که نمی توان ارزش آن را محاسبه کرد اما می توان نبودش را الان حس کرد. “بانک مردم” همصدا با سپرده گذاران، حق قانونی را فریاد می زند و آرزو دارد “خبر خوب” منتشر کند نه اینکه فقط خبر منتشر کند. نوشته فوق شاید مانند وضعیت این روزهای موسسه “ثامن‌الحجج” آشفته بود اما معکس‌کننده نظرات و تحلیل‌های بسیاری از سپرده‌گذاران “ثامن‌الحجج” بود. همان‌طور که گفته شده هم اکنون “امید” بهترین سرمایه شما و “یاس و ناامیدی” مهلک‌ترین سم شماست؛ امیدواریم سهم شما بهترین باشد و روند رسیدگی به سرنوشت موسسه سریع‌تر شود.

بیشتر بخوانید:

رونمایی تسنیم از سند همکاری نکردن ثامن‌الحجج با بانک مرکزی!

تجمع سپرده‌گذاران “ثامن‌الحجج” مقابل ریاست‌جمهوری+عکس

اختصاصی/گفتگو با معاون اجرایی ثامن الحجج: میرعلی به کسی باج نداد/ همه مدارک را به بانک مرکزی دادیم

به هیچ عنوان بحث انحلال و ادغام “ثامن‌الحجج” مطرح نیست/نظر تهران‌فر درباره موسسه

یک خبرگزاری:”ثامن الحجج” می خواهد با فشار و زور مجوز بگیرد/آمار واقعی سپرده گذاران زیر یک میلیون است!

تخلف موسسه ثامن‌الحجج محرز است/دولت به مشکل سپرده‌گذاران فوری رسیدگی کند!

تخلف موسسه ثامن‌الحجج محرز است/دولت به مشکل سپرده‌گذاران فوری رسیدگی کند!

میرعلی رفت/چه کسی مدیرعامل “ثامن‌الحجج” می‌شود؟

راهپیمایی آرام سپرده‌گذاران “ثامن‌الحجج” در میرداماد+فیلم و عکس

فیلم/موسسات غیرمجاز و ثامن الحجج در برنامه توقف ممنوع/بانک مرکزی مقصر است؟

وضعیت موسسه ثامن‎‌الحجج وزیر اقتصاد را به مجلس کشاند

تهدید به خودسوزی یک سپرده گذار ثامن الحجج در شهرستان انار

خبر خوش سیف به سپرده‌گذاران موسسه ثامن‌الحجج!

گزارش ویژه؛برج موسسه ثامن‌الحجج در چشم سپرده‌گذاران!+عکس

تصمیمی بر انحلال ثامن‌الحجج گرفته نشده؛ سپرده‌گذاران نگران نباشند

پورابراهیمی: بانک مرکزی با موسسه ثامن‌الحجج پدرکشتگی ندارد

تجمع سپرده گذاران ثامن الحجج مقابل سرپرستی موسسه در تهران

سرانجام یک خبرگزاری تجمع ثامن الحجج را پوشش داد

اعضای خانواده میرعلی،مدیرعامل “ثامن‌الحجج” هم ممنوع‌الخروج شده‌اند

سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج این هفته را هم با تجمع آغاز کردند+عکس روز

این ثامن، آن ثامن نیست!/اشتباه و دردسر برخی از سپرده‌گذاران

موسسه اعتباری آرمان ایرانیان در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسید

سپرده‌گذاران افضل‌توس هم خواهان مجوز از بانک مرکزی شدند

روز پرخبر؛درخواست سپرده‌گذاران چند موسسه غیرمجاز+عکس

مدیرعامل تعاونی ثامن‌الحجج ممنوع‌الخروج شد!

هیات نظارت بر فعالیت ثامن‌الحجج تشکیل شد/گام مهم برای مجوز

پلمب شعب ثامن‌الحجج در البرز تکذیب شد+عکس

سپرده گذاران ثامن الحجج در اصفهان هم کلافه شدند

تجمع سپرده گذاران ثامن الحجج مقابل بانک مرکزی+عکس روز

آیا موسسه ثامن‌الحجج مجوز می‌گیرد؟ از تجمع تا امید

ثروتی: چرا بانک مرکزی پاسخ سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج را نمی‌دهد؟

ورود دادستانی کل کشور به مساله موسسات مالی غیر مجاز

تجمع دوباره سپرده‌گذاران ثامن الحجج مقابل بانک مرکزی+عکس روز

مذاکره با بانک مرکزی برای مجوز دادن به ثامن‌الحجج

حمایت تلویحی یک مدیر وزارت کشور از ثامن‌الحجج!

تجمع سپرده گذاران ثامن الحجج؛ دوشنبه ۹ آذر

دغدغه فراوان سپرده‌گذاران موسسه اعتباری ثامن‌الحجج

خودسوزی یک سپرده‌گذار ثامن‌الحجج در اصفهان!+خبر تکمیلی

رسیدگی به وضعیت موسسه ثامن‌الحجج توسط نهادهای امنیتی!

تجمع سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج مقابل مجلس/شعار علیه میرعلی

آیا سپرده گذاران موسسه ثامن الحجج به پول خود می رسند؟

Twitter Google+ Facebook
5,336 views
نظرات
 1. arash سه‌شنبه 8 دی 1394

  سپاسگذارم از تحلیل خوبتون ولی ۱ نکترو اشتباه گفتید . پول هست . خوبم هست. موسسه فقط ماهی ۲۴ ملیارد حقوق کارمنداشو میده. ۱۲۰۰۰ پرسنل داره. اگر الان پول پرداخت نمیکنه بخاطر اینه تراز مالیش منفی نشه اونجوری بانک مرکزی به خواستش میرسه. خدا … کنه بانک مرکزیو که به فکر جیبشه.

 2. علی دهقان کرمان سه‌شنبه 8 دی 1394

  کاملادرسته.بانک مهراقتصاد.موسسه ثامن الائمه.موسسه آرمان و…بدون مجوزن همه هم میدونن چرااسمی ازاونهانمیبرند.کاملامشخصه این کارهاازدشمنیه.شایدم باج ندادن.اینهامثل خاوری و…مسئولان قبلی بانک مرکزی چه اختلاسهایی کردندوهیچ کس هم کاری نکرد…خاوری رودراهوازدستگیرمیکنه وازوزارت زنگ میزنندکه بذاریدبره آزادش کنید.واقعادارندماروبازی میدن ولی مابیداریم ومیفهمیم.شمایک درصدی ازمردم روساده گیرآوردیدکه بااعتراض وتجمع جلوی بانک مرکزی ومجلس وریاست جمهوری دارندشماروبه هدف خودتون نزدیک میکنند (ادغام)که اصلا واسه هیچ کدوم ازماسپرده گذاران وحتی کارمندان بیچاره اشون که خدایی بهترین برخوردتوکارمندای بانکی دارن خوب نیست.بیاییدآگاهانه تصمیم بگیریم واین تصمیم شیطانی وزیرروباحفظ آرامش خودمون حفظ کنیم.وزیراصلاح طلب وموسسه ومدیرعامل اصولگرا.خلاصه۴سالتون تموم میشه.والسلام
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 3. علی کرمان سه‌شنبه 8 دی 1394

  اصلاح میکنم..تصمیم شیطانی وزیرروخنثی کنیم

 4. علیرضا سه‌شنبه 8 دی 1394

  متاسفانه ثامن الحجج قافیه رو در میدان عمل باخته حالا کارمنداش ریختن فضای مجازی و با هر وسیله ای تاکید میکنم هر وسیله و دستاویزی سعی میکنید در محیط مجازی بازنده نباشه.اشکالی نداره سعی کنید ما هم درکتون میکنیم و بهتون حق میدیم ولی موقعی مشکلات موسسه از نظر مردم حل شده که حرکتی عملی و نه فقط حرف و وعده هفته دیگر از سوی موسسه شاهد باشیم.به امید حل مشکلات مردم

 5. دکترآریاogk سه‌شنبه 8 دی 1394

  مسولین موسسه با مدیریتی ناشیانه باعث متلاشی کردن و زمین زدن موسسه شدند و این صحبتها برای التیام دادن به سپرده گزاران است . بانک مرکزی برای جلوگیری از سو استفاده از سپرده های مردم ،فعلا درحال جمع آوری اطلاعاتی است که مسولین موسسه از دادن آن اطلاعات خودداری کردند و این مشکلات را بوجود آوردند.دیر یا زود خبر انحلال موسسه و سپردن کارهای تصفیه به یکی از بانکهای تجارت یا ملت را اعلام می کنند.

 6. س سه‌شنبه 8 دی 1394

  دکتر آریا واقعا فازت چیه؟
  فاذا ماذا بابا؟
  تو همین صفحه یه جا میگی مشکل حل میشه یه جا میگش منحل میشه یه جا میگی شکایت میکنم یه جا میگی…
  تو نمیخواد کاری کنی تو اول تکلیف خودتو با خودت مشخص کن اول ببین با خودت چند چندی بعد بیا اینجا نظر بزار
  والا بابا
  دچار چندگانگی شخصیتی هستی شما!!!

 7. دکترآریاogk سه‌شنبه 8 دی 1394

  مردم تمام حرفهای فوق یک مشت چرت وپرت است که ازآشفتگی بی حدواندازه ای رنج میبرد.
  به لطف آقامون امام رضا مشکل به زودی حل میشود.امیدوارباشید

 8. هادی چهارشنبه 9 دی 1394

  آتیش بیاره معرکه این آریا است که باعث سر درگمی و بهت بیشتر مردم شده از دست اندرکاران سابت تقاضا میشه چیزی به نام این عنصر نفوذی ثبت نشه . میرعلی با …میخاد از بانک ادامه حیات و یا مجوز ارفاقی بگیره که همان رانت آقازادگی است .ما که به واقع کلام سیاسی کاری آقای …و زیاده خواهی …را واگذار به خداوند کردیم .بنده پولی داشتم که قصد خرید خانه کرده بودم در این اثنای معامله این پول را در این موسسه گذاشتم حالا هم از بایت تبلغات دولت برای کرددن خانه مریض و بیمار شدم وهم از باب …میرعلی که ما سپرده گذاران را به گروگان برای مطامع خودش کرده . خدای حاکم باید خود نظری کند و جواب هر دو طرف را بدهد .
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 9. دکترآریاogk سه‌شنبه 8 دی 1394

  دوستان عزیزم درسایت بانک مردم لطفاهرچه سریعترنوشته فوق راازروی سایتتان بردارید چون این نوشته تاثیرمنفی زیادی روی اعتبارسایتتان خواهدگذاشت.

 10. علی سه‌شنبه 8 دی 1394

  بزار بگه دکتر خودشو خالی کنه…..عداوت با این موسسه تمامی ندارد ……
  کاشکی میر علی از پول همین مردم باج میداد این مردم نمک دون شکستند……
  به زودی پول میاد ولی روسیاهی واسه شما میماند….
  کاشکی می تونستم خیلی از چیزارو افشا کنم تا مردم به مظلومیت میر علی پی ببرند اگرم الان سکوت کرده فقط تقیه کرده تا جو بیشتر خراب نشه وگرنه سکوتش از رضایت نیست
  الانم که فداکاری کردن و کنار رفتن تا دیگر بهانه دسته بانک مرکزی نباشد….

 11. دکترآریاogk سه‌شنبه 8 دی 1394

  تمام بدبختیهای ما فقط وفقط زیرسربانک مرکزی است.
  لعنت برمن وپدر ومادرم اگردیگردر … پیش رو ودور دوم …به تدبیر… رای نخواهم داد.
  لعنت برمن اگردیگربه کلید رای بدهم
  من در دوربعدمیخواهم به قفل رای بدهم
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 12. محسن سه‌شنبه 8 دی 1394

  کل پرسنل موسسه یعنی جمع نیروهای ستادی و شعبات روی هم ۵۲۰۰ نفر می باشد

 13. یاسر سه‌شنبه 8 دی 1394

  سلام.اعتبارم تو بازار از بین رفت. دیگه کم کم دارم با خاک یکسان میشم. هیچکسم به فکر ما سپرده گذارا نیست که نیست.فقط حرف های تکراری . مسولان بانک مرکزی و ثامن الحجج انگاری بچه گول میزنن. لطفا با شعور و درک مردم بازی نکنید.

 14. دکترآریاogk سه‌شنبه 8 دی 1394

  یاسر
  همه مون مثل همیم برادر من
  توتنها نیستی
  خدالعنت کنه باعث وباش را.

 15. علی سه‌شنبه 8 دی 1394

  به به آقا محسن چندروزی نبودی چقد آروم بود همه جا……
  می بینم که نتونستی بیکار باشی باز نشستی نسخه پیچیدی واسه مردم….
  فقط یه نکته بگم گفته بودی ثامن الحجج با یه تلنگر زمین می خوره!!!!!!خواب دیدی دادا……ثامن الحجج هنوزم سرپاست فقط کسالت داره که حل اون کسالت فقط تو خانواده خودش خوب میشه…پس لطفا دل نسوزون….
  سپردهگذاران عزیز به زودی آخر همین هفته یا ابتدای هفته دیگه خبری خوبی خواهد شنید….
  امیدوارم به زودی از شرمندگی و خجالت سپرده گذاران در بیایم…
  زنده استوار و پیروز باشی ثامن الحجج

 16. arash سه‌شنبه 8 دی 1394

  سلام تلگرام یا اینستگرام دارید؟ میخوام صحبت کنیم. ممنون میشم. واجبه.

 17. محمد سه‌شنبه 8 دی 1394

  خجالت نمیکشید هر روز وعده ۱ هفته تا ۱۰ روز دیگه میدید؟!

 18. علی سه‌شنبه 8 دی 1394

  ببین دویت عزیز من به شما وعده ای ندادم که فردا بری پول بگیری….
  ولی طی آخرین همین هفته یا اوایل هفته دیگه مشکل موسسه از لحاظ مدیریتی و هیات مدیره حل میشود و پیش میره موسسه به سوی مجوز و قبلش دریافت خط اعتباری از بانک مرکزی
  خدارو شاهد میگیرم همکاری هردو طرف خوبه داره کارا طی روال انجام میشه….
  امید وارم به زودی خط اعتباری که بانک مرکزی قول داده برسه دوست عزیز ماهم هم درد و درکنار شما هستیم نه روبروی شما …..
  شرمتدتون هستیم به خدا ولی چاره ای نیست موسسه درگیر مساءل سیاسی کردنش که دودش به چشم همه داره میره
  بازم تشکر

 19. دکترآریاogk سه‌شنبه 8 دی 1394

  علی مثلا اگرخط اعتباری برای موسسه بازبشه مثلا منی که صدتومن دارم چقدرش را میتونم بگیرم؟

 20. علی چهارشنبه 9 دی 1394

  دو میلیون به شما می دهند

 21. احمد سه‌شنبه 8 دی 1394

  علی از کی حمایت میکنی ؟ از کی

  از موسسه ای که الان ۴ ماه در تهران و ۲ ماه در کرمان که خودم زندگی میکنم سپرده و سود مردم را نمیده ؟ و فقط داریم دروغ از مسئولین میشنویم . ۲ ماه که زندگی نداریم ۲ ماهه چند تا چکهام برگه خورده و تمام اعتبارم ۳۵ سالم را از دست دادم ۲ ماهه که کرایه خونمو ندادم . ۲ ماهه خرید برای زندگیم نکردم . من خودم ماهانه کلی به مردم کمک میگردم الان خودم شدم محتاج کمک . چرا از موسسه ای که با زرنگی داره تمام سپرده گذارانشو میپیچونه دفاع میکنی . هیچ خبر خوبی هم نخواهد آمد دیروز عملا تمام مسئولین میگن تا چند ماه خبری نیست . همه مسئولین …را دروغ گوی بزرگ نامیدند و میگفتند بر حسب حرف و قول میر علی که میگفته تا چند روز دیگه پول میدم ما هم قول میدادیم الان فهمیدیم تمام این حرفها کشک . آقا موسسه ورشکسته به تمام معناست که حتی نمیتونه سود پولهاشو بده چه برسه به اصل سپرده ها فقط میگم ۱ میلیارد زندگیم رفت و ۲۴ ساعت نفرین میکنم . فقط ۲ ماه مونده بود ۵ سالم تموم بشه و کل پولمو بگیرم . خدایا فریاد رس ما مردم بدبخت باش و مصببین و حامیان موسسه را …را بشکن و به عذابی دچار فرما که ندانند برایش چکار کنند . آمین
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 22. علی سه‌شنبه 8 دی 1394

  موسسه ورشکست نیست نیست نیست….
  بزودی پول می آید کسی که شمارا به این وضع انداخته و الان رها کرده و چوب لای چرخه موسسه می گذارد بانک مرکزی است….
  امیدوارم به زودی حل بشه ماهم شرمنده شماییم خداوکیلی حاله ما هم بهتر از شما نیست….
  ولی مشکلی که حلش زمان بره خدارو شکر کارایی داره انجام میشه ….مطمغن باش با اعلام مدیر عامل جدید و هیات مدیره مورد تایید بانک مرکزی مسیر هموارتر خواهد شد……

 23. احمد سه‌شنبه 8 دی 1394

  علی آقا
  به خدا ۲ ماهه هم خودم هم خانوادم داغونیم . خودم دنیا پول تو موسسه دارم الان گیر ۱ میلیون پول خرج یومیه هستم . موسسه ای که ادعای این همه ملک داره . اگر در رهن هر بانکی بگذاره معادل ۸۰ درصد قیمت ملک بهش وام میدن . من خودم چند سال قبل زمانی که خونه داشتم و نفروخته بودم بگذارم تو موسسه که سود بگیرم . سندمو در رهن بانک پارسیان گذاشتم و ۴۸ ساعته ۷۰۰ میلیون معادل ۸۰ درصد قیمت ملکم وام ۵ ساله با بهره ۲۱ درصد گرفتم . که البته بعد ۱۳ ماه تسویه کردم و از رهن در آوردم ملکم را . و اینکه بخدا همه در به در شدیم . دلم برای اون پیرزنی میسوزه دیروز اومده بود گریه میکرد ۴ میلیون پول داشت ماهی فقط ۹۰ هزار تومن سود میگرفت که زندگیشو بگذرونه همون ۹۰ تومن را بهش ندادند که چند نفر جمع شدیم نفری ۲۰ تومن بهش دادیم گفت مادر صدقه نمیخوام . و گفت از حسابش بدهکار کنند و واریز کنند به حساب ما . داداش موسسه ای که ادعای همه چیز داره وقتی ۹۰ هزار تومان نداره . تکلیف بقیه روشن . حالا هی بگو پول هست و موسسه ورشکست نیست . انشالله که حرف شما درست باشه . اما الان ۲ ماهه همش اول هفته میگن آخر هفته درست میشه . آخر هفته میگن وسط هفته درست میشه .

 24. زمستان تمام خواهد شد و روسیاهی برای ذغال (بانک مردم)خواهد ماند سه‌شنبه 8 دی 1394

  نه منه !!!!
  شما چه کاره هستید!!!؟؟؟؟
  متخلف سایت شماست که موسسه ثامن الحجج رو متخلف می نامه……
  شرم کن حیا کن فتنه گر نباش جندقی….

 25. علی سه‌شنبه 8 دی 1394

  قسمتی از مصاحبه دکتر سیف در تاریخ ۹۴/۹/۲۴: رئیس کل بانک مرکزی در جمع خبرنگاران درباره تعیین تکلیف موسسه اعتباری ثامن الحج گفت: این موسسه قبلا مجوزی از بانک مرکزی نداشته اما الان با همکاری بانک مرکزی و چند دستگاه دیگر، مسائل آن به تدریج حل می‌شود و سپرده گذاران می‌توانند به تدریج سپرده های خود را پس بگیرند.
  پس خیلی روشن دونکته در این جملات نهفته است.۱_موسسه همکاری نمی کند
  ۲_ موسسه ادغام می شود

 26. علی…………..اندکی صبر سه‌شنبه 8 دی 1394

  اشتباه میکنی موسسه که احتمال انحلال صفر داداش….
  ۹۹درصد مجوز برای خود موسسه صادر میشه…شما قضیه رو شوخی گرفتی انگار یک شبه بدن به تجارت یا ملت…….دلت خوشه …بهترین راه مجوز و ادامه حیات است…..
  بانک مرکزی حق یک رای از ده رای برای موسسه را دارد …یک رای ….

 27. سپرده گذار صبور سه‌شنبه 8 دی 1394

  اینا همه حرف به زودی هردو طرف به تفاهم خواهند رسید…..
  موسسه سرپای سرپاست به زودی پول تهران رو میده …..
  من که اعتماد دارم هنوز فک می کنم صبر بهترین به چند دلیل
  اول اینکه داره همکاریها انجام میشه دلیل نداره هر کار میکنن بیان تو بوق و کرنا کنن…
  دوم اگه مسءله بره سمت انحلال حالا حالا از پول خبری نیست
  سوم بحث انحلال و تخلف بلف است و فقط برای ضربه به موسسه است
  بعدم سپردم بلند مدت است وظیفه دارم به تعهدم عمل کنم…
  پنجم به شما چه آخه نشستی تحلیل کردی ما خودنون اعصاب نداریم شمام نمک نپاش
  کسی به حرف و تحلیل شما توجه ندارد موسسه و بانک مرکزی به آخر راه رسیدن
  یا علی

 28. فرشيد سه‌شنبه 8 دی 1394

  ممنون
  دارم سکته میکنم
  یکنفر خودشو اتیش زد
  چند نفر هم سکته کردند
  مطمعنا نفری بعدی منم
  یا اقا امام رضا(ع) بدادمون برس

 29. دکترآریاogk سه‌شنبه 8 دی 1394

  دوست من عزیزمن نترس وحشت نکن نویسنده این مقاله یک دیوانه بیسواداست
  توچراتحت تاثیرچرت وپرتهای آن قرارگرفته ای؟

 30. هردم از این بانک مردم بری می رسد……گلستان سه‌شنبه 8 دی 1394

  من میگم آقای جندقی شما که اینقد واردی بفرما برو جای موسسه و بانک مرکزی کاره ساماندهی رو انجام بده……
  شما لطف کن به وظیفه خودت عمل کن واسه ما تحلیل نکن مشکل خانوادگی است و دارد حل میشود.

 31. دکترآریاogk سه‌شنبه 8 دی 1394

  صحبتهایی که دراین مقاله آمده تمامامزخرف اندرمزخرف است که حاکی ازآشفتگی ذهن نویسنده بیسوادآن است

 32. پرسنل موسسه سه‌شنبه 8 دی 1394

  همه ما پرسنل موسسه امیدواریم که از خجالت و شرمندگی همه سپرده گذارامون دربیاییم.

 33. تحلیل گر سه‌شنبه 8 دی 1394

  با سلام

  مؤسسه با مسئولین اصولگرا در این دولت نمی تواند حرکت کند تا چه برسد به پیشرفت و ادامه حیات
  تنها راه ادامه حیات کناره گیری مسئولین اصولگرا و سپردن کار به دست مسئولین همراه و هماهنگ و همسو با دولت است
  درغیراینصورت ادامه حیات غیرممکن است
  به افراد جناحی که به منابع این مؤسسه کیسه دوخته بودند بفرمایید با زدن …
  به خاطر مردم دست بردارید و سپرده های مردم را آزاد کنید والا مطمئنم آتش آن …
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 34. وحید چهارشنبه 9 دی 1394

  لطفاچرند نگو
  استفاده از واژه اصول گرا برای مسولین موسسه حجج ، توهینی خیلی بزرگ به احزاب اصولگرا است . این مسولان … موسسه بویی از …نبرده اند و گرنه با ما سپردهگزاران این گونه نمی کردند. اینها هما …روزگار هستند که با چهره انسانی، زندگی مردم را غارت می کنند.
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 35. تحلیل گر چهارشنبه 9 دی 1394

  با سلام

  ببخشید !!!!

  اصولگرا نه !!!

  بی تدبیر که بوده اند !!!

  پس اگر امور را بسپرند به دست دولت تدبیر و … می توانند با تدبیر دوباره مؤسسه راه اندازی کنند و سر وسامان دهند.

 36. هادی سه‌شنبه 8 دی 1394

  سلام
  تحلیل بسیار عاقلانه.دلسوزانه.مدبرانه و کارشناسانه بود
  علی رغم این که در روزهای قبل این سایت علیه ثامن الحجج خیلی خبرهای ضد و نقیص وبعضا هم کذب پخش کرد ولی این تحلیل بسیار کارشناسی شده بود. نمیشه گفت فقط موسسه مشکل داشت به قول خودتون اگه مشکلی بود چرا دوسال پیش جلوشونگرفتین؟
  بانک مرکزی بیشتر از موسسه مقصر موضوع هستش. چرا که خودش رو در پستوی بروکراسی اداری و سیاسی کاری قایم کرده .باید بگم اگه میر علی نمیخواد مسایل موسسه رو مطبوعاتی کنه به دلیل اینه که حسن اعتماد بانک مرکزی رو جلب کرده باشه به دلیل اینه که کل کشور آشوب نشه نه این که نمیتونه !!میتونه ولی همون طوری که پای حرفاش نشستیم و شنیدیم میگه من سرباز ولایتم .سرباز ولایت داد نمیزنه هوار نمیکشه .با جون دل کار میکنه.
  سرمایه گذاری های اقتصادی کلان موسسه حاکی از کار کردن با جون و دله .
  خدا رو قسم میدیم به وحدانیت خودش هرچه زودتر مشکل این موسسه به نفع سپرده گذاران و صاحبانش حل بشه
  الهی آمین

 37. افشاگر سه‌شنبه 8 دی 1394

  به خدا قسم اگه زور دولت به این موسسه میرسید تا الان زمین زده بودنش چوت میرعلی باج نداد و نمیده به اینا …
  پشتش گرم به گنده تر از دولت به ……
  هرکی شک داره اندکی تحقیق کند….
  ب

 38. سپرده گذار سه‌شنبه 8 دی 1394

  شما لطف کنید به اون باصطلاح گنده تر بگید پول من دربدر که یک حساب کوتاه مدتم که فقط هشت میلیون تومن ناچیز است را بدهند .الان سه ماه است حتی یک میلون از پولم را نمیدهند.

 39. تحلیل گر چهارشنبه 9 دی 1394

  باسلام

  ممکنه بفرمایید زمین زدن چطوریه؟

  شما به چی میگید زمین زدن ؟

  زمین زدن چیزی غیراز وضعیت فعلی و برزخی و اسفبار فعلی مؤسسه است که با بی تدبیری و تنبلی مسئولینش براش بوجود آورده اند؟

  زمین خورده !!!! اما شاید نمیخواید بپذیرید که پشتش به خاک رسیده!!!

 40. مصطفی سه‌شنبه 8 دی 1394

  I قای محترم سرباز ولایت اگر کارش درست است باید که داد بکشد ولی چون کارشان یک جایی ایراد دارد نمی توانند داد بکشند

 41. امید قوام سه‌شنبه 8 دی 1394

  خدا رو شکر اینقدر فکر ملتو مشغول یه سری تصورات واهی کردن(که مثلا ثامن الحجج(ع) پول نداره یا نمیخواد پول مردمو نده)که رو یه سری کارایی که تو ایران داره اتفاق می افته رو پوشش بدن!!! ۴۰ دو سه تا از هموطنانمون تو کرمان ب اثر انفلوانزا مردن انگار نه انگار اتفاقی افتاده، بعد گیر دادن به اینکه ثامن الحجج(ع) نمیخواد پول مردمو بده!!!!
  هموطنان عزیز پول شما محفوظه و دوباره به دستتون میرسه،زیاد زمان نمیبره،این حرفو منی میزنم که خودم کارمند موسسه ام و قبل از کارمند شدن، خودم سپرده گذار این موسسه هستم…شما از مسائل پشت پرده خبر ندارین،که چه اتفاقایی داره می افته…فقط اینو میتونم بهتون بگم که خیلی از بالا دستی ها که در راس امور هستن طلب باج کردن که مدیر عامل عزیزمون از این کار امتناع کرده و یه جورایی به خاطر همین مسئله دارن چوب لای چرخ این مدیر بزرگ میزارن!!! ایشالا که اگه خدای بالا سری هم هست تقاص کارشونو بده….به امید سربلندی هر چه با شکوه تره این موسسه ی بزرگ کشور عزیزمون

 42. مالباخته سه‌شنبه 8 دی 1394

  ایول بانک مردم مخلص کلام رو گفتی….من مطمنم کسایی که میان اینجا طرفداری میکنن از موسسه ۱۰۰ درصد کارمنداشن که به فکر شغلشونن…اتفاقن کارمنداشون خیلی دروغگون…به من دروغ گفتن تا من پولمو نکشم بیرون…واقعن اون حقوقی که میگیرید خوردن نداره حرومتون….اون موقع که میخاستی سپرده چند صد میلیونی بزاری جلو پات بلند میشدن الان جواب سلامتم به زور میدن…همش ریاست….بنظرم تک به تک گفته هات درسته بانک مردم….دقیقن الان همه توی برزخن حتی خود میرعلی و سیف هیچکدوم نمیخان کنار بیان والبته پشت جفتشونم گرم ولی امان از زمانیکه کار به جای باریک کشیده بشه اونوقت میرعلی رو با دستبند بردند ما سرمایه گزارای بدخت باید بدویم دنبال پولمون….
  راستی این اخبار ۲۰:۳۰ که این همه آشوب درست کرد چرا از اون روز به بعد هیچ خبری از اجتماعات نمیده و هر خبر مسخره ایی رو نشون میده جز وضع حال ما مردم بذبخت!!!!!!!!!!!!!!!!!
  بنظرم این هفته اگر به نتیجه نرسید باید یه تظاهرات ….بکنیم…بخدا تا صدایی از جایی در نیاد و اینا احساس تاامنی نکنن کاری برامون نمیکنن حالا بازم برید شعار بدید…بیاد یه …جلوی سرپرستی تهران درست کنیم که قضیه …بشه ۲ تا آدم بیان به حال ما بدبختا برسن…بابا من کل زندگیم تو ای موسسه شیاده خودم نگران پولمم ولی دیگه دارم دیوونه میشم از بلاتکلیفی…….
  آقای نماینده های مردم که تو تلگرام برنامه تجمع میزارید آقاجون یه برنامه اساسی بزارید بخدا بمیرم توی سرپرستی تهران خودمو …میزنم تا ساختمونشون ….بگیره ها…بابا یه کاری بکنید!!!!!!!!!!!!!!
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 43. سپرده گذار سه‌شنبه 8 دی 1394

  درست است
  با تجمع مسالمت آمیز و آرام آب تو دل این مسولین تکون …
  و اخبار ۲۰:۳۰ فقط بلد است تجمع اعتراضی که اجازه پخش آنرا داشته باشد را پخش کند.
  باید از طریق دادگستری احقاق حق کنیم.

 44. دکترآریاokg سه‌شنبه 8 دی 1394

  درکت میکنم خودم هم حال تورادارم.حالا یکماه دیگه هم صبرکنیم ببینیم چی میشه.
  بادیوونه بازی که کاری درست نمیشه.هرکاری بالاخره یک راه قانونی هم داره که ممکنه دیربه نتیجه برسه ولی بالاخره به نتیجه میرسه بدون اینکه تبعات منفی داشته باشه ازقدیم گفتنددستی را که قاضی ببردخون ندارد.پس قانون
  قانون
  قانون

 45. حامد از اصفهان سه‌شنبه 8 دی 1394

  با تشکر از سایت خوب بانک مردم که پیگیر مسائل ثامن الحجج هستش
  دوستان به هر حال ما تنها نیستیم تهرانیهای عزیز و کرجی ها ی محترم شما تنها نیستید فراموش نکنید ۵۰۰ شعبه سرتاسر ایران و اصفهان با ۵۰ شعبه من حدس میزنم چیزی بیش از یک میلیون و دویست هزار نفر باشیم که اگر به صورت متحد و آرام در یک روز خاص با هم قرار بزاریم جلو بانک مرکزی اگر فقط نصف این جمعیت بیان آنچنان … ( به خصوص آقای کمیجانی ) که بفهمن چه اشتباهی کردن که این موضع گیری رو در مقابل موسسه کردن و موسسه ای که داشت مثل ساعت کار میکرد به این روز انداختنش !
  والان با لحن بسیار مسخره و ابلهانه ای میخوان تقصیر رو به گردن سپرده گذار بندازن که مگه ما نگفتیم تو موسسات غیر مجاز پول نزارین ؟!!
  آخه این جوابه ؟! این استدلاله؟! آیا مسئولین بانک مرکزی یک کشور باید اینطوری جواب بدن ؟!
  هنوز کسی نتونسته جواب سئوال منو بده و من نخواهم گذشت یا از طریق دادگاهی کردن بانک مرکزی یا به قیمت جانم و اون سئوال اینه
  من که سال ۹۲ سپرده گذاری کردم و هنوز آقای بهمنی رئیس بود و در سایت بانک مرکزی اعلام شده بود در شرف تاسیس و تبلیغات تلویزیونی و بیلبورد در سر تاسر شهرها به خصوص ورودی فرودگاهها حالا بانک مرکزی میتونه جواب منو اینطور بده ؟!!! که آقا ما گفتیم !!
  آیا دادگاه قبول میکنه؟ …
  آیا من جوان ۳۲ ساله که دارو ندارمو گذاشتم تو این موسسه حق ندارم که خودمو جلو بانک مرکزی … تا کل دنیا ببینه که مسئولین چه بلایی دارن سر این مردم مظلوم میارن ؟!
  من جواب میخوام یک جواب قانع کننده از بانک مرکزی مسئول مستقیم این مصیبت که …
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 46. arash سه‌شنبه 8 دی 1394

  منم هستم

 47. ترمیناتور سه‌شنبه 8 دی 1394

  تنها بازنده این بازی کثیف سپرده گذاران هستند ،میرعلی کاره ای نیست ، اونایی که میرعلی و بزرگ کردن باید جوابگو باشن

 48. مالباختگان استان کرمان سه‌شنبه 8 دی 1394

  با سلام
  اوضاع در استان کرمان ۲ ماه هست بسیار تا بسیار نابسامان هست و یک ریال پول مردم را نمیدهند . م مسئول سرپرستی که فراری و دروغ میگن که رفته تهران پیگیر مجوز ( مگه ما خریم که نمیدونیم اون چکارست که دنبال مجوز باشه )
  همسرش را کرده همه کاره اونم کاغذ میده به فک و فامیلش و پول اونها را کامل داده . به کسانی که سپرده سنگین داشتند تمام ملک هاشونو دادند . بخدا دیگه ملکی در کرمان نیست که بخواهند به کسی بدهند و همه چیز ۰ . چند میلیارد هست که فقط به آشناها و دوستان و فامیل خود میدهند . مدیران شعب همه از شعب فراری هستند و جواب تلفن و پیام را نمیدهند . کارمندان که تا۲ ماه قبل تا زانو جلوت خم بودند الان به چشم قاتل نگاهمون میکنند . خدایا ما کرمانی ها کجا فریادمون را ببریم که آبرومون رفته

 49. arash سه‌شنبه 8 دی 1394

  شما که میگید کسی نیست . پس چطور میگید کارمندا به آدم بد نگاه میکنن !!!! الکی شلوغش نکن.

 50. علی سه‌شنبه 8 دی 1394

  کسی میدونه چرا مدیرای شعب موسسه مزخرف و دزد ثامن الحجج کجا پنهان شدن؟ جالبه یه سریا اینجا ادای ادم مطلع ها رو در میارن در صورتی که خود اون …میرعلی هم نمیدونه داره چی میشه.
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 51. موسسه ادغام می شود سه‌شنبه 8 دی 1394

  قسمتی از مصاحبه دکتر سیف در تاریخ ۹۴/۹/۲۴: رئیس کل بانک مرکزی در جمع خبرنگاران درباره تعیین تکلیف موسسه اعتباری ثامن الحج گفت: این موسسه قبلا مجوزی از بانک مرکزی نداشته اما الان با همکاری بانک مرکزی و چند دستگاه دیگر، مسائل آن به تدریج حل می‌شود و سپرده گذاران می‌توانند به تدریج سپرده های خود را پس بگیرند. پس خیلی روشن دونکته در این جملات نهفته است.
  ۱_ هیچ اسمی از همکاری موسسه حجج نیست ،یعنی موسسه همکاری نمی کند
  ۲_ ادغام موسسه با یکی از بانک های بزرگ .

 52. arash سه‌شنبه 8 دی 1394

  خدارو شکر تو خبر داری بی بی سی

 53. سپردهگذار کرج سه‌شنبه 8 دی 1394

  بانک مردم از اطلاع رسونیت ممنونیم…به رسالت کاریت ادامه بده…چرا که رسانه میبایست در روزهای سخت یار و پشتیبان مردم باشد.این افرادی که به حمایت از موسسه در فضای مجازی مامور شدید…..شماها خجالت نمیکشید…شرم نمیکنید هرروز میایید میگید فردا درست میشه…یه هفته دیگه درست میشه…!!!!! ازکی حمایت میکنید؟ از چی حمایت میکنید آخه؟! از یه موسسه بی آبرو که عرضه نداشته این بحران باالقوه که الان باالفعل شده رو خیلی قبل تر ازینها چراغ خاموش مدیریت کنه تا زندگی هزاران نفر نابود نشه….شماها چه جوابی برای خوانواده اون بنده خدا که خودشو آتیش زد دارید؟؟ اصلا جوابی دارید؟؟!! من میدونم که این دولت به خاطر کسری بودجه ای که میراث ۸ ساله ی اون نابودگر قبلیه ، گلوی ثامن الحجج رو داره فشار میده…ولی نمیتونم به عنوان یه سپرده گذار که حتی بسیاری از اعضای خانواده م و خویشاوندانم هم در این موسسه سپرده دارن،چشمم رو درمقابل بی لیاقتی و بی تدبیری سردمداران ثامن ببندم….چه اعنمادی از ما سلب شد….خواهشا ار تمام کسانی که در این خیانت و سلب اعتماد شریک بودن حمایت کورکورانه نکنید..

 54. سهیل سه‌شنبه 8 دی 1394

  سئوال اساسی اینه آقا مجوز نداشت چرا جمعش نکردین ؟!!!!
  میخواهین ساماندهی بکنین چرا به قیمت ضرر و زیان سپرده گذاران چرا به قیمت آبروی کارمندان و مدیران موسسه ؟! چرا به قیمت جان و بیماری سپرده گذاران؟!!!
  آقای سیف میخوای قهرمان بازی در بیاری؟! میخوای بگی من کسی بودم که موسسات غیر مجاز رو ساماندهی کردم ؟!
  به چه قیمتی؟!!!!!!!!!!!!!!

 55. سعید سه‌شنبه 8 دی 1394

  الحجج طبق خبرها قراره ادغام بشه با بانک ملت….چون اگه پول داشت میداد اگم لج کرده با بانک مرکزی چرا از اون سالهای قبل اینکارو نکرد پول ندارن بدبختها همرو دادن به ملک به اسم مدیرشون الانم که فراریه نیس

 56. سعید سه‌شنبه 8 دی 1394

  طبق خبرها قراره ادغام بشه با بانک ملت….چون اگه پول داشت میداد اگم لج کرده با بانک مرکزی چرا از اون سالهای قبل اینکارو نکرد پول ندارن بدبختها همرو دادن به ملک به اسم مدیرشون الانم که فراریه نیس

 57. arash سه‌شنبه 8 دی 1394

  همین که هست. تازه قراره ما کارمنداشم بریم کانادا با پولاتون عشق کنیم. حالا بیشتر بسوز.

 58. سعید سه‌شنبه 8 دی 1394

  تازه به قول کارمنداش که تو سایت میان میگن ادامه حیات میده اما چه فایده اسمش عوض میشه و کلا اسم الحجج تموم….پس اسمش همینکه عوض میشه خوبه چون ابروی امام رضا رو برده

 59. امیر یزد سه‌شنبه 8 دی 1394

  من کارمند موسسه هستم نمیخوام یه چیزی بگم که افراد سود جو بگن کارمنده وداره طرفداری میکنه .میخوام بگم که درسته نقدینگی نیست وپول مردمو نمیدیم اما طبق روال قبل داره سود به حساب مستریان واریز میشه.

 60. شاكرى سه‌شنبه 8 دی 1394

  چرا یه حرفى میزنى که مخاطبت فکر کنه دارى به شعورش توهین میکنى اخه؟!!!!
  من هم امروز صد میلیارد ریختم به حساب شما اما معلوم نیست کى به دستت برسه برو باهاش خوشحالى کن؟!!!

 61. سپهر یزد سه‌شنبه 8 دی 1394

  امیر آقای کارمند
  اصلا صد میلیارد ببرن تو حساب و بگن سودها داره واریز میشه . الان تو تهران و کرج و کرمان و اصفهان و جاهای دیگه سود واریز میشه ولی وقتی نتونی برداری چه فایده ای داره ؟؟؟ من خودم در شعبه کاشانی حساب دارم . شما کارمندها اول پول خودتون و آشناهاتون را برداشتید و به ما رسید گفتین تموم شد . جلوی چشم خودمون در تارخ ۳/۹/۹۴ چکهای چند صد میلیونی مینوشتید و به فامیلهاتون و به از ما بهترون دادید . فیلم و مدرک هم هست . آقای عظیمی نیا یک ماه پیش گفت تا آخر هفته خبر مجوز موسسه پخش خواهد شد پس چی شد ؟ چرا آبروی ما بخاطر بی تدبیری و لجبازی مدیر عامل شما داره میره . این همه کارخانه در یزد ۲ تا شم فروختین از ۴ تا و بازهم دادید به سپرده گذاران بزرگ . ماها که زیر ۲۰۰ میلیون هستیم باید مثل گداها هر روز بیایم التماس و شما قول امروز و فردا بهمون بدید . خجالت بکشید بخدا اگر تا آخر این ماه درست نشه منم خودم را …میزنم . بخدا دیگه نمیتونم آبروم رفته . حیثیتم رفته و آقایون مسئلین شما با پولهای ما در جزایر هاوایی ویلا خریدن و اگر هر اتفاقی بیفته برای ۱۰۰۰ نسلشون هر روز شتر بکشند از پول ما دارند .

 62. تحلیل گر چهارشنبه 9 دی 1394

  باسلام

  سودی که فقط به حساب واریز بشه و پرداخت نشه به چه دردی می خوره این سود فقط روی کاغذه !!!

  شما برو اگر تونستی یک ریال با این سود خرید کنی ؟

  سود و پولی ارزش داره که قدرت خرید داشته باشه والا اگر به این میگن سود و پول !!!
  تمام کاغذهای دنیا بجای سود و پول مال شما ، وقتی قدرت خرید نداره به چه دردت میخوره؟

 63. سعید سه‌شنبه 8 دی 1394

  من حرفم اینه….اسمش عوض شه مدیرش عوض شه پول بانک مرکزیرو از کجا داره بده پول سپرده قانونیشو پس بدونید الحجج بی پوله و مثل میزان پول نداره وگرنه مرض داره پول داشته باشه نده به مردم…..مثل میزان یا منحلش میکنن یا ادغام شک نکنید

 64. arash سه‌شنبه 8 دی 1394

  پس حرف نزن . برو بشین خونت .

 65. دکترآریاogk سه‌شنبه 8 دی 1394

  آفرین سعید پسرم
  حالا دیگه وقتشه…..بوس.لالا

 66. شاكرى سه‌شنبه 8 دی 1394

  نون رو به نرخ روز خوردید جنابات سایت بانک مردم
  رسانه اى که خط مشى بگیره وصف حالش از تن فروشان هم فرومایه تر هست.

 67. سجاد سه‌شنبه 8 دی 1394

  همه نظر خود را دارند ولی چند سوال دارم تا قبل اینکه بانک مرکزی حرفی بزنه مگه کسی از موسسه ضرر کرده بود ؟ این موسسه هستش بعد این همه دشمنی هنوز سرپاست
  قسمتی از پول مردم در دست خود مردم وام داده شده و برگشت تدریجی داره هر بانکی بود تا بحال زمین خورده بود این موسسه ظثامن الحجج است که سر پاست هر کسی سپرده گذاری کرده اعتماد داشته اماده الان حرفایی که زده میشه از استرسی هست که بانک مرکزی درست کرده

 68. مالباخته سه‌شنبه 8 دی 1394

  آقایون یکی بیاد یه گروه تلگرام درست کنه همه سپرده گزارا از همه شهرها باهم متحد بشن بریم سرپرستی رو سرشون خراب کنیم….اینطوری فایده نداره الان ۳ ماهه دارن میگن هفته دیگه اگه بشینیم میبینی عید شد هنوز میگن هفته دیگه…الان نماینده ها و دولت هم درگیر انتخاباتن کسی به حرف ما مردم بدبخت گوش نمیکنه

 69. الف الف سه‌شنبه 8 دی 1394

  صدا و سیما برای تبلیغ یک پفک، میگه باید مجوز بهداشت و پروانه تولیدشو بیارین.
  چطور اینهمه تبلیغ موسسه ثامن الحجج را کرد؟ به استناد چه مجوزی؟
  صدا و سیما ابتدا ما را فریب داد.
  سپس ثامن الحجج را تخریب کرد.
  اکنون چشمهایش را بسته و تجمعات ما را نمیبیند.
  ولی کافیست در امریکا پیرزنی نوه اش را کتک بزند تا تیتر یک اخبار صدا و سیما شود.
  باید در برابر صدا و سیما دست به اعتراض و اعتصاب زد. شاید اینگونه چشم و گوش نظام، بینا و شنوا گردد.

 70. سید حمید چهارشنبه 9 دی 1394

  درود و صد درود به شرفت جناب جندقی جانا سخن از زبان ما میگویی آفرین وای بر هر عیب جوی طعنه زن هرزه زبان بخدا قسم بفرمایش امام معصوم کسی را مورد طعنه و عیب جویی قرار نمیدهی مگر خودت به آن دچار شده و سرزنش میشوی بقول قدیمیا منع کسی نکن سر خودت میاد یکی از آشنایان سپرده گذاران میزان را مسخره میکرد که چشمشان کور چرا پول در میزان گذاشته اند که مجوز ندارد تا قدرت خدا بولدوزر انداختند پای ویلای میلیاردیش و خرابش کردند کارد میزدی خونش در نمی امد گفتیم بهش خوب همینه میخواستی مجوز بگیری گفت مجوز از شهرداری دارم کلی پول دادم چرا پس زمان ساخت جلوی کارم را نگرفتن اینا میگن باید از جهاد کشاورزی مجوز میگرفتی گفتم آهان موسسات هم که سپرده گذارانش را طعنه میزدی قصه اش همینه حالا طعم مالباخته شدن را بکش دیگری مغازه دار پاساژ علا ء الدینه که حکم تخریبشو دادن بیچاره شده سرمایه اش به باد رفته طبق منطق خودش چشمش کور میخواست اونجا مغازه نخره چندی پیش یک شرکت لیزینگ دویست میلیارد تومن کلاهبرداری کرد خب چشمشون کور میخواستن ماشین لیزینگی نخرن میبینید کجا میریم وارونگی ارزشها را میبینید بجای محکوم کردن یک صدای مال مردم خور و کلاهبردار همیشه مالباخته سرزنش میشه و این یعنی دزد و کلاهبردار پروری و هزینه اش رو همه میدن و یه روز نوبت بقیه میشه پس به جای سرزنش و طعنه یک صدا از مالباخته حمایت کنیم و مال مردم خور رو محکوم کنیم که امروز کلاهبرداری در جامعه ما بشدت اپیدمی شده است این هم بدونید که مردمی که بجای همدردی و اتحاد به هم طعنه و زخم زبان میزنن خوردنشون آب خوردنه به همین سادگی

 71. سپرده گذار چهارشنبه 9 دی 1394

  کانال اطلاع رسانی سپرده گذاران موسسه مالی ثامن الحجج
  https://telegram.me/samen_alhojaj_iran

 72. بانک مردم چهارشنبه 9 دی 1394

  با سلام
  بنا به درخواست مکرر مخاطبان، پیام‌های تبلیغاتی از این به بعد در بخش پیام خبرها منتشر نمی‌شود. می‌توانید برای انتشار رایگان پیام‌های اینچنینی با کلیک در بخش “تلگرام‌های بانکی” و ارسال پیام و یا با استفاده از سایر راه‌های ارتباطی که در بخش “تماس با ما” آمده، این پیام‌ها را منتشر کنید.
  با تشکر از شما
  بانک مردم

 73. خاكي چهارشنبه 9 دی 1394

  با عرض سلام خدمت سپرده گذاران محترم و مدیران سایت بانک مردم
  در ابتدا از سایت نهایت تشکر را دارم که با اطلاع رسانی ویژه در مورد موسسه ثامن الحجج حداقل کمک را به ما سپرده گذاران میکنید تا ولو کم از احوال موسسه اگاه بشویم و یک سوال ذهن بنده را درگیر کرده با توجه به حساسیت موضوع چرا سایت ها و خبر گذاری های دیگر به جز این وب سایت اخبار موسسه را منعکس نمیکنند ایا رسالت خبر نگاری در سایت های دیگر به مانند شما نیست ؟؟؟!!!!
  و در نهایت عرض کوتاهی با سپرده گذاران داشتم و ان اینست عزیزان با هر فکر و گرایشی اجازه ندهید تجمعات و اعتراضات به حق ما سپرده گذاران رنگ و بوی سیاسی بگیرد ما معترضان اجتماعی هستیم عده به شدت میل به سیاسی کردن اعتراضات را دارند که در نهایت دودش به چشم ما سپردگذاران میرود بگذارید کسانی که با ابروی مردم بازی میکنند رسوا شوند و ما سپرده گذاران به حق و حقوق خود برسیم

 74. حسن چهارشنبه 9 دی 1394

  امروز چهارشنبه تو اصفهان میگند همه حسابهاشون مسدوده. راست میگند؟

 75. سپرده گذار آماده ادغام هستیم چهارشنبه 9 دی 1394

  ما به بانک مرکزی اعتماد داریم و از ادغام موسسه حجج با بانک دیگر خوشحال می شویم چون اطمینان می یابییم که پول های ما درست و با برنامه مدیریت خواهد شد و شیادان دیگر نخواهند توانست با عنوان واهی سود بالا ، پولمان را تصاحب کنند و با پولهای ما برای خودشان کاخ بسازند و آوازه درست کنند و با سواستفاده از مذهب و اعتقادات مردم در مناسبات مذهبی بساط عوام فریبی پهن کنند درعوض ما سپرده گزار را با وعده هایی سرتاسر کذب دنبال نخود سیاه بفرستند.
  زنده باد قانون زنده باد قانون.
  نابود باد ستمگر و قانون شکن ومردم فریب

 76. احمد چهارشنبه 9 دی 1394

  کسی با پول شما کاخ نساخته شعور حرف زدن داشته باش.

 77. دانيال چهارشنبه 9 دی 1394

  کاملادرسته.بانک مهراقتصاد.موسسه ثامن الائمه.موسسه آرمان و…بدون مجوزن همه هم میدونن چرااسمی ازاونهانمیبرند.کاملامشخصه این کارهاازدشمنیه.شایدم ..ندادن.اینهامثل خاوری و…مسئولان قبلی بانک مرکزی چه اختلاسهایی کردندوهیچ کس هم کاری نکرد…خاوری رودراهوازدستگیرمیکنه و….زنگ میزنندکه بذاریدبره آزادش کنید.واقعادارندماروبازی میدن ولی مابیداریم ومیفهمیم.شمایک درصدی ازمردم روساده گیرآوردیدکه بااعتراض وتجمع جلوی بانک مرکزی ومجلس وریاست جمهوری دارندشماروبه هدف خودتون نزدیک میکنند (ادغام)که اصلا واسه هیچ کدوم ازماسپرده گذاران وحتی کارمندان بیچاره اشون که خدایی بهترین برخوردتوکارمندای بانکی دارن خوب نیست.بیاییدآگاهانه تصمیم بگیریم واین تصمیم ….وزیرروباحفظ آرامش خودمون حفظ کنیم…..
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 78. احمدرضا چهارشنبه 9 دی 1394

  همه اینایی که اسم بردی یا مجوز دار شدن یا مرحله آخر مجوزن…مهر اقتصاد که گرفت ثامن هم که ۲۳ دیماه پذیره نویسیشه…بیخود فرافکنی نکن…هیچکدام مثل حجج بیخیال و قانون گریز نبودن.حالا هی به زمین و زمان بد و بیراه بگین و از سیف تا بانکا و مردمو مقصر کنید…

 79. احمد چهارشنبه 9 دی 1394

  ببینید دوستان درحال حاضر هرکسی تحلیلی داره منتشر میکنه ..سایت ها و دامنه زدنها و یک کلاغ چند کلاع کردن خلق الله مشکل بانک مرکزی با مسولین موسسه اینه که زمان انتخابات ریاست محترم جمهور بر علیه جناب …کار کردن به نحوی برای یکی ار رغیبان ایشان تلاش کردن .حالا شما قصاوت کنید موسسه مالی …با ا غام سه صندوق کوچک که یکیش جوانان خیر بود با اون همه تخلف و حتی خود موسسه …که بالاتر از نرخ قانونی سود پرداخت میکرد البته با سند حرف میزنم من خودم حساب روزشما ۲۴ درصدی داشتم .چه جوری مجوز گرفت ؟؟چون از بدنه خود دولت … بود یه جوری بنیاد تعاون وزارت دفاع مرتبطه .یا تعاونی ثامن وابسته به بنیاد تعاون …این هم دقیقا مثل ثامن الححج با کلی مشکل …حالا چی شده ثامن الحجج مشکل دار شده ؟؟؟خودتون قضاوت کنید ولی خدایی بدون جانبداری
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 80. سپردهگذار چهارشنبه 9 دی 1394

  حسابهایشان مسدود نیست در شعبه سیرجان بعضی ها که پارتی دارند پول دریافت میکنند که چک از بانک تجارت میدهند

 81. امیر حسین چهارشنبه 9 دی 1394

  سلام علیکم
  تحلیلی جالب و در عین حال متفاوت از جانب شما بود. امّا ضعف هایی جدّی بر آن مترتب است. البته که رفع مشکل ثامن الحجج آسان است! امّا نکته ای مهم دراین میان وجود دارد و آن رسانه است! از یکسو دو سوی واقعیت، همکاری طرفین و نهایت اهتمام آنها برای حل مشکلات مردم است. امّا از سوی دیگر، فضای مجازی به گونه ای دیگر ساماندهی و مدیریت می شود؟! مدیریتی هدفمند و سازمان یافته؛ آیا تاکنون به این مساله توجّه نکرده اید؟ مصادیق آنقدر زیاد است که نمی دانم کدام یک را برای شما بازگو کنم. مثلا یادتان هست شایعه توقیف اموال و تعطیلی شعب وچه چه در کرج که از قول بلند پایه ترین مقام قضایی استان یعنی دادستان البرز در فضای مجازی منتشر شد. یادتان هست چطور آن شایعه در تمام سایت ها حتی محافظه کار ترین و معتبرترین خبرگزاری ها پوشش داده شد؟ یادتان هست چطور اصحاب رسانه ساکت ماندند یا ساکت نگه داشته شدند که نخیر یا ایها الناس به هوش باشید و این تنها یک شایعه است و من رفتم و با چشم سر دیدم که شعب باز و فعالیت عادی در آن جریان دارد؛ آیا سایت یا منبع خبری خاصی می شناسید که رسالت حقیقی خویش را به درستی انجام دهد و شایعه بودن آن خبر را قبل از ورود دادستان البرز و دادستان کل کشور و … اعلام کرده باشد؟ البته شاید هم بوده، امّا سانسور شده؛ می دانید معنای این سخن چیست؟ شایعه کنند و آب از آب تکان نخورد؟!!! یادتان هست همین چند روز پیش حتی خبرگزاری به ظاهر معتبر تسنیم سندی جعلی مبنی بر عدم همکاری موسسه منتشر کرد که یا ایها الناس بدانید بانک مرکزی به مسؤلیت خویش عمل کرده و توپ در زمین موسسه است! از خواننندگان محترم تقاضا مندم نظر مرا در پیوست آن خبر که در سایت نیز منتشر شده مطالعه کنند. اینها نه نظریات توطئه و نه ساده اندیشی است. همانطور که گفتم مصادیق بسیار است آیا نباید دراینباره اندیشه کرد! واقعیت یک چیز و فضای مجازی و رسانه ای چیز دیگر! اجازه دهید بیشتر توضیح دهم؛ اینکه مردم و به طور خاص سپرده گزاران به مشکل برخورده اند؛ مسلم است و رسالت حقیقی یک رسانه اقتضا می کند تا آن واقعیت ها را انعکاس دهد. اما این مساله روی دیگری نیز در این فقره خاص دارد، شایعه سازی، سانسور اطلاعاتی، تحلیل های جهت دار … و در یک کلمه فضا سازی رسانه ای! در این فضا حرفهای راست و صادق اگر منتشر نشود که می شود؛ سخنان دروغ نیز نباید منتشر شود که متأسفانه می شود. بله نمی توان در این فضا کاملا پاستوریزه بود و انتظار دیگری از آن داشت؛ امّا دروغ، شایعه و بهتان در این حد! آنهم مدیریت شده و سازمان یافته! چرا اندیشه نمی کنید؟ افسوس که سخن بسیار است و حوصله نوشتار اندک تا بند بند نوشته شما را مورد تحلیل قرار دهم و دست های پشت پرده را برای شما بازگو کنم آنهم نه با شانتاژ و مغلطه و هوچی گری، که با منطق و برهان و استدلال، امیدوارم در این فضای غبارآلود و به گمان شما برزخ، به عقل و منطق منتقدان میدان دهید و بستر لازم را برای تعامل افکار فرآهم سازید.

 82. احمد چهارشنبه 9 دی 1394

  بسیار بسیار عالی استفاده کردیم …
  حداروشکر شما از قضابای پنهان پشت پرده در بحث سنگ اندازی و تخریب موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج مطلع هستین و نیازی نیست بیشتر عرض کنم .از قدیم گفتن ماندن در قدرت و سیاست …میخواهد …
  (این خبر ویرایش شده است…بانک مردم)

 83. محمد چهارشنبه 9 دی 1394

  تاانجا که من بررسی کرده ام آقای جندقی تحلیلگر ی که مطلب فوق را درج نموده طی تماس با سرپرستی یکی از مناطق که فعلا نیازی به ذکر نام آن سرپرستی نیست خواستار درج مطالبی جهت خرسندی مسئولین موسسه وگمراهی سپرده گذاران شده ووقنی با پاسخ منفی ان موسسه مواجه شده ونتوانسته باج خواهی خودرا به سرانجام برساندچنین مطالبی را به منظور تخریب موسسه اظهارکرده البت مسئولین موسسه بی تقصیر نیستند وزودترازاینها با به فکر می افتادندولی این دلیل نمیشود هر کسی به خودش اجازه اظهار نظر بدهدوسایت بانک مردم هم نباید هر مطلبی را درج کند مگر از مقام مسئول وتاثیر گذارلذا میبایست ازطریق موسسه از آقای جندقی طرح شکایت وباایشان برخرد گردد

 84. حمید چهارشنبه 9 دی 1394

  این مدیر عامل ثامن الحجج …است که هیچ بیانیه ای، توضیحی،… نمی دهد. مردم را لایق نمی داند یا خودش را لایق مردم نمی داند. این برای شما عجیب نیست. شاید هم خودش را امام زمان می داند و از انظار غایب است. و الله اعلم
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 85. سپردهگذار چهارشنبه 9 دی 1394

  سلام اگر کار این مؤسسه به امید خدا درست بشه به همون خدا قسم دیگه یک ریال نه توی این مؤسسه توی هیچ بانکی نمیگذارم حاضرم توی خاک باغچه چال کنم دیگه بانک تعطیل

 86. متحصن چهارشنبه 9 دی 1394

  شعبه رشید تهرانپارس ساعت ٣:٠٠ بامداد
  هنوز تحصن ادامه دارد.
  امشب تعداد زیادى اینجا موندن تا صبح و شعبه را باز نگه داشتند

 87. وحید جمعه 11 دی 1394

  موسسه ثامنالحجج بسیاری از املاک موسسه که با پول مردم خریدن به نام افراد است یا به نام سرپرستان استانها است من خودم چند تا شو سراغ دارم با مدرک این همه نگید به نام موسسه ثامنالحجج است دروغ ممنوع اگه میخاید بدونید بهتون میگم

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه