تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 13543 تاریخ انتشار : 26 دی 1394

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: در پی تشدید مشکل ناشی از ناتوانی تعاونی موسوم به ثامن‌الحجج در بازپرداخت سپرده­‌ها و نگرانی سپرده‌گذاران، بانک مرکزی نکاتی را به آگاهی می رساند:«تعاونی اعتبار ثامن‌­الحجج دانش آموختگان سبزوار» از سال ۱۳۸۰ با عنوان تعاونی اعتبار صنفی تاسیس و بدون اخذ مجوز از بانک مرکزی شروع به فعالیت کرد. این تعاونی با سوء­استفاده از خلاء قانونی، با جمع‌­آوری منابع سپرده­‌گذاران و گسترش قارچ‌­گونه و خارج از قاعده شعب خود در سراسر کشور، بر حجم فعالیت‌هایش افزود.
به گزارش بانک مردم، روابط‌ عمومی بانک مرکزی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: تعاونی مذکور که با عنوان خود­خوانده مؤسسه مالی و اعتباری به فعالیت خود ادامه می­دهد؛ در طرح ساماندهی بازارغیر متشکل پولی، تنها به پیش ­ثبت‌نام و واریز مبلغ مشخصی در این بانک بسنده کرده و علی­‌رغم اخطاریه‌های متعدد، سایر مراحل لازم برای تطبیق فعالیت­های خود با ضوابط و دریافت مجوز فعالیت را طی نکرد. این تعاونی درحالی به عملیات گسترده بانکی و به­‌کارگیری منابع حاصل از سپرده­‌های مردمی در مسیرهای غیر شفاف و اخلال در سیاست­­های پولی و ضد تورمی مبادرت می­‌ورزید که از ارائه اطلاعات مورد نیاز بازرسان بانک مرکزی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز خودداری می­‌کرد.
تعاونی موصوف، با پرداخت سودهای بسیار بالاتر از نرخ متعارف شبکه بانکی، اقدام به جذب سپرده­­‌های مردمی کرده و با واسطه­‌گری و بنگاه­‌داری در زمینه‌­های مختلف و نیز سرمایه­‌گذاری در بازار مسکن و ساختمان، به طمع دستیابی به سودهای هنگفتِ ناشی از تورم و انتظار افزایش نجومی قیمت­ها در این بخش، عملاً موجب محبوس شدن بخش اعظمی از منابع در املاک و مستغلات و در نتیجه تضعیف اساسی ساختار مالی شد؛ هرچند با تجدید ارزیابی غیر واقعیِ دارایی­‌ها و مثبت نشان دادن تراز مالی، تلاش می­‌کرد زیان انباشته خود را بپوشاند.
گفتنی است، هزینه­‌های بسیار بالای اداره امور شعب، صرف مبالغ گزاف برای تبلیغات گسترده به‌­منظور فریب افکارعمومی و القاء قانونی بودن فعالیت های تعاونی، گسترش و تاسیس پی در پی غیرعاقلانه و جاه‌طلبانه شعب با بهره‌­وری ناچیز و تاسیس تیم­های ورزشی متعدد و پرهزینه از محل سپرده‌های مردمی از یک‌سو و نداشتن دانش تخصصی لازم، ساختار ضعیف مالی، اتخاذ سیاست­های پرمخاطره و با ریسک بالا و نیز استفاده از روش‌های متقلبانه حساب­‌سازی، اغراق در حساب­ها و موجودی­‌های نقد تعاونی و ارایه تصویری نادرست و متناقض از عملکرد خود از سوی دیگر، موجب شد که تعاونی برای پرداخت سودهای تعهد شده، اقدام به جذب سپرده‌­های بیشتر با سودهای بالاتر کرده و با گرفتار آمدن در این دور باطل، دچار زیاندهی بیشتر شده و عملاٌ اصل سپرده­‌های مردمی را در دامنه خطر قرار دهد.
پس از بروز بحران مالیِ ناشی از ناتوانی در بازپرداخت وجوه سپرده‌­گذاران، مدیران ارشد تعاونی با حضور در مراجع مختلف و ملاقات با برخی مسئولین در قوای سه­‌گانه، درصدد برآمدند با فرافکنی و ارایه اطلاعات نادرستی همچون تعداد سپرده‌گذاران و شعب، میزان سپرده­‌ها، ارزش دارایی­‌ها و موجودی نقد خود نزد بانک­ها و بانک مرکزی، وضعیت ناپایدار و در خطرِ اضمحلالِ تعاونی را پنهان نموده و هر­گونه برخورد سلبی را بسیار پرهزینه نشان دهند تا از اهرم اعتراض سپرده­‌گذاران، برای فشار بر حاکمیت و بانک مرکزی به منظور اخذ مجوز و تداوم فعالیت­های غیر مجاز خود بهره­‌گیرند.
با توجه به اراده جدی بانک مرکزی در ساماندهی مؤسسات و تعاونی­‌های غیرمجاز به­‌منظور انتظام‌­بخشی به بازار پول؛ بررسی عملکرد و نحوه فعالیت تعاونی مذکور از مدت­ها پیش در دستورکار قرار گرفت؛ لیکن، با وجود تلاش‌های انجام شده و اعزام متعدد گروه‌­های بازرسی طی سالیان گذشته، هیچ‌گاه امکان ارائه تصویری روشن و شفاف از وضعیت تعاونی برای این بانک و هیچ‌یک از نهادهای متولی نظارت، فراهم نشد.
گفتنی است، مدیرعامل تعاونی به عنوان شخص تصمیم­‌گیرنده و مسبب اصلی تمام معضلات ایجاد شده، از ارائه هرگونه اطلاعات، مستندات و مدارک مورد نیاز برای بررسی حساب­ها و عملیات خودداری ­کرده و با وجود پیش‌­بینی و اعلام خطرِ بانک مرکزی، کماکان در سرپیچی از قوانین و مقررات پافشاری کرده و به فعالیت غیرقانونی خود ادامه می­‌داد.
بر این اساس، کارگروه ساماندهی بازار غیر متشکل پولی که طی یکسال اخیر طبق مصوبه شورای عالی امنیت ملی و با ریاست یکی از اعضای هیات عامل بانک مرکزی تشکیل شده است موضوع تخلفات تعاونی را در دستور کار قرار داد و برای اولین بار در تاریخ فعالیت غیر­مجاز این تعاونی با همکاری حوزه­ های قضایی و امنیتی کشور، امکان استقرار بازرسان بانک­ مرکزی از نیمه دوم آذرماه سال جاری در­ دفاتر اصلی تعاونی فراهم آمد. از این تاریخ، جمع‌آوری آمار و اطلاعات مورد نیاز به منظور شناخت ابعاد آشکار و پنهان فعالیت غیرقانونی تعاونی درکارگروه ویژه ساماندهی آغاز شد. لیکن در جریان این بازرسی‌­ها نیز علاوه بر ارائه اطلاعات پراکنده، متناقض و نادرست توسط مسئولین تعاونی، همچنان محدودیت­‌های فراوانی پیش روی کارگروه قرار داشت که  مواردی مانند فقدان صورت­‌های مالی حسابرسی شده، نبود سیستم یکپارچه مالی، ضعف در سیستم گزارش­‌دهی تعاونی، عدم وحدت رویه در ساختار مالی و حسابداری شعب، وجود مغایرت­‌های متعدد در حساب­ها و گزارش­‌های مالی، عدم امکان بازرسی از شعب، نبود ساختار سازمانی مناسب، نبود سیستم داخلی قابل اتکا، عدم امکان تائید داده­‌های دریافتی؛ نمونه­‌هایی از این دست هستند.
ذکر این نکته ضروری است که علی­‌رغم محدودیت­‌ها و مشکل­‌تراشی­‌های مورد اشاره، به فضل­‌الهی و همکاری بسیار ارزشمند و نتیجه­‌بخش مسئولین ارشد قوه قضاییه و مراجع امنیتی کشور و نیز تلاش مستمر گروه بازرسی در داده­‌کاوی و کنترل­های تخصصی اطلاعات دریافتی، طی سه­ هفته شناخت مقدماتی و نسبیِ لازم برای برنامه­‌ریزی نحوه ساماندهی این تعاونی حاصل شد. لذا در مرحله اول، ضمن برگزاری جلسات متعدد با مدیرعامل تعاونی، مقرر شد، پرداخت سپرده­‌های مردم با اولویت مبالغ خرد و کمتر از سی میلیون ریال، آغاز و سپس با ترهین و توثیق املاک موجود نزد بانک­ها با نظارت بانک مرکزی، امکانِ تامینِ مالیِ تعاونی به منظور پرداخت مبالغ بالاتر سپرده‌­ها نیز فراهم آید. ولی آن­گونه که انتظار می­رفت مسئولین تعاونی با وقت‌کشی و سوء­استفاده از شرایط موجود و  بهره‌­برداری شیطنت­‌آمیز از تجمع سپرده­‌گذاران، از اجرای این برنامه سر باز زدند. این در حالی بود که مداقه و بررسی درحساب­های تعاونی نزد بانک های کشور، حاکی از پرداخت سپرده‌­های چند ده میلیاردی به برخی از سپرده‌­گذاران خاص بود.
لزوم پاسخگویی به سپرده­‌گذاران تعاونی و تعلل مدیریت آن برای انجام این مهم باعث شد، در اولین مرحله دستورِ توقفِ برداشت از حساب­ها به منظور حفظ موجودی نقد در بانک­ها صادر و در مراحل بعدی، اقدامات لازم برای محدودیت نقل و انتقال املاک و اموال تعاونی -که بیم انجام معاملات صوری و از دست رفتن آنها وجود داشت- به منظورتامین مالی مورد نیاز برای پرداخت به سپرده‌­گذاران، انجام شد.
با عنایت به مطالب پیش­‌گفت از یکسو و نیز اراده جدی بانک مرکزی بر انتظام­‌بخشیِ بازار غیرمتشکل پولی از سوی دیگر، اعلام می­‌دارد، در آینده نزدیک و پس از دستیابی به اطلاعات کامل تعاونی، یکی از بانک­ها – که از طریق پایگاه اطلاع‌­رسانی بانک مرکزی به اطلاع عموم خواهد رسید- مسئولیت تودیع وجوه سپرده‌گذاران تعاونی ثامن­‌الحجج را با اولویت سپرده­‌گذاران خرد از محل منابعِ محدود تعاونی، نزد بانک­‌مرکزی و سایر بانک­ها عهده­‌دار خواهد شد.
ذکر این نکته ضروری است، پرداخت سپرده­‌ها از کمترین مبالغ آغاز و تا جایی که موجودی­‌های نقد تعاونی نزد بانک­ها و بانک مرکزی کفاف دهد، ادامه خواهد یافت و پرداخت مبالغ بالاتر، منوط به تغییر خلق و خو و رفتار مسئولین متخلف و قانون­‌گریز تعاونی و همکاری آن­ها برای توثیق و ترهین املاک و اموال تعاونی نزد بانک­های کشور به منظور تامین مالی و پرداخت وجوه سپرده­‌گذاران از محل تسهیلات خواهد بود.
در پایان اطمینان می­دهد ، علی­رغم هشدارهای مکرر پیشین در خصوص مخاطرات سپرده­‌گذاری در موسسات غیر مجاز، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از هیچ کوششی برای بازپرداخت سپرده­‌های مردمی دریغ نورزیده و از تمام ظرفیت­های موجود برای احقاق حقوق سپرده­گذاران استفاده خواهد کرد.

Twitter Google+ Facebook
7,806 views
نظرات
 1. كارمند شنبه 26 دی 1394

  به نام خدا
  همه مطالبااصلاًدرست
  ای بانک مرکزی مقصراصلی شماییدبه همین راحتی آمدیدداخل تلویزیون اعلام کردیدمجوز نداردپس بقیه موسسات غیرمجوزچی-چرافقط ثامن الحجج فقط زورتون به این موسسه رسید
  مگه مردم ایران چه گناهی کردن هرروزبایدذهنشون درگیریه چیزی باشه-چه دشمنی باثامن داشتیدچه چیزپشت پرده هست که سکوت کردیدوهیچ چیزاعلام نمیکنید-کارمنداوسپرده گذاراروبه جون هم انداختیدمگه مردم چه گناهی کردن-ماراپادرهراقراردادیدازبرزخ هم بدترهست چراپس اعلام نمیکنیدسریع
  این چندهزارجوانی که میخادبیکاربشه تواین اوضاع اقتصادی براتون مهم نیست اصلاًفکرشوکردیدالان باروح وروان چندملیون آدم بازی کردید
  البته خداکریمه ولی اینکارارونکنیدواگذارتون بخدا

 2. پ.الف شنبه 26 دی 1394

  همونطور که میبینین،مسئولان موسسه گردن کلفتی کردن و هیچ همکاری برای اخذ موجز انجام ندادن
  اعمال مدیریتی و نحوه سرمایه گذاری شون هم غلط بوده
  بانک مرکزی ابزار برخورد رو نداره،به ناچار مجبور هست به همه اعلام کنه این موسسه تحت حمایتش نیست تا حداقل سپرده گذار جدیدی بهش اضافه نشه

  خدمت شما عرض کنم که در همین اوضاع و احوال بحرانی به موسسه مراجعه کردم و یکی از کارمندان برای مبلغ ۵۰ تومن سود ۳۰ درصد رو عنوان کرد…….

 3. سپرده گذار از کرج شنبه 26 دی 1394

  موسسه ثامن الحجج به پایان حیات رسید.
  وقت تلف کردن کافی است دیگر نیازی به همکاری جزیی ….نیست ، وقت محاکمه مسولان موسسه حجج و سرپرستاتن استانی و مدیران موسسه حجج به اتهام فریب دادن ملت و خالی کردن جیب سپردهگزاران و …از مردم است.
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 4. سپرده گذار شنبه 26 دی 1394

  پس به چه علتی این موسسه از رییس بانک مرکزی چندین تقدیرنامه دریافت نموده است؟!؟! چرا به شعور و فهم مردم توهین میکنید؟

 5. رسول شنبه 26 دی 1394

  یعنی میشه موسسه به این بزرگی ظرف یه مدت به این وضع تبدیل بشه اگه معاون بانک مرکزی نیومده بود تو خبر ۲۰:۳۰ نمیگفت ثامن الحجج مجوز نداره ویا دادستان کرج اعلام نمیکرد موسسه توقیف شده این اتفاق ها نمی افتاد خدا از باعث وبانی این کار نگزره که اینهمه سپرده گذار و کارمندارو گرفتار کرد همه چیز مشخصه این خصومت شخصی بین میرعلی و بانک مرکزیه چطور اسم موسسات دیگه رو نبردن یا امام رضا حق همه سپرده گزارها و کارمندارو ازشون بگیر ،.الان خود سیف جای کارمندا بود چیکار میکرد؟؟؟؟ پیگیری کنید تکلیف کارمندا بعد از ادغام چی میشه؟؟؟؟؟؟ با تشکر

 6. محمود شنبه 26 دی 1394

  خب بالاخره دیدین نامربوط نمیگفتیم
  اینم بانک مرکزی.حالا دیدی چرا از بین همه موسسات به حجج گیر دادند؟نگفتیم اینها پنهانکاری میکنن و هی میگفتید دارن همکاری میکنن.کجان اونا که میگفتن باید بانک مرکزی بگه تا باور کنیم.هرچند میدانیم دیوار حاشایتان بلند است ولی سند همکاری نکردن این موسسه متخلف را بوضوح دارید مشاهده میکتید.حالا بازم بگین چرا به فلان و فلان گیر نمیدن.بالاخره عملکرد هر دمبیل مسولان موسسه ضربه نهایی را به پیکر موسسه وارد ساخت.واقعا متاسفم واسه مردم سپرده گذار و کارمندانش که تو بد برزخی گیر انداختنشون.قلدر بازی و پشتگرمی به فلان و فلان کس. و ادعاهای بزرگ و پوچ کار دستشون داد

 7. پ.الف شنبه 26 دی 1394

  بیانیه رو بخونین
  این اتفاق ها بخاطر بیکفایتی مسئولان موسسه ایجاد شده
  بانک مرکزی زورش به گردن کلفتی های موسسه نمیرسید…بناچار مجبور به اخطار شد تا از گرفتاری تعدادی بیشتر قربانی این موسسه جلوگیری بشه

 8. رضا شنبه 26 دی 1394

  یعنی میشه موسسه به این بزرگی ظرف یه مدت به این وضع تبدیل بشه اگه معاون بانک مرکزی نیومده بود تو خبر ۲۰:۳۰ نمیگفت ثامن الحجج مجوز نداره ویا دادستان کرج اعلام نمیکرد موسسه توقیف شده این اتفاق ها نمی افتاد خدا از باعث وبانی این کار نگزره که اینهمه سپرده گذار و کارمندارو گرفتار کرد همه چیز مشخصه این خصومت شخصی بین میرعلی و بانک مرکزیه چطور اسم موسسات دیگه رو نبردن یا امام رضا حق همه سپرده گزارها و کارمندارو ازشون بگیر ،.الان خود سیف جای کارمندا بود چیکار میکرد، پیگیری کنید تکلیف کارمندا بعد از ادغام چی میشه .با تشکر

 9. دکترآریا شنبه 26 دی 1394

  الان آنقدرحالم بداست که دارم ازسردرد واسترس میمیرم وطپش قلب هم دارم
  دوستان اطلاعیه فوق بعدازاینکه هرچه کاسه وکوزه بوده راسرموسسه شکسته
  درواقع موسسه رامنحل کرده بدون اینکه اسمی ازکلمه انحلال بیاورد
  بعدش هم عملا ازخودسلب مسئولیت کرده وگفته هرچی پول بودمیدهیم وقتی هم تمام شددیگربه ماربطی نداردمگراینکه اموالشان رارهن ماکننداین یعنی ساماندهی واقعا دستتان دردنکنداینجوری میخواستیدماراسامان بدهیدبه همین راحتی موسسه رامنحل میکنیدبدون این که تکلیف سپرده گذارانش رامشخص کنید.لااقل دخالت نمیکردیدخودموسسه داشت قطره چکانی پول مارامیدادشماکه اکثرسپرده گذاران رابه زمانی نامعلوم حواله دادید

 10. دکترآریا شنبه 26 دی 1394

  آقایان بانک مرکزی لطفا مارابیسوادفرض نکنید
  این چیزهائی که شمابرشمردیدهیچ کدامش حتی تخلف هم نیست چه برسدبه جرم اینهاصرفا یک سری ایرادات مدیریتی است ونه بیشترشما نمیتوانیدموسسه رامنحل کنیدبدون اینکه مسئولیت تک تک سپرده گذاران رابپذیریدومتعهدپرداخت پول سپرده گذاران تا ریال آخربشوید
  لطفا یاپول ما رامتعهدشویدتا ریال آخرپرداخت میکنید
  یا کناربرویدوسپرده گذاران راباموسسه تنهابگذاریدتاخودمان حقمان راازموسسه بگیریم.

 11. عیسی شنبه 26 دی 1394

  برادر من چرا حرف زور میزنی
  خب ثامن الحجج همکاری نکرد.از نماینده مجلس تا خود بانک مرکزی دارن میگن همکاری نکرد اگه همکاری میکرد ما مجوز بهش میدادیم دیگه واضحتر از این
  دیگه باید چ جوری اعلام کنن اقایون مدیران ارشد حاضر به همکاری نیستند حتی بخاطر مردم.حتی بخاطر کارمنداش
  واقعا که

 12. الهام یکشنبه 27 دی 1394

  برادر .
  میشه همکاری رو شرح بدین؟؟؟!!!!!
  اینا که هرچی اطلاعات خواستن گرفتن از موسسه. واقعا کذب محضه که میگن همکاری نکردن. خدا ازتون نگذره که اینجوری بازی درآوردین. با زندگی کارمندا و سپرده گذارا بازی نکنان

 13. عیسی یکشنبه 27 دی 1394

  خواهرم
  “همکاری” با “ادای همکاری” درآوردن تفاوتی زمین تا آسمان دارد
  بالاخره بارسین بانک مرکزی بچه و با خردسال که نیستن بازی بازیشون بدن
  دقت کن نوشته:
  “لیکن در جریان این بازرسی‌­ها نیز علاوه بر ارائه اطلاعات پراکنده، متناقض و نادرست توسط مسئولین تعاونی، همچنان محدودیت­‌های فراوانی پیش روی کارگروه قرار داشت که مواردی مانند فقدان صورت­‌های مالی حسابرسی شده، نبود سیستم یکپارچه مالی، ضعف در سیستم گزارش­‌دهی تعاونی، عدم وحدت رویه در ساختار مالی و حسابداری شعب، وجود مغایرت­‌های متعدد در حساب­ها و گزارش­‌های مالی، عدم امکان بازرسی از شعب، نبود ساختار سازمانی مناسب، نبود سیستم داخلی قابل اتکا، عدم امکان تائید داده­‌های دریافتی؛ نمونه­‌هایی از این دست هستند.”

  شما چون کارمندین نمیخواین حقیقت تلخو بپذیرین.حداقل متنو یه بار میخوندین.ولی متاسفانه واقعیت امر اینه که موسسه همکاری نکرده چون بنظرم ریگ داخل کفش داشته.البته این نظر بنده است و شاید اشتباه باشه ولی بنظر دلیل قانع کننده دیگه ای باشه.

 14. esi یکشنبه 27 دی 1394

  آقا لطفا بفرمایید منظور ازهمکاری چیه؟ من کارمندم. بله و شش ماهه هر روز دارن از ما آمار می خوان. اگر قرار بود همکاری نکنند که آمار نمی گرفتند.

 15. عیسی یکشنبه 27 دی 1394

  واستون بالا نوشتم همکاری چیه.اگه آمارها باهم میخوند که همه چیز حل بود نه اینکه هر دفعه امارها زمین تا اسمون باهم فرق کنه.نه اینکه تو آمار دادن هزارنوع کارشکنی و فرار از حقیقت وجود داشته باشه.بازرسین بانک مرکزی بچه که نیستند اقایه بار دو بار …صدبار که یه چیزو نمیگن.مسوولان ارشد شما متاسفانه برعکس بقیه ادای همکاری را در میارن و قصد هم ندارند همکاری کنند والسلام

 16. دکترآریا/بایدروی دریافت اصل پولمان تمرکزکنیم نه دریافت سودآن شنبه 26 دی 1394

  دوستان بیانیه فوق رابارها وبارها خواندم و به نتایجی رسیدم
  اول اینکه نویسنده مطلب فوق به شدت عصبانی بوده
  دوم اینکه نویسنده مطلب فوق به شدت اعتراف میکنددربرابراقدامات موسسه عاجزوفلج شده است.
  سوم اینکه نویسنده صرفا به جای ارائه یک راه حل منطقی صرفا به یک سری گفتگوهای احساسی روی آورده وخنده دارومضحک ترازهمه پرداخت پول مردم رامنوط به تغییرخلق وخوی افراددانسته است.
  چهارم اینکه نویسنده جرات نکرده حتی یک کارغیرقانونی راکه طبق قانون جرم محسوب میشودبه موسسه نسبت دهدوصرفا یک سری ایرادات مثل نداشتن سیستم یکپارچه اطلاعاتی رابرشمرده که اصلا نه جرم است نه تخلف است نویسنده سعی کرده این چیزهای کم اهمیت رتبزرگ جلوه دهدتا ذهن ماسپرده گذاران راازاصل موضوع منحرف کمر
  آقایان بانک مرکزی خصومت شماباثامن الحجج آشکاراست شمامیخواهیدثامن الحجج رتسرنگون کنیدخب ماسپرده گذاران بیگناه خانه خراب میشویم موسسه مرتکب جرم شده خب شکایت کنیدعلیه موسسه اگرراست میگیدشمامیگیدموسسه درکشورایجادتورم کرده خب شما که سالیانه مقادیرزیادی پول چاپ میکنیدتورم ایجادنمیشود؟؟؟؟؟؟

 17. رضا شنبه 26 دی 1394

  فقط میگم خدا از سر تقصیراتتون نگذره

 18. اقتصاد دان شنبه 26 دی 1394

  آقا به این میگن اطلاع رسانی رسمی
  خدا وکیلی از سه ماه پیش بروید از اول آرشیو بانک مردم را ببینید برای اتفاقات موسسه ثامن الحجج که چه حرفهایی زده نشد . از انحلال تا گرفتن جواز از حرفهای دکتر آریا که یک روز عاشق موسسه و روز بعد فارق بود . دوستان بهر حال الان ۷۶ درصد سپرده گذاران تا ۳۰ میلیون ریال هستند و عملا هر به بانک مرکزی قبل از ….آرام کردن این خیل عظیم سپرده گذار هست تا کشور آرام بشود و بسیار کار هوشمندانه ای است . بحث من این که تکلیف من که ۱۵۱ میلیون تومان تو این موسسه پول دارم چیست ؟ الان این ۳ میلیون تومان برای سپرده های روز شمار هست یا شامل بلند مدت هم میشه ؟ تکلیف کسانی که از سپرده هاشون وام گرفتن و از محل سود قسط وام میدادند چی میشه ؟ تکلیف اون۲۴ درصد که سپرده های نیمه کلان تا ۱۰۰ میلیون و کلان ۱۰۰ میلیون به بالا دارند چیه ؟چرا همان اول حسابهای موسسه مسیدود نشد که همین پولهای چند ده میلیاردی افراد خاص خارج نشه . این افراد چه کسانی هستند ؟ چرا آقای ا . م دستگیر و محاکمه نمیشه . بهر حال من منتظر واکنش موسسه به این نامه شدید الحن هستم .
  این ماجرا سر درازی دارد مطمین باشید سپرد های تا ۳ میلیون هم حالا حالا ها باید بدوند .
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 19. كارمند شنبه 26 دی 1394

  الان من خودم کارمندبانک هستم-پول هست ولی حسابامسدودشده
  بایدماچه جوری به سپرده گذاراکه پولشون میخان بدیم
  الان مردم یکی مریض داره یکی گرفتاره یکی اجاره میده وهرموردی که فکرکنید
  ماکارمنداچه گناهی کردیم-وقتی بانک مرکزی حساباروبیخردانه بست فکرنکردمردم گرفتارمیشن
  عمداًاینکارکردکه موسسه برشکست بشه
  وگرنه مامثل بانکای دیگه داشتیم راحت کارمیکردیم هیچ مشکلی هم درپرداخت نداشتیم
  الان بانک مرکزی بااینکارش باعث شدهمه مردم هجوم بیارن وهمه فکرکنن موسسه مشکل دارهوقتی حسابارومسدودکرد
  حالاحساباهم بازشه مردم پولشونومیخان ضربه بدی به موسسه ومردم زد
  خوب بنظرتون همین الان همه سپرده گذارای بانک ملی هم بریزن توبانک آیامیتونه همه سپرده های مردم روپس بده
  معلومه که نمیتونه سرمایه گذاری شده
  اصلاًبانک مرکزی نه به فکرسپرده گذارابودنه کارمندا
  الان میدونیدچه تنش بین کارمنداومردم افتاده
  مگه کارمنداچه گناهی کردن
  فرداهزاران جوان میخان بیکارکنن
  اصلاًبه هیچ چیزفکرنمیکنن
  معلوم نیست چه فکری میکنن چه دشمنی داشتن بامدیرعامل
  فرداهم میخان بگن بله حتماًآقای فلانی این بود موسسه اون بوددیگه معلومه یه انگی بهش میچسبونن
  درسته شایدمیرعلی هم خیلی زیاداشتباه داشت ولی این راه ساماندهی نبود
  شماقدرت داشتیدهمون روزاول مینداختینش بیرون یه مدیرعامل جدیدمعرفی میکردیدنه اینجوری

 20. جواد شنبه 26 دی 1394

  ابروی مومن از خون شهید بالاتره چرا بدون اینکه از چیزی اطلاع داشته باشی تمت میزنی
  من با این تهمت هایی که زدی از شما برگشتم
  داعشی ها با شمشیر جسم انسان را تکه تکه می کنند شما با زبانتان شخصیت افراد را متلاشی می کنید
  لعنت به داعشییییییییییییییییییییییییییییییییییی

 21. انتظار شنبه 26 دی 1394

  از سرنوشت میزان یه چیزی بدتر….

  حالا بروید دنیال کارتون….. انجلال ۱۰۰%.

  ننگ بر …….. مدیر عامل و هیت مدیره……

  …تا کجا؟؟؟

  دلیل این همه تعلل بانک مرکزی همین هایی بود که گفت .

  ثامن الحجج خدا ازت نگذره.
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 22. reza شنبه 26 دی 1394

  خدا از بانک مرکزی نگذرد،برگرداندن پول مردم بدبخت بستگی به خلق و خوی مسولان دارد!!!!!!چقدر ما فلک زده ایم که امثال شما …
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 23. مالباخته داره امیدوار میشه شنبه 26 دی 1394

  آقا تموم شد رفت بدبخت شدیم….منحل شد ………ای مردم بریزید بیرون حقمون رو بگیریم اینا تو روز روشن دارن پولمونو میخورن ینی چی هر چی پول بود میدیم هر چی نبود دیگه باید خود موسسه جوابگو باشه………..ای خدا کجایی ؟؟؟آقا ظلم تا چه حد؟؟؟؟؟؟؟؟ای ….
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 24. محمود شنبه 26 دی 1394

  خب بالاخره دیدین نامربوط نمیگفتیم
  اینم بانک مرکزی.حالا دیدی چرا از بین همه موسسات به حجج گیر دادند؟نگفتیم اینها پنهانکاری میکنن و هی میگفتید دارن همکاری میکنن.کجان اونا که میگفتن باید بانک مرکزی بگه تا باور کنیم.هرچند میدانیم دیوار حاشایتان بلند است ولی سند همکاری نکردن این موسسه متخلف را بوضوح دارید مشاهده میکتید.حالا بازم بگین چرا به فلان و فلان گیر نمیدن.بالاخره عملکرد هر دمبیل مسولان موسسه ضربه نهایی را به پیکر موسسه وارد ساخت.واقعا متاسفم واسه مردم سپرده گذار و کارمندانش که تو بد برزخی گیر انداختنشون.قلدر بازی و پشتگرمی به فلان و فلان کس. و ازعاهایبزرگ و پوچ کار دستشون داد.

 25. باید از قوه قضاییه کمک بخوایم شنبه 26 دی 1394

  باید همه شکایت کنیم .
  میر علی باید بیاد و جواب پس بده.

  هیت مدیره و سرپرستی ها همه باید جوابگو باشند.

 26. کارمند شنبه 26 دی 1394

  تموم شد دیگه کارمندها برن دنبال یه شغل دیگه با کمک میر علی ونقش پررنگ و تخریبگر سایت بانک مردم و کمیجانی و بانک مرکزی همه بیکار شدیم با تشکر از همشون در جهت کار آفرینی واشتغال,حسابتون با خدا .

 27. یاسر شنبه 26 دی 1394

  ما کی به پولمون میرسیم . تاریخ بدید به مردم.دم عیده همه پول لازم هستیم.به ما چه شما با مسولین ثامن الحجج کدورت دارید.چرا با موسسه های غیر مجاز دیگه هیچ برخورد نمیشه. چرا به شعور ما ملت توهین میکنید آقایان بانک مرکزی.

 28. عرفان شنبه 26 دی 1394

  عزیزم موسسات دیگه هم که مجوز ندارن تمکین کردند و با بانک مرکزی کاملا شفاف سازی کردندو سپرده قانونیشونو دادن و تایید مجوز پذیره نویسی از طرف خود بانک مرکزی واسشون صادر شد.خوب مشخصا اگه پنهانکاری و وقت کشیو وقلدربازی در میاوردند الان حال و روز اونا هم همینطوری بود.واقعا واسه هموطنانم ناراحتم امیدوارم ماجرا سرانجام واسه مردم و کارمندای جوونش ختم بخیر بشه.

 29. سپرده گذار شنبه 26 دی 1394

  الان فقط اقای میرعلی و هیت مدیره باید به داد سپرده گذاران بدبخت برسن.
  کاش میمردم و این روز رو نمیدیدم.
  بخدا بدبخت شدم.
  هیچی ندارم.
  خدا به دادمون برسه….
  مجوز صفر – ادغام ۱%. منحل ۹۹%.
  ….تمام شد.

 30. احسان شنبه 26 دی 1394

  فقط اینو میتونم بگم که واگذارتون به خدا ایشالله یه روز خیر تو زندگیتون نبینین به حق محمد وال محمد که این همه با زندگی مردم بازی میکنین

 31. کارمند شنبه 26 دی 1394

  سلام
  بانک مرکزی پس کارمندا چی………….؟

 32. اقتصاد دان شنبه 26 دی 1394

  دوستان کارمند از الان دنبال کار جدید باشند و سپرده گذاران بالای ۳ میلیون تومان حالا حالا ها بدویم تا به پولمون برسیم . تمام شد . تماااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام

  برای خودم متاسفم که ۳ سال پیش گول اون ساختمانهای شیم و حرفهای رییس شعبه را خوردم . من که ادعای همه چیز داشتم . خودم کردم که لعنت بر خودم باد . اما من حساب شده عمل کردم سال ۹۲ که سپرده گذاری کردم اسم موسسه در سایت بانک مرکزی دولت قبل بود .
  به نظرم کسانی که بین ۳ تا ۱۰۰ میلیون دارند تا ۱ سال دیگه و بالای ۱۰۰ میلیون تومان تا ۲ سال دیگه باید بدوند و از طریق شکایت و فروش تک نک املاک خورد خورد پول بگیرند . همه بفکر ۵ بهمن بودند چه خوش باور بودیم .

 33. م.م شنبه 26 دی 1394

  این مدیر عامل …. از دارو دسته…. قبلا هم مشاور ایشون در بنیاد مستضعفین بوده ، در پرونده های اختلاس آقایان در زمانی که مدیر عامل بانک صادرات بود پایش گیر بود. خلاصه با این پیشینه معلومه که به فکر مردم نباشند.هدف …. بالاکشیدن پول مردم است.که این کارو می خواد با واگذاری موسسه به بانک های دولتی تحت نفوذ خود انجام بده.من هر شب سر نماز از خداوند خواستار عذاب این مدیران فاسد در این دنیا و آخرت هستم.امیدوارم عمرم کفاف دیدن چنین روزی را بدهد.
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 34. سپرده گذار یکشنبه 27 دی 1394

  دو تا از داعشی ها را دعوت کنید بیایند و این مدیر بد هیبت با آن گردن کلفت را در اختیارش بذارید حتما با روش های نوین آنها اخلاقش عوض میشود

 35. دکترآریا شنبه 26 دی 1394

  آقایان بانک مرکزی
  یا زنگی زنگ
  یا رومی روم
  اطلاعیه بالامعنایش این است که دیگرازسودخبری نیست
  دیگرهم مراجعه ما سپرده گذاران به ثامن الحجج بیهوده است
  چون عملادرآگهی فوق بانک مرکزی گفته به زودی بانکی رااعلام میکنم تا برویدپولتان را بگیرید
  اولا آقایان بانک مرکزی تکلیف سودپولهای ما راتااینجا وازاین به بعدمعلوم کنیدکه سودماچه میشودوآیاسودما پرداخت میشودوباچه نرخی پرداخت میشود؟
  بعدش هم بانک مرکزی میگویدمنابع ثامن الحجج محدوداست وما اول سپرده گذاران خردراپولشان راپرداخت میکنیم پیش بینی من این است که حداکثرسپرده گذاران ده میلیون تومنی به پول خودشان میرسندوکسانیکه بالای ۱۰میلیون تومن دارندتازمانی که موسسه اموال رادررهن نگذاردبانک مرکزی هم عهده دارپرداخت پول مانمیشودخب یعنی چی یعنی اگرموسسه اموالش رارهن بانک مرکزی نکردشماهم پول مارانمیدهیدازیک طرف میگوئیدماعهده دارپرداخت سپرده های شما میشویم وماراازاین حق قانونی مان که به موسسه مراحعه کنیم برای دریافت پولهایمان محروم میکنیدازطرفی میگویی تاموسسه اموالش رارهن بانک مرکزی نکندماهم پول شما رانمیدهیم آقایان اول تکلیف خودتان راباخودتان روشن کنیدبعدبرای مانسخه بپیچید.

 36. مالباخته شنبه 26 دی 1394

  بدبخت شدیم رفت
  تا الن کجا بودید ۱۳۸۰ تا الان یعنی ۱۴ سال
  کجا بودید
  چرا

 37. سيف شنبه 26 دی 1394

  جمعش کنین

 38. علي شنبه 26 دی 1394

  ….سیف ….با این کارت ک بخاطر تو کل عابرومون جلو مشتریان رفت……
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 39. دکترآریا شنبه 26 دی 1394

  بانک محترم مرکزی بیانیه فوق پرازابهام است
  اولابگوئیدسودپول دیماه ما وازدیماه به بعدتازمانی که به اصل پولمان برسیم پرداخت میشودیاعملاسوخت میشود؟
  دوما آیا ما سپرده گذاران به اصل پولمان میرسیم یاخیر؟
  سوماآیاشماعملااعلام میکنیدکه سپرده گذاران ثامن الحجج دیگرازاین به بعدحق رجوع به موسسه ثامن الحجج راندارندوفقط بابانک مرکزی وبانک عامل برای دریافت سپرده های خودطرف هستند؟
  چهارما وقتی پولهای موسسه که نزدبانک مرکزی است که حداکثرسپرده گذاران زیرده تومن راپوشش میدهدتکلیف پول بقیه سپرده گذاران چه خواهدشد؟
  چرابانک مرکزی ثامن الحجج رامتلاشی میکندومیگویدهروقت پولها ته کشیدتازمانیکه دوباره ثامن الحجج اموالش رارهن نکندماهم پول سپرده گذاران را نمیدهیم.
  آقایان یا مسئولیت همه سپرده گذاران رابپذیریدیاپاپس بکشیدتاماسپرده گذاران خودمان حقمان راازموسسه بگیریم.

 40. شهرام شنبه 26 دی 1394

  خب دیگه یعنی پولاتونو نمیدیم.بعد از ۱۵ سال روزی ۱۲ ساعت کار طاقت فرسا یه پولی بهمون دادن اوردیم این موسسه سپرده گزاری کردیم تا حالا دو ماه سود گرفته بودیم که این بساطو ساختین.بد جوری دلم خون شده خیلی.این بالا سری ها اصلا مردم بر اشون مهم نیست ولی عیب نداره نوبت ما هم میشه دارم براتون.این اوضاع برای هیچکدومتون خوب نیست به زودی دودش تو چشمتون میره

 41. مجید شنبه 26 دی 1394

  از بانک مرکزی ۱سوال دارم : این اطلاعیه واسه آرامش مردم بود یا جنگ و کل کل با ثامن الحجج؟؟!!! بی تدبیری هم حدی داره. کجا هستند مسئولینی که نگران امنیت ملی هستند؟
  اگه ثامن الحجج مشکل حادی داشت زودتر جلوش را میگرفتید که سپرده جذب نکنه. وقتی به راحتی اون همه شعبه توی بهترین نقاط شهر تاسیس میکنه و حتی دستگاه عابربانک نصب میکنه مردم بیچاره چه گناهی کردن؟ فقط رئیس بانک مرکزی میاد در حد جمله ی کوتاه و مبهم میگه در موسسات غیرمجاز سرمایه گذاری نکنید.
  به ولله شما در مقابل خون شهدا باید جوابگو باشید. اونا رفتند از مال و ناموسشون چجوری دفاع کردن و شما چجوری! فقط اهل شعار هستید. واقعا متاسفم

 42. محمد شنبه 26 دی 1394

  یعنی چه یعنی تکرار موسسه میزان اقایان شما که ازروز اول این نقشه را برای این طلبکاران بدبخت داشتید چرااینقدرلفتش دادید همین کار را روز اول می کردید خداارسرتان نگذرت حالا اگه کسی ۵۰ تومان توحساب داشته الان به ۷تومان پول نیاز دارد چه خاکی سرش بریزد که پول های موسسه درمرحله تودیع سپرده های ۱۰ میلیونی تمام شد

 43. سید حمید شنبه 26 دی 1394

  دوست گرامی تو اطلاعیه اش توضیح داده بعد از اتمام پول نقد باید یا اموالش ترهین شود و تسهیلات بگیرد و یا فروخته شود بترتیب مبالغ بالاتر را میدهند این قانون تسویه حساب موسسات مالی ورشکسته میباشد ا

 44. سپرده گذار شنبه 26 دی 1394

  تموم شد رفت ادغام یعنی دیگه هیچی به پولامون نمیرسیم..این همه ساماندهی ساماندهی… این بود؟؟؟همون اتفاقی که برا میزانو سپرده گذاراش افتاد برا ما هم میوفته…آقایون بانک مرکزی با این کارا که وضع مملکتو دارید روز به روز بدتر میکنید!!!!

 45. reza شنبه 26 دی 1394

  این همه گفتن سپرده گذارا ارامش خودتونو حفظ کنید تجمع نکنید دیدید چه بلایی سرمون اوردن .دیگه بالا تر از سیاهی که رنگی نیست.بدترین اتفاق ممکن داره برامون می افته.به نظر من دیگه محافظه کاری بسه.فردا باید جلو تمام شعب موسسه کذاب ثامن تجمع کنیم و اعتراض خود را به این تصمیم ظالمانه بانک مرکزی اعلام میکنیم.بخصوص با شما همشهریان اصفهانی هستم چرا نباید از خود دفاع کنیم.

 46. رضا شنبه 26 دی 1394

  الان من خودم کارمندبانک هستم-پول هست ولی حسابامسدودشده
  بایدماچه جوری به سپرده گذاراکه پولشون میخان بدیم
  الان مردم یکی مریض داره یکی گرفتاره یکی اجاره میده وهرموردی که فکرکنید
  ماکارمنداچه گناهی کردیم-وقتی بانک مرکزی حساباروبیخردانه بست فکرنکردمردم گرفتارمیشن
  عمداًاینکارکردکه موسسه برشکست بشه
  وگرنه مامثل بانکای دیگه داشتیم راحت کارمیکردیم هیچ مشکلی هم درپرداخت نداشتیم
  الان بانک مرکزی بااینکارش باعث شدهمه مردم هجوم بیارن وهمه فکرکنن موسسه مشکل دارهوقتی حسابارومسدودکرد
  حالاحساباهم بازشه مردم پولشونومیخان ضربه بدی به موسسه ومردم زد
  خوب بنظرتون همین الان همه سپرده گذارای بانک ملی هم بریزن توبانک آیامیتونه همه سپرده های مردم روپس بده
  معلومه که نمیتونه سرمایه گذاری شده
  اصلاًبانک مرکزی نه به فکرسپرده گذارابودنه کارمندا
  الان میدونیدچه تنش بین کارمنداومردم افتاده
  مگه کارمنداچه گناهی کردن
  فرداهزاران جوان میخان بیکارکنن
  اصلاًبه هیچ چیزفکرنمیکنن
  معلوم نیست چه فکری میکنن چه دشمنی داشتن بامدیرعامل
  فرداهم میخان بگن بله حتماًآقای فلانی این بود موسسه اون بوددیگه معلومه یه انگی بهش میچسبونن
  درسته شایدمیرعلی هم خیلی زیاداشتباه داشت ولی این راه ساماندهی نبود
  شماقدرت داشتیدهمون روزاول مینداختینش بیرون یه مدیرعامل جدیدمعرفی میکردیدنه اینجوری

 47. علی شنبه 26 دی 1394

  به امید خدا وپیغمبرش …..گرفتار شید چکم برگشت خورد ابروم چندین سالم کف خیابون ریخت زنم رفت خونه پدرش زمین گیر شید به محمد وال محمد
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 48. سهیل شنبه 26 دی 1394

  ……………………………. هیچ بعید نیست دست خود بانک مرکزی با ثامن الحجج تو یک کاسه باشه
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 49. سپرده گذار 200 میلیونی شنبه 26 دی 1394

  یعنی یه عده به صد در صد سپرده هاشون برسند یه عده صفر!!!! این عدالته؟؟؟؟ ما چه گناهی کردیم؟

 50. سپرده گذار ۱۰۰ میلیون تومانی یکشنبه 27 دی 1394

  مطابق گفته های آقای سیف ودیگر مدیران بانک مرکزی ، مجموع داریی های حجج ونقدینگی آن جوابگوی اصل سپرده های مردم می باشد و کسری وجود ندارد . اما به دلیل زمانبر بودن پروسه نقد کردن املاک و شرکتها ، ابتدا وجود نقد نزد بانکها برای تودیع سپرده های خرد استفاده میشود و به تدریج سپرده همه عودت داده می شود حتی سپرده های چند میلیاردی
  فقط زمان بیشتری وقت می برد
  از قدیم گفتن که :هرکه بامش بیش انتظار برای گرفتن پولش بیشتر
  این هم لینک https://bankemardom.ir/1394/09/24/10810/

 51. احمد شنبه 26 دی 1394

  این جمله رو دقت کنید:منوط به تغییر خلق و خو و رفتار مسئولین متخلف و قانون­‌گریز تعاونی و همکاری آن­ها برای توثیق و ترهین املاک و اموال تعاونی نزد بانک­های کشور به منظور تامین مالی و پرداخت وجوه سپرده­‌گذاران از محل تسهیلات خواهد بود.گناه ما چیه که سپرده بیشتری داریم؟سود این مدت دوماه آذر ودی ماه مون چی میشه؟سود زمان پرداخت چی میشه؟گرفتار شدیم به خدا،گناه ما چیه؟میرعلی قانون گریز وغیرقانونی بوده به ما چه ربطی داره

 52. سپرده گذار یکشنبه 27 دی 1394

  دو تا از داعشی ها را دعوت کنید بیان و این مدیر گردنکلفت را در اختیارش بذارید تا با روش آنها حتما اخلاقش عوض میشود.

 53. 4000نفر به بیکاران کشور اضافه شد……دولت تدبیر و امید آفرین شنبه 26 دی 1394

  حالم بده مثل حاله همه شما………
  خدا ازت نگذره……
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 54. وای بر دولت ما شنبه 26 دی 1394

  چطوری به این دولت اعتماد کنیم
  اقای ریس جمهور کجا هستید
  یعنی واقعا نمیبینید دارن با ملتتون چه کار میکنن
  به داد برسید

 55. ali شنبه 26 دی 1394

  پس تکلیف این کارمندای بدبخت چی میشه.؟؟پس خرج زن و بچه های این کارمندای بدبختو کی بده؟

 56. سعيد شنبه 26 دی 1394

  من سوالم از ریاست بانک مرکزی اینه چرا سایر موسسات رو اینقدر گیر نمی دهید
  و اینکه ۱۴سال گذشته شما کجابودید
  اگر سازکانی تخلف کرده اون سازمان خود بانک مرکزی است و باید جواب گو مردم و کارمندای موسسه باشد

 57. کارمند شنبه 26 دی 1394

  پس تکلیف ما کارمندا چی میشه؟ الان من با ۳۵ سال سن برم کجا؟ چرا بانک مرکزی به فکر کارمندا و بیکار شدنشون نیست؟ چرا در این مورد چیزی نمیگین؟ بیکار شدن بیش از چهار هزار کارمند و لطمه خوردن همه خانواده هاشون درسته؟ شما جای گرم نشستین اصلا به فکر ما نیستین و براتون مهم نیست. کارمندایی که به امید این کار تشکیل خانواده دادن الان چیکار کنن؟ باید یه فکری هم به حال ما بکنید

 58. روانشناس شنبه 26 دی 1394

  سلام دوستان مهربان من اطلاعیه بانک مرکزی را سه بار بادقت تمام خواندم به خدا قسم اولا نویسنده کاملادرموضع ضعف بوده ثانیابه شدت عصبی بوده ثالثا درمقام تهدید بوده رابعا ازاعتراضات مکررمردم علیه بانک مرکزی به شدت کلافه بوده خامسادرمقام ایجاد ترس ودلهره در دل مدیران و سپرده گذاران بوده سادسادرمقام اتخاذ تصمیم نهایی نبوده سابعاهنوز امیدخویش را برای به زانو در اوردن میرعلی ازدست نداده ثامنااطلاعیه با عجله تنظیم شده تاسعاامیدچندانی به موثرواقع شدن اطلاعیه نداشته لهذا دوستان عزیزم مطمین باشید چنانچه اعتماد به نفس خویش را حفظ نمایید و اتحاد خویش را ادامه دهید هیچ احد الناسی جرات انحلال ویا ادغام ثامن الحجج را نخواهد داشت همچنانکه دراین اطلاعیه جرات بکارگرفتن این الفاظ درنویسنده وجود نداشته موفق باشید

 59. امیر ۲۰۲۰ شنبه 26 دی 1394

  دقیقاً موافقم .
  عالی بود.

 60. سپرده گذار شنبه 26 دی 1394

  به نظرم درست میگی چون نیازی به این نوع اطلاع رسانی و إیجاد آشوب دم انتخابات نبود

 61. دکترآریا یکشنبه 27 دی 1394

  آفرین به این همه هوش ودانش تو.
  واقعا به هوش ودانشت حسودیم شد

 62. کارمند شنبه 26 دی 1394

  بانک مرکزی خدا….
  کارمندای میزان را بدبخت و بیچاره کردی حالا نوبت کارمندان ثامن الحجج رسیده؟؟
  از خدا بترسید
  این ۶۰۰۰ کارمند بدبخت چیکار کنند که شما راست راست بیانیه میدید و بیان میکند که بدهی های ثامن الحجج را یکی از بانکها پرداخت می کنند!!۱
  جوانی ان ۶۰۰۰ نفر که به عنوان یک مطالبه شده را کی پرداخت می کنه!!!
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 63. ایرانی شنبه 26 دی 1394

  بسمه تعالی
  باسلام خدمت همه دوستان هم وطن ها و مسئولین محترم
  با این صحبت ها راه به جای نمیرسه اون موقع که اجازه فعالیت یعنی هموم مجوز را در سال ۸۹ صادر کردید بعد هم به همه بانک ها اعلام کردید همکاری های لازم را جهت خدمات رسانی به این موسسه داشته باشید و همه سران بانک ها از کوچک تا بزرگ همه میرفتن و با مدیریت های این موسسه اعلام همکاری و وحدت و …. میکردن کجا بودید اون موقع غیر مجاز نبود
  هر روز هرماه شعبه افتتاح میکرد و از این جوان ها جامعه برای کم کردن حد اقل بیکاری استفاده میکرد
  شما فقط یک طرف ماجرا را اون هم از دور به صورت تار میبینید
  این کارفقط موجب نگرانی های مشتری ها وکارمند های این موسسه میشه
  وباز افزایش نقدینگی در بازار و بیکاری یک سری کارمند میشه
  اگه دست نمیگیرید پاهم نگیرید که همه این جوری همه ملت را میزنید زمین
  اگه خیلی نگرانید پول های بلوکه شده خارج از کشور را سعی کنید آزاد کنید
  ومن الله التوفیق

 64. کارمند شنبه 26 دی 1394

  ورود حداقل ۴هزار بیکار
  یعنی کارمندان موسسه
  رابه بازار بیکاری،علافی وهطار بدبختی دیگر
  مانند اعتیاد واز همه مهمتر،طلااااااق خوشامد میگویم

 65. دکترآریا شنبه 26 دی 1394

  واقعا متاسفم
  باتمام کارمندان وخانواده هایشان اظهارهمدردی میکنم.
  خوب شدنمردیم ومعنی تدبیروامیدراهم فهمیدیم .
  به موقعش ازخجالت اصحاب تدبیروامیدهم بیرون خواهیم آمد.

 66. اقتصاد دان شنبه 26 دی 1394

  دکتر آریای عزیز با سلام
  اولین دفعه هست با شما کاملا موافقم حودم چه غلطی کردم که به سمت تدبیر و امید رفتم . ……. نزدیک انشالله از دوستان تدبیر و امید به خوبی تشکر میکنیم . یک سال و نیم دیگه هم انتخابات ریاست جمهوری هست مطمئن باشید رقبای انتخاباتی روحانی از تمام این گند های بانک مرکزی تو مناظر ه های انتخاباتی علیه تدبیر مندان استفاده میکنند . من خودم به تدبیر و امید رای دادم. اما تازه قدر بقیه دوستان را فهمیدم . مطمئن باشید …. اولین ریاست جمهور ۴ ساله انقلاب خواهد بود .

 67. علی یکشنبه 27 دی 1394

  ……………رییس جمهورا عوض میشن البته فقط ظاهرشون
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 68. مسول همیشه نگران شنبه 26 دی 1394

  بانک مرکزی نمی دانست که این موسسه اینقدرگند کاری کرده وگرنه برنامه مجوز را ادامه می داد

 69. کارمند شنبه 26 دی 1394

  با سلام
  حداقل ۴هزار بیکار
  یعنی کارمندان موسسه
  رابه بازار بیکاری،علافی وهطار بدبختی دیگر
  مانند اعتیاد واز همه مهمتر،طلااااااق خوشامد میگویم

 70. یاسر شنبه 26 دی 1394

  پول مارو پس بدید.پول مارو پس بدید.۵ بهمن نزدیک است

 71. امیر ۲۰۲۰ شنبه 26 دی 1394

  هر چی سرمون ‌بیاد حقمونه.
  بلند بگو مرگ بر شاه
  ….
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 72. محمدرضا شنبه 26 دی 1394

  معنی ساماندهی موسسات اینه ؟
  شما موسسات رو منحل میکنید نه ساماندهی
  الان مردم که همه دارایی شون اونجاست چه کنن؟

 73. آتش یکشنبه 27 دی 1394

  بانک مرکزی تو که دلسوز مردمی و دنبال رفع مشکلات کشور ، جواب بده.
  …. هم حدی داره .. حق حساب ندادند؟ وام ندادند بهت.. سود بیشتر میخواستی؟ واقعا دردت چی بود .مشکل ساز . خدا همیشه هست.
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 74. امیدکارمند شنبه 26 دی 1394

  ما کارمندای بدبخت باید هر چه زودتر یه کمپین تشکیل بدیم من چند سال تو این موسسه بدبختی و دربدری کشیدم.من عمرمو تو این موسسه فدا کردم بعد از سن ۳۲ سالگی کجا منو استخدام میکنه.ولت موسسه بانک مرکزی باید جوابگو باشن .

 75. روانشناس شنبه 26 دی 1394

  روزی که میرعلی سکوتش را بشکند ان روز پی به نهایت ضعف نویسنده اطلاعیه بانک مرکزی خواهید برد

 76. ۱۰ شنبه 26 دی 1394

  ظاهرا شما بیشتر به یک روانشناس نیاز دارید.

 77. سعید یکشنبه 27 دی 1394

  شما چطور

 78. سعید یکشنبه 27 دی 1394

  خوبه که ۴۰۰۰ بیکار میشن و ۴۰۰۰خانوار ازبین میرند
  تبریک به دولت تدبیر با این تدبیرش

 79. كارمند شنبه 26 دی 1394

  بابا برای شیخ نمر که شیعه عربستانی است چه کارهای که نکرده اند امار برای کارمندها و سپرده گذاران که حدود ١٠ میلیون دخالت دارند تو این قضیه هیچ هیچ
  خدایا مقصر این قضیه را به سزا برسان

 80. reza شنبه 26 دی 1394

  من نمیدونم چرا تو کانال تلگرام اطلاع رسانی سپرده گذارا هیچ خبری نیست؟ چرا بیانیه جهت تجمعات گسترده صادر نمیکنید؟ باید از فرصت انتخابات استفاده کنیم تا نمایندگان مجلس پیگیر ظلمی که به ما میشود باشند

 81. احسان یکشنبه 27 دی 1394

  میشود لطف ادرس کانال تلگرام را به ما هم اطلاع بدهید ممنون می شوم

 82. الف الف دوشنبه 28 دی 1394

  کانال سپرده گذاران:
  https://telegram.me/samen_alhojaj_iran

  که با کانال کارمندان موسسه به آدرس زیر تفاوت دارد!
  https://telegram.me/samen_alhojaj

  البته اگر خبر مهمی توی هر یک از کانالهای فوق یا حتی سایت خود موسسه و بانک مرکزیی، یا خبرگزاریها باشه، سایت بانک مردم فورا منعکس میکنه.

 83. سپرده گذار ازاستان چهارمحال وبختیاری شنبه 26 دی 1394

  نمیشه که.پول خرده سپرده گذاران را بدین وبقیه روندین ماخونه مونو فروختیم حالا چه خاکی به سرمون کنیم ای خدا بدادمون برس

 84. سید علی شنبه 26 دی 1394

  بانک مرکزی هدفش همینه….اگه تمام دنیا هم بگن موسسه ثامن الحجج خوبه بانک مرکزی منحلش میکرد…سیاست پدرو مادر نداره…اینا فکر مردم نیستن فکر خودشونن که یه پول مفت افتاده دستشون….اینا خدارو نمیشناسن…یه مشت کارمند بدبخت….کی گفته ۷۶درصد بالای ۳تومن دارن؟؟ساده این…بانک مرکزی وقتی منحل میکنه تمام سود هایی که مردم گرفتن ازشون میگیره…تمام امتیازای وام منحل میشه.فقط اصل پول اونم به تاریخ قبل.تازه پولشون رو شاید تا یک تا ۲سال نده مثل میزان که هنوز مردم دارن دنبال پولشون میدون….این نماینده های مجلس هم حرف ….میزنن…دلشون خوشه نماینده این مردمن…انشاالله خدا یه روز جواب کارای غرض ورزانشون رو بده….مشکل این موسسه خیلی بهتر میتونس حل بشه خیلی بهتر…
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 85. سیفعلی شنبه 26 دی 1394

  سلام عزیزانم …نگران نباشید اتفاقی نیفتاده اینقدر شلوغش میکنید من دارم یه موسسه میزنم به نام مختار …با سود بالاتر از حجج بیاید پولاتونو بذارین تو موسسه خودم نگران مجوزم نباشین !سیف با من رفیقه و باهام خوبه ………
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 86. reza شنبه 26 دی 1394

  جناب اقای سیف واقعا نشون دادی که از روز اول منظورت از ساماندهی موسسه چه بوده است.شما هیچ وقت قصد مجوز دادن را نداشتی .چون الان که خبر ها مرور می کردم دیدم شما همون روزهای ابتدایی نیز اظهار داشتید (موسسه متخلف است و بزودی سپرده گذاران به نوبت جهت دریافت سپرده به یک بانک معرفی می شوند) خسته نباشید حالا به هدفت که همان تسویه حساب شخصی با میر علی بود رسیدی؟
  ولی بدان…..حدود یک ملیون سپرده گذار و کارمند موسسه پشت سرت هست.
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 87. هم وطن شنبه 26 دی 1394

  همین متن رو دقیقا سایت بانک مرکزی گذاشته چرا کپی میکنید .و تیتر چرت میزارید چرا مردم و به جون هم میندازید .خدا به راه راست هداییتتون کنه

 88. فری شنبه 26 دی 1394

  …به مدیرهای ب….بانک مرکزی .‌.ما مردم مگه شعور نداریم که شما از خودت رفع مسئولیت میکنی! تازه پولمون بستگی به خلق و خوی مدیران موسسه داره ..خدا ظلم رو از این کشور ریشه کن کن
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 89. احد شنبه 26 دی 1394

  چرا هیچکس بفکر کارمندا نیست مگه ما از همین مردم نیستیم همه کارمندا صادقانه با حقوق اداره کار ماهی ۷۰۰هزارتومن که با اضافه کاری میشد یک میلیون کار کردن به امیدبهتر شدن اوضاع ولی بعد این همه سختی بیکار شدن دستمزد مونه.خدایا کجایی که به داد ماهم برسی سپرده گذارا که خیالشون راحت شد…..

 90. مهدی شنبه 26 دی 1394

  روحانی متشکریم از دولت تدبیر وامیدت .هر دم ازاین باغ…… به جای اینکه شغل ایجاد کنی با بی تدبیری مسولین بانک مرکزی ۶۰۰۰۰ نفر بیکار شدند.خدایا…….

 91. سپرده گذار شنبه 26 دی 1394

  پس چرا میرعلی ازاد میگرده؟ اگر غیرقانونی است یا شده… چرا هیچ کس دستگیر و مجازات نشد؟ قسم شما را باور کنیم یا دم خروس را؟

 92. سپرده گذار شنبه 26 دی 1394

  پس به چه علتی این موسسه از رییس بانک مرکزی چندین تقدیرنامه دریافت نموده است؟!؟! چرا به شعور و فهم مردم توهین میکنید؟

 93. کارمند یکشنبه 27 دی 1394

  مگه میشه جایی بتونه بدون مجوز به کار خودش ادامه بده؟ اگه مشکل داشت از سال ۸۰ فعالیتشو نمیذاشتین ادامه بده. یه سوپر مارکت که میخواد کار خودشو شروع کنه باید مجوز داشته باشه و اگه نداشته باشه طی یه هفته جمعش میکنن اونوقت موسسه به این بزرگی و با این گستردگی کار این همه سال کارش غیر قانونی بوده؟ اصلا چنین چیزی امکان پذیره؟ مجوز موسسه از وزارت تعاون بوده. حالا بانک مرکزی چه مشکلی با ثامن الحجج داره نمیدونم. مشکلات خودتونو درگیر بیکار شدن بیش از چهار هزار کارمند و متضرر شدن همه سپرده گذاران نکنید. لطفا به فکر ما کارمندا هم باشین. سپرده گذاران به هر حال به هر نحوی به پولشون میرسن ولی تکلیف ما کارمندا چی میشه؟ جواب خانوادهامونو چی بدیم بعد از این همه سال بیکار شدنو چطوری بپذیریم؟ با ۳۵ سال سن من کجا برم کار کنم؟ دیگه کی منو امثال من که تعدادمونم زیاده رو میگیره؟

 94. آتش خشم یکشنبه 27 دی 1394

  بانک مرکزی از خدا نمیترسی از ثامن الحجج خجالت بکش .. تو دلت برای من و پول من نمیسوزه موسسات غیر مجاز دیگه چرا فعالند به هرحال در حال حاضر غیر مجازند… از …. دست بردار. دست خدا بالای همه دستهاست

  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 95. فرهاد یکشنبه 27 دی 1394

  این نمایندگان سپرده گذاران کجا هستند
  به خواسته تان رسیدید

  مقصر شما بودید

 96. کارمند بخت برگشته یکشنبه 27 دی 1394

  سالام دوستان ,من پیشنهاد مکنم ,تمام شعبات موسسه رو با مدیریت میر علی بکنیم پیک موتوری و اژانس که یه درامدی داشته باشیم ,بیکاری بی پولی وحشت اور خدایا خودت کمک کن

 97. حسین یکشنبه 27 دی 1394

  ببخشید آقای ب.ز. برادر میشه یک کمی تشریف ببرید اونطرفتر جا باز بشه؟! خدا بخواد مهمون داری 🙂

 98. ع،م یکشنبه 27 دی 1394

  نامه سرگشاده خطاب به رئیس بانک مرکزی اقای دکترسیف باسلام جناب دکترمصاحبه شما درموردانحلال موسسه ثامن الحجج وسپردن اموربه بانک پارسیان ملاحظه شدبدون تعارف عرض میکنم که شمادرموردموسسه ثامن الحجج باز هم اشتباه کردیدشماباچه مجوزی حدود چهارماه زندگی یک ونیم میلیون نفرسپرده گذار که بااحتساب خانواده هایشان ومتعلقین انهاجمعا ده میلیون مسلمان ایرانی رانزدیک انتخابات دربرزخ نگه داشته ایدوموسسه را به عنوان پشت قباله به بانکهای ورشکسته تعارف میکنیدیانقشه انحلال انرادرسرمیپرورانید شما درصورت اجرای این اشتباه درتاریخ اقتصاد ایران علی الخصوص درهشتادساله اخیربه منفورترین رئیس بانک مرکزی تبدیل وثبت میگردیدعملکرد دوساله اخیرشمااقتصادایران رابه فروپاشی کشانده شمااگرتوانایی داریدبانکهای ورشکسته دولتی که شرکتهای زیرمجموعه شان زیانده هستندومرتب وامهای کلان وخط اعتباری ویزه تزریق میکنیدانها راساماندهی ونجات دهیدبرخلاف قانون اساسی به شرکتها وموسسات ویاتعاونیهای مردمیوبخش خصوصی که ازادهستند حمله کرده وقلع وقمع میکنید سیاست راوارد عرصه اقتصادنموده ایداشتباه میکنیدشمابه میلیونها مسلمان توهین کرده ایدوبامحکوم کردن موسسه ثامن الحجج که درادوارگذشته جزو افتخارات سیستم اقتصادی بوده وازروسای بانک مرکزی وقت لوحهای تقدیر دریافت کرده اندتهمت زده واتهامات واهی رانسبت به مردم سپرده گذارروا میداریدوانها رانااگاه وبی تدبیر معرفی کرده ایدانصاف ووجدان حکم میکند گزینه های بهتری درموردموسسه ثامن الحجج ارائه فرماییدتاسپرده های ابن مردم زحمتکش سریعا بازگشت نمایدوخطوط اعتباری راگشوده وفعال نمایید درعیر این صورت این مردم ازحقوقشان نخواهندگذشت وعواقب ان متوجه جنابعالی خواهدشد باتشکرواحترام نماینده سپرده گذاران

 99. کارمند یکشنبه 27 دی 1394

  سلام
  افرین افرین احسنت. الان من۳۴ سالمه این همه پست تو اینجا داشتم
  خاک موسسه رو به معنای واقعی خوردم من تو میزش شبا خابیدم شما کجا بودین جناب سیف و سرپرست های مولتی میلیارد. الان بخندین به وضع ما کارمندا بخندین از تحصیل داری رسیدم به ریاست شعبه. نامردا حداقل یه وام مسکن میدادین مثله همه بنگاه های مالی تا سر پناهی داشتیم. دم بانک مرکزی گرم جناب سیف شما خیلی مردی خیلی .حالا بعد از این کجا میتونم کار کنم کدوم ازمون میتونم شرکت کنم به ۳۴ سال سن کجا قبولم میکنن درست شیش سال سابقه دارم ولی به چه دردم میخوره. الان برگردم شهره خودم چی بگم. من از اول به مشتریام میگفتم خیالتون راحت شما راحت به پولتون میرسین که میرسن هم. وای اونی که اسیب میبینه ما کارمنداییم که ۴۰۰۰ نفر همشونم عروس دوماد تازه یا چند سال ازداج کرده. تازه می خواستم ازدواج کنم که اینطوری داره میشه. امام رضا بیکار شدم میام پیشت همونجا میمونم تو حرمت چون روم نمیشه هیچ جا برم. برم پیش پدر پیرم که منو باز بیکار ببینه. تازه شده بودم پز پدرم. باشه اشکال نداره جناب مدیر عامل و جناب سیف. همیشه میگفتن جناب مدیر عامل گاوای گاوداریشو از کارمنداش بیشتر دوس داره هه راست گفتن. شماها جاتون نرمو گرم غذاتونم چربو عالی اصلا غمتون نباشه اقایون از ما بهترون…

 100. کارمند بدبخت و بد شانس یکشنبه 27 دی 1394

  توروخدا یکی جواب بده…پس تکلیف ما کارمندا چی میشه؟؟؟هااااان؟؟؟تکلیف ما کارمندا چی میشه؟؟ با این اوضاع اقتصادیو بدهی اجاره خونه…ای خدااااااااااا

 101. مهدی دوشنبه 28 دی 1394

  بانک مرکزی میگه این تعاونی با “عنوان خود­خوانده” مؤسسه مالی و اعتباری به فعالیت خود ادامه می­دهد ولی جالبه که هم رییس باتک مرکزی هم معاونشان در دولت قبل با همین عنوان از موسسه تقدیر کرده و سال نو را تبریک گفته ( تصویرش در لینک های زیر هست).پس جناب سیف این عنوان خیلی هم “خودخوانده “نبوده و شما هم با همین عنوان از این شرکت تقدیر کردید.
  http://www.samen-alhojaj.ir/Portals/0/IMG_0007.jpg
  http://www.samen-alhojaj.ir/Portals/0/SKMBT_C45006060608371.jpg

 102. محمد شنبه 3 بهمن 1394

  جالبه
  از تیرماه تا حالا به این نتیجه رسیدن که خورد خورد تا ١٠ میلیون تومن سپرده ها را پرداخت کنن😂😂
  من نمیدونم این مسوول بانک مرکزی کجا درس خونده؟
  ایا بقول اریا اینقدر ما رو بیسواد فرض کرده؟!؟
  راهکار قانونی جناب سیف حمله به یک موسسه از راه پخش تلویزیونیه؟!؟
  همه حسابهای ثامن الحجج بیچاره رو مسدود کردن حالا میگن گردن کلفته ؟!؟ خداییش من از ثامن راضیم همون زمان که تقدیر نامه براش میفرستادن من حساب قلهکمو باز کردم
  طمع چه؟!؟ این حرفهای نادرست چیه؟!؟
  در بازار پول و اعتبارات در کوتاه مدت ثامن به من ٢٢ درصد میداد برای کوتاه مدت
  منتها سرویس دهی خوبش منو ترغیب کرد
  خجالت نمی کشید به ما میگید طمعکار؟!؟ چقدر مسوولان بی ادب هستند!
  مطمئنا از این ماجرا تم براذ انتخابات استفاده میشود و کاندیدای مورد نظر اقای سیف و هم برای اینکه سپرده گزارانو بفروشن به بانک مورد نظر شون!
  این جناب بانک مردمم تر میگین سلاام … فقط میم آخرشو میگزاره آقا ما که توهین به کسی نکردیم ! فقط نظرمونو گفتیم دارو ندارمون ۶ ماهه بلوکه شده نظر هم ندیم؟

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه