تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوعدرصد
روزشمار8
کوتاه مدت11
سالیانه15
بیش از یکسالممنوع
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 44780 تاریخ انتشار : 8 آذر 1395

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: سپرده‌گذاران موسسه اعتباری کاسپین و تعاونی اعتباری فرشتگان نباید هیچ نگرانی نسبت به سرنوشت سپرده‌های خود داشته باشند چراکه این موسسه اعتباری هم مجوز دارد هم پشتوانه مالی.

به گزارش بانک مردم، بسیاری از سپرده‌گذاران موسسه اعتباری کاسپین و تعاونی اعتبار فرشتگان در تماس با ما درباره جزئیات جدید از اظهارات دادستان تهران و همچنین آخرین وضعیت این موسسه اعتباری و تراز مالی آن و همچنین سرنوشت مجوز آنها سوال کردند و خبرنگار ما نیز برای بررسی آخرین وضعیت این موسسه اعتباری با مسوولان «کاسپین» تماس گرفت که ماحصل آن در گزارش زیر منتشر می‌شود.

طبق بررسی‌های خبرنگار بانک مردم، دارایی‌ها و املاک تعاونی اعتبار فرشتگان به اندازه‌ای است که پشتوانه قوی برای این تعاونی محسوب می‌شود – که در موسسه اعتباری کاسپین ادغام شده – و پیش‌بینی این موضوع که تراز آن مثبت باشد کار سختی نخواهد بود. موضوع بازداشت دو مدیر فرشتگان هم مربوط به دو شرکت زیرمجموعه این تعاونی بوده و به مجموعه فرشتگان ارتباط مستقیمی ندارد.

هم‌اکنون چندین و چند مدیر و کارمند بانکی از بانک‌های بزرگ کشور در بازداشت به سر می‌برند یا محکومیت خود را طی می‌کنند و قطعا بازداشت دو فرد حقیقی نمی‌تواند یک مجموعه بزرگ مالی را زیر سوال ببرد.

از طرفی  چیزی که محرز است اینکه موسسه اعتباری کاسپین از سوی بانک مرکزی مجوز دارد و این موسسه نیز از پشتوانه مالی خوبی نیز برخوردار است و موضوع ورشکستگی و کمبود اعتبار آن شایعه‌ای بیش نیست.

در این‌باره یک منبع آگاه به بانک مردم گفت: موسسه اعتباری کاسپین از بانک مرکزی مجوز دارد و عضو صندوق ضمانت سپرده‌هاست که وظیفه صیانت از سپرده‌های مردم را دارد، است. همچنین کاسپین یک موسسه بورسی محسوب می‌شود که همه اینها به معنای پشتوانه مادی و معنوی برای موسسه اعتباری است. به عبارت بهتر اگر بر فرض محال اتفاقی هم رخ دهد نهادهای بسیاری هستند که به غیر از مسوولان موسسه اعتباری پاسخگوی مردم و سپرده‌گذاران باشند. پس دلیلی ندارد که سپرده‌گذاران و مشتریان موسسه اعتباری کاسپین نگران شوند.

وی افزود: سپرده‌گذاران کاسپین و تعاونی فرشتگان باید آرامش خود را حفظ کنند و به علت فضاسازی عده‌ای سودجو که قصد سوء‌استفاده از اظهارات دادستان تهران را دارند، نباید آرامش فکری و ذهنی خود را بر هم بزنند. چیزی که محرز است اینکه پشتوانه موسسه اعتباری کاسپین قوی است و اینگونه فضاسازی‌ها نمی‌تواند موسسه‌ای که اتجربه چندین ساله دارد را از ادامه کار باز دارد.

این منبع آگاه با اعلام اینکه نگرانی سپرده‌گذاران را درک می‌کند، گفت: سپرده‌گذاران کاسپین که پیش از این در تعاونی فرشتگان سپرده داشتند برای اطمینان خود می‌توانند با مراجعه به شعب این تعاونی نسبت به تعویض دفترچه موسسه اعتباری کاسپین که ممهور به مهر موسسه است اقدام کنند. قطعا سپرده‌گذاری در موسسه‌ای که مجوز بانک مرکزی را دارد – مانند سایر بانک‌های کشور – جایی برای نگرانی نمی‌گذارد.

سپرده‌گذاران چه کنند؟

به گزارش بانک مردم، تجربه نشان داده رقابت‌های موسسات اعتباری و بانک‌ها در جذب سپرده‌ها باعث می‌شود گاهی سودجویان از فرصت‌های کوچک علیه رقبا استفاده کنند.

خبر بازداشت دو مدیر یک تعاونی اعتباری شاید یک خبر عادی در حوزه پولی و بانکی کشور بود اما ناگهان به خبر مهم برای سپرده‌گذاران تبدیل شد چراکه در شبکه‌های اجتماعی شایعات بی اساس منتشر شد.

سپرده‌گذاران موسسه اعتباری کاسپین به علت یک خبر مبهم و بدون جزئیات که دادستان محترم تهران قطعا در آینده جزئیاتی از آن را منتشر خواهد کرد نباید اینگونه برآشفته شوند چون از این دست اخبار در سایر بانک‌ها و موسسات اعتباری نیز به وفور یافت می‌شود. بازداشت مدیرعامل و چند مدیر یکی از بانک‌های بزرگ کشور و برکناری بیش از ۱۰ مدیربانکی دیگر مشتی نمونه خروار است اما با رسانه‌ای شدن این اخبار بحرانی به وجود نیامدو در موضوع مورد گزارش نیز اتفاق خاصی رخ نخواهد داد. تعویض دفترچه و مهر و مراجعه به شعب موسسه و داشتن مهر کاسپین می‌تواند خیال سپرده‌گذاران را هم راحت کند.

روند ادغام تعاونی‌های زیرمجموعه کاسپین به علل مختلف با کندی صورت گرفته است که بوروکراسی اداری کشور ایین کندی را توجیه می‌کند و طبیعی به نظر می‌رسد اما نکته‌ای سپرده‌گذاران باید به آن توجه کنند این است که با دریافت سپرده خود زیان قابل توجهی را متحمل خواهند شد چراکه فسخ قرارداد فی ما بین این اجازه را به موسسات اعتباری و بانک‌ها می‌دهد که از پرداخت سود اولیه جلوگیری کنند.

در چنین وضعیتی به نظر می‌رسد آرامش و نداشتن هیجان کاذب بیش از سپرده‌ها، به سپرده‌گذاران سود برساند.

تاریخچه کاسپین

در وبسایت موسسه اعتباری کاسپین آمده است: در راستای سیاست های شورای پول و اعتبار بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران جهت ساماندهی به بازار غیر متشکل پولی و تأسیس و راه اندازی مؤسسات اعتباری و تبدیل تعاونی های اعتبار به این گونه مؤسسات ، مؤسسه اعتباری کاسپین از تجمیع تعاونی های اعتبار فرشتگان ، امید جلین گرگان ، کشاورزان مازندران ، حسنات اصفهان ، دامداران و کشاورزان کرمانشاه، الزهرا مشهد، بدرتوس و پیوند شکل گرفت.

سرمایه‌گذاران و داوطلبین مشارکت در تأسیس مؤسسه اعتباری کاسپین که اکثرأ توسط این تعاونی‌ها معرفی شده‌اند از ابتدای سال ۹۲ با تشکیل ستاد راه اندازی و تأسیس مؤسسه اعتباری و پیگیری های مستمر و رعایت الزامات بانک مرکزی و طی نمودن شرایط قانونی موفق شدند ضمن اخذ موافقت اصولی بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز پذیره نویسی را در آبان ۹۳ دریافت نمایند با توجه به شرایط مؤسسه اعتباری کاسپین (آرمان ایرانیان) عرضه سهام با استقبال مردم روبرو شد و در کمتر از یک روز کاری کل سهام عرضه شده توسط مردم خریداری گردید . پس از اتمام پذیره نویسی و تکمیل سرمایه اولیه توسط سرمایه گزاران ، مدارک مربوط به پذیره نویسی مورد بررسی بانک مرکزی و سازمان بورس اوراق بهادار کشور قرار گرفت و پس از تأیید روند قانونی آنها در آذر سال ۹۴ مؤسسه اعتباری آرمان ایرانیان ( کاسپین ) در  اداره ثبت شرکت ها به شماره ثبت ۴۸۳۰۴۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۴۳۲۸۷۱ به ثبت رسید و در نهایت در اواخراسفند سال ۹۴ با اخذ مجوز رسمی فعالیت به شماره ۳۹۰۵۳۹/۹۴ازسوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مؤسسه اعتباری کاسپین رسمأ به شبکه بزرگ بانکی کشور پیوست.

کاسپین

بیشتر بخوانید:

اساسنامه صندوق ضمانت سپرده‌ها

عضویت موسسه اعتباری کاسپین در صندوق ضمانت سپرده‌ها/تاریخچه صندوق ضمانت سپرده

موسسه اعتباری کاسپین: سپرده‌گذاران تعاونی فرشتگان سپرده‌های خود را به “کاسپین” منتقل کنند!

اطلاعیه موسسه اعتباری کاسپین خطاب به سهامداران

موسسه اعتباری کاسپین از قهرمان کشتی المپیک ریو تقدیر کرد+عکس

عضو هیات‌مدیره موسسه اعتباری کاسپین، رئیس سازمان برنامه و بودجه اصفهان شد

عضو هیات‌مدیره موسسه اعتباری کاسپین در گفتگو با بانک مردم: آزاد شدن خرید و فروش ارز توسط بانک‌ها رانت و فساد را از بین می‌برد/بانک مرکزی مراقب سوءاستفاده‌ها باشد

معاونان مدیرعامل موسسه اعتباری کاسپین معرفی شدند

مجمع عمومی سالیانه موسسه اعتباری کاسپین به تعویق افتاد+ عکس

موسسه اعتباری کاسپین بورسی شد/بازگشایی نماد موسسه اعتباری کاسپین در شرکت فرابورس ایران

معاون دادستان مشهد خبر داد: پرداخت ده‌ها میلیارد تومان به سپرده‌گذاران “بدرتوس” با همکاری موسسه اعتباری کاسپین

پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی در موسسه اعتباری کاسپین/سود وام فقط ۱۶ درصد

هشدار موسسه اعتباری «کاسپین» نسبت به سودجویان خرید اموال مردم+تصویر

پرداخت سپرده‌های تعاونی بدرتوس آغاز شد/«کاسپین» به وعده خود عمل کرد+عکس

تابلوی تعاونی‌های مشهدی «کاسپین» هم تعویض شد+عکس

Twitter Google+ Facebook
36,440 views
نظرات
 1. علی دوشنبه 8 آذر 1395

  حمید تهران فر معاون قبلی نظارتی بانک مرکزی درباره مؤسسات مالی مجاز در مورخ دوشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ گفت:

  تهران فر در پاسخ به این سؤال که آیا موسسه فرشتگان دارای مجوز از بانک مرکزی است گفت: موسسه فرشتگان در موسسه آرمان ادغام شده، اکنون موسسه فرشتگان وجود ندارد بلکه موسسه اعتباری آرمان هست . موسسه مالی و اعتباری آرمان هم اکنون مجوز ندارد ولی تا چند وقت دیگر مجوز می‌گیرد.

 2. احسان دوشنبه 8 آذر 1395

  واقعن تعجب میکنیم وقتی تعاونی به نام فرشتگان وجود نداره و منحل شده چرا میان درموردش اینجوری میکنند…. .
  البته خدا رو شکر که همه متوجه شدن این حرفا بی اساس بوده و خدا میدونه چه کسانی این کارو کردن که کاسپین رو خراب کنن که هیچ وقت پیروز نمیشن و نخواهند شد.

  موسسه کاسپین مجاز هست و زیر نظر بانک مرکزی لذا باید اونهایی نگران باشند که در موسسات و بانک های غیر مجاز سپرده دارند که بانک مرگزی مدام درباره شون هشدار میده…..

 3. کریم دوشنبه 8 آذر 1395

  کسری داشتن و زیان در اغلب موسسه ها و بانک ها وبیمه ها و شرکت ها وجود داره و این دلیل نمیشه …..
  الان بیشتر بانک و کارخانه های بزرگی نظیر ایران خودرو و ذوب آهن و صندوق های بازنشستگی بانک سرمایه و قوامین و دی و ملت و….هم زیان ده هستند ولی چرا…. درباره اونها حرفی نمی زنه؟؟!!!

  انشاالله آقای دادستان تهران هم متوجه این موضوع باشند و به جای صحبت کردن درباره ۵۰۰۰ موسسات غیر مجاز و تعاونی های غیر مجاز …اومدن درباره یک موسسه منحله که در در موسسه مجاز کاسپین ادغام شده ایراد سخن کرده اند که واقعا جای شبهه هست ی!!!!
  انشاالله قدری شعور و آگاهی داشته باشیم که البته خدا رو شکر مردم و سپرده گزاران دارند و می فهمند ….

 4. رضا دوشنبه 8 آذر 1395

  متاسفانه عده ای فرصت طلب و مغرض خواستند موسسات مجاز بانکی کشور و بانک مرکزی رو زیر سوال ببرند تا اذهان از ۵۰۰۰ موسسات غیر مجاز و تعاونی های غیر مجاز منحرف بشه!!!!
  اما خدا رو شکر مسولان و مدیران کاسپین ضمن اقدام به موقع در تغییر دفترچه ها و سپرده ها به کاسپین و نیز تامین نقدینگی این سوء استفاده بعضی رقبا و سوء استفاده گران رو از این خبر با پاسخ خوب و قاطع و عملی همانند همیشه روبرو کردند.

 5. سعید دوشنبه 8 آذر 1395

  به سایت کدال بورس مراجعه کنید بطور مثال بانک گردشگری به ازای هر سهم صد تومنی صد و هشتاد تومن زیان داره. بان های ملت ملت و صادرات همینطور.

  لینک اش :
  http://codal.ir/Reports/Attachment.aspx?LetterSerial=TbsSUPvvJMaHiBIbw03rPQ%3d%3d&dev=1

  ضمنا

  خبرگزاری فارس، در مورخ ۹۵/۰۸/۰۲ اعلام کرد که با مشخص شدن جزئیات و ابعاد صورت‌های مالی بانک‌های غیردولتی و خصوصی نتایج قابل تاملی را ارائه می‌دهد.
  در سال ۹۴ از مجموع ۱۸ بانک مورد بررسی، ۵ بانک زیان‌ده و ۹ بانک دیگر با کاهش سود خالص مواجه شده‌اند. این کاهش سود در برخی بانک‌ها در سطح ۳۰ تا ۵۰ درصد است.
  لینک اش این هست :
  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13950716000783

  حالا پس چرا کسی درباره این ضرر و زیان های هنگفت اینها صحبت نمی کنه؟؟!!!

 6. سعید دوشنبه 8 آذر 1395

  به سایت کدال بورس مراجعه کنید بطور مثال بانک گردشگری به ازای هر سهم صد تومنی صد و هشتاد تومن زیان داره. بان های ملت ملت و صادرات همینطور.

  لینک اش :
  http://codal.ir/Reports/Attachment.aspx?LetterSerial=TbsSUPvvJMaHiBIbw03rPQ%3d%3d&dev=1

  ضمنا

  خبرگزاری فارس، در مورخ ۹۵/۰۸/۰۲ اعلام کرد که با مشخص شدن جزئیات و ابعاد صورت‌های مالی بانک‌های غیردولتی و خصوصی نتایج قابل تاملی را ارائه می‌دهد.
  در سال ۹۴ از مجموع ۱۸ بانک مورد بررسی، ۵ بانک زیان‌ده و ۹ بانک دیگر با کاهش سود خالص مواجه شده‌اند. این کاهش سود در برخی بانک‌ها در سطح ۳۰ تا ۵۰ درصد است.
  لینک اش این هست :
  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13950716000783

  حالا پس چرا کسی درباره این ضرر و زیان های هنگفت اینها صحبت نمی کنه؟؟!!!

 7. مهدی دوشنبه 8 آذر 1395

  جالبه نگاه کنید و بعد خودتون قضاوت کنید که اختلاس در بانک های دیگه داره بیداد میکنه…..

  تنها ۲ نمونه از اختلاس ها در بانک ها کشور ::

  ۱- اختلاس ۱۲۰۰ میلیاردی در دو بانک ملی و ملت حجت الاسلام محمد جعفر منتظری در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه ۶ آبان ماه اعلام کردید که اختلاس ۱۲۰۰ میلیاردی در دو بانک ملی و ملت رخ داده است و دادستان کل کشور درباره تخلف انجام شده در این بانک ها، افزود: مجموعه اقداماتی در این دو بانک صورت گرفته که از نظر قانونی مجاز نبوده و بنا براین نوعی اختلاس تلقی می شود.

  ۲-نماینده نوشهر و چالوس با بیان اینکه یک نفر سه هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان به بانک سرمایه بدهکار است، گفت: فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان حقوق معلمان را نشانه رفته است. قاسم احمدی‌لاشکی پیش از پایان نشست علنی پارلمان در تذکری شفاهی اظهار داشت: ۶ میلیارد تومان اختلاس در بانک صادرات، ۱۲۳ هزار میلیارد تومان اختلاس در شعبه تجریش بانک صادرات، ۴۰۰ هزار دلار اختلاس در بانک تجارت رخ داده است و…..

 8. نیما سه‌شنبه 9 آذر 1395

  دوست عزیز متهم کردن سایر بانکها که زیان ده هستند و با نه و یا کاهش سود داشته اند یا نه چه دردی از کاسپین دوا میکنه این تعاونی از راه نرسیده توانایی بازپرداخت سپرده گذاراران فرشتگان را نداره اونوقت میاد بانک ملت را تخریب میکنی.تفاوت بین یکی از این بانکها با اون تعاونی که تو توش داری کار میکنی از زمین تا اسمونه

 9. آگاه دوشنبه 8 آذر 1395

  بر اساس تماس تلفنی با ناظر پولی بانک مرکزی :
  کسانی که در موسسه فرشتگان یا آرمان سپرده گذاری کرده اند بعلت ادغام این موسسات در کاسپین و مجوز رسمی بانک مرکزی ۲۷/۱۲/۹۴) هیچ مشکل و خطری سپرده هایشان را تهدید نمیکند چون کاسپین هم در بورس و هم صندوق ضمانت سپرده گذاران تعهدات خود را انجام داده است .

  خبر دادستانی محترم تهران مبنی بر بازداشت دو مدیر مربوط به پرونده وشکایات قبلی سال ۹۳ و ۹۴ بوده و موضوع تازه و جدیدی نیست .

  ضمنا مشکل بوجود آمده در مورخ ۷/۹/۹۵ در پرداخت پول توسط موسسه کاسپین بعلت هجوم سپرده گذاران با شنیدن خبر بوده که در روزهای آتی رفع میگردد.

  حاشیه :شاید بقولی با این خبر سپرده گذارها برای گرفتن سپرده مراجعه کنند اونوقت موسسه مطابق ضوابط بانک مرکزی با نرخ سود روزشمار ۱۰ درصد باهشون تسویه کنه و کلی از سودهای پرداختی رو هم از سپردشون کسر کنه ترفند خوبیه نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 10. رضا دوشنبه 8 آذر 1395

  متاسفانه عده ای فرصت طلب و مغرض خواستند موسسات مجاز بانکی کشور و بانک مرکزی رو زیر سوال ببرند تا اذهان از ۵۰۰۰ موسسات غیر مجاز و تعاونی های غیر مجاز منحرف بشه!!!!
  اما خدا رو شکر مسولان و مدیران کاسپین ضمن اقدام به موقع در تغییر دفترچه ها و سپرده ها به کاسپین و نیز تامین نقدینگی این سوء استفاده بعضی رقبا و سوء استفاده گران رو از این خبر با پاسخ خوب و قاطع و عملی همانند همیشه روبرو کردند.

 11. مهدی دوشنبه 8 آذر 1395

  تا کی باید صبر کرد؟؟؟من خودم از اسفند ۹۳ پول قابل توجهی دریافت نکردم و هر روز هم امروز فردا.اگه پشتوانه دارن پس چرا پول مارو نمیدن؟؟؟؟

 12. am سه‌شنبه 9 آذر 1395

  آقا تا ۶/۰۹/۹۵ که هیچ مشکلی نبود اسفند ۹۳ کدومه …..سپرده های فرشتگان سابق وکاسپین فعلی تا حالا مشکلی نداشته وانشاءالله در آینده هم نخواهد داشت .

 13. احسان دوشنبه 8 آذر 1395

  واقعن تعجب میکنیم وقتی تعاونی به نام فرشتگان وجود نداره و منحل شده چرا میان درموردش اینجوری میکنند…. .
  البته خدا رو شکر که همه متوجه شدن این حرفا بی اساس بوده و خدا میدونه چه کسانی این کارو کردن که کاسپین رو خراب کنن که هیچ وقت پیروز نمیشن و نخواهند شد.

  موسسه کاسپین مجاز هست و زیر نظر بانک مرکزی لذا باید اونهایی نگران باشند که در موسسات و بانک های غیر مجاز سپرده دارند که بانک مرگزی مدام درباره شون هشدار میده…..

 14. علي دوشنبه 8 آذر 1395

  من با کارشناسان نظارت بانک مرکزی صحبت کردم گفتن مشکلی نداره و سپردتون رو نکشین
  موسسه مجوز داره و مشکلی براش پیش نمیاد

 15. فرهاد دوشنبه 8 آذر 1395

  چرا بانک کاسپین یا بانک مرکزی یکشنبه اطلاعیه نداد ؟ چرااااا؟

 16. کریم دوشنبه 8 آذر 1395

  کاسپین زیر نظر بانک مرکزی است و نام این موسسه در سایت بانک مرکزی به عنوان پنجمین موسسه مجاز و تحت نظر بانک مرکزی نوشته شده است.چون تمام مسئولیت به عهده بانک مرکزی است پس جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

  ضمنا

  لیست موسسات دارای مجور از بانک مرکزی از صفحه زیر دانلود کنید:
  http://cbi.ir/simplelist/1541.aspx

 17. رییس کل کاسپین سه‌شنبه 9 آذر 1395

  … کاسپین

 18. مهدی دوشنبه 8 آذر 1395

  دوست عزیز :

  وقتی موسسه ای زیر نظر بانک مرکزی هست و نیز مجاز که دیگه اطلاعیه نمی خواد….

  اطلاعیه فقط برای غیر مجازها هست که بانک مرکزی باید بگه و هشدار بده که فلان موسسه غیر مجاز هست که اون رو هم قبلا بارها درباره موسسات غیر مجاز گفته اند و اسامی شون رو گفته اند و یا اینکه ریاست بانک مرکزی گفته اند فقط بانک ها و موسساتی که اسامی اونها در سایت بانک مرکزی هست مجاز هستند…

  لینک سایت بانک مرکزی :
  http://cbi.ir/simplelist/1541.aspx

 19. علی رییسی دوشنبه 8 آذر 1395

  این هم جواب عده ای مغرض ، دوستان سالها فرشتگان تعاونیه خوش حسابی بوده ، حتی زمانی که مجوز نداشت ، حالا که شده کاسپین هم مجوز داره هم پولتون تو صندوق ضمانت سپرده ها بیمه شده، هم تو بورسه، بی جهت بازی نحورید از بانکهای مغرض که میخوان این موسسه رو که سود عادلانه میده رو زمین بزنند و سپرده های شما رو با سود اندک تصاحب کنند ، پشتیبانشون باشید و درسی باشه برای بعدا که دیگه تا این موسسه مجوز داره هیچ اتفاقی براش نمی افته

 20. کامران دوشنبه 8 آذر 1395

  زنده باد کاسپین

 21. حمید دوشنبه 8 آذر 1395

  سلام هموطنان عزیز من لطفا یکم فکر کنید زود تصمیم نگیرید فرشتگان سالها خدمت کرده به مردم پشتشو خالی نکنین سال نود هم همین اتفاق افتاد ولی چی شد همون های که حسابشان رو بسته بودند دوباره آوردند پول هارو لطفا لطفا لطفا یکم بیشتر فکر کنین

 22. علی دوشنبه 8 آذر 1395

  متاسفانه عده ای فرصت طلب و مغرض خواستند موسسات مجاز بانکی کشور و بانک مرکزی رو زیر سوال ببرند تا اذهان از ۵۰۰۰ موسسات غیر مجاز و تعاونی های غیر مجاز منحرف بشه!!!!

  اما خدا رو شکر مسولان و مدیران کاسپین ضمن اقدام به موقع در تغییر دفترچه ها و سپرده ها به کاسپین و نیز تامین نقدینگی این سوء استفاده بعضی رقبا و سوء استفاده گران رو از این خبر با پاسخ خوب و قاطع و عملی همانند همیشه دادند.
  الان خیال همه راحت شد چون کاسپین مجاز و زیر نظر بانک مرکزی هست و ای کاش برخی قلم به دست های مزد بگیر مردانگی و مسلمانی هم میداشتند تا موج سواری نکنند .

 23. زهره دوشنبه 8 آذر 1395

  واقعن تعجب میکنم وقتی تعاونی به نام فرشتگان وجود نداره چرا میان درموردش خبر کذب پخش میکنن. چرا با روح و روان سپرده گذاران و خصوصا پرسنل بازی میکنن. خدا رو شکر که همه متوجه شدن شایعه بی اساس بوده و خدا میدونه چه کسانی این کارو کردن که کاسپین رو خراب کنن. که هیچ وقت پیروز نمیشن و نخواهند شد.زنده باد کاسپین

 24. مهدی دوشنبه 8 آذر 1395

  این هم با درایت و مدیریت مدیران کاسپین می گذرد همانند سال ۹۰ و ۹۱ ….تازه اون زمان غیر مجاز و تحت نظارت بانک مرکزی نبود.

  واقعا چرا به جای پرداختن به ۵۰۰۰ هزار موسسه و تعاونی غیر مجاز دادستان تهران میاد علیه یک موسسه منحل شده ۲ سال پیش و ضمنا تحت موسسه مجاز کاسپین اینجوری صحبت می کنه؟؟؟!!!

 25. رضا دوشنبه 8 آذر 1395

  متاسفانه عده ای فرصت طلب و مغرض خواستند موسسات مجاز بانکی کشور و بانک مرکزی رو زیر سوال ببرند تا اذهان از ۵۰۰۰ موسسات غیر مجاز و تعاونی های غیر مجاز منحرف بشه!!!!

  اما خدا رو شکر مسولان و مدیران کاسپین ضمن اقدام به موقع در تغییر دفترچه ها و سپرده ها به کاسپین و نیز تامین نقدینگی این سوء استفاده بعضی رقبا و سوء استفاده گران رو از این خبر با پاسخ خوب و قاطع و عملی همانند همیشه دادند.
  الان خیال همه راحت شد چون کاسپین مجاز و زیر نظر بانک مرکزی هست و ای کاش برخی قلم به دست های مزد بگیر مردانگی و مسلمانی هم میداشتند تا موج سواری نکنند .

 26. سعید دوشنبه 8 آذر 1395

  فرشتگان که ۲ سال پیش منحل شده و این ها هم بازی جدید آقایون هست برای موسسه ای مجاز که تحت نظارت بانک مرکزی و در بورس هست!!!!

  چند سوال ::
  * چرا دادستان تهران درباره موسسات و تعاونیهای غیر مجاز صحبتی نمی کنند؟؟!!!
  * چرا دادستان محترم درباره بازداشتی مدیران بانکی و شرکت های دیگه صحبتی نمی فرمایند؟؟!!

  * الان بیشتر بانک و کارخانه های بزرگی نظیر ایران خودرو و ذوب آهن و صندوق های بازنشستگی بانک سرمایه و قوامین و دی و ملت و….هم زیان ده هستند اونهم بسیار هنگفت ولی چرا دادستان تهران درباره اونها حرفی نمی زنه؟؟!!!

  ضمنا دفترچه حساب ها و سپرده داره به نام موسسه کاسپین داره تغییر میکنه که خیال همه راحت باشه که کاسپین هستند.

 27. سعید دوشنبه 8 آذر 1395

  فرشتگان که ۲ سال پیش منحل شده و این ها هم بازی جدید آقایون هست برای موسسه ای مجاز که تحت نظارت بانک مرکزی و در بورس هست!!!!

  چند سوال ::
  * چرا دادستان تهران درباره ۵۰۰۰ موسسه و تعاونی غیر مجاز صحبتی نمی کنند؟؟!!!
  * چرا دادستان محترم درباره بازداشتی مدیران بانکی و شرکت های دیگه صحبتی نمی فرمایند؟؟!!

  * الان بیشتر بانک و کارخانه های بزرگی نظیر ایران خودرو و ذوب آهن و صندوق های بازنشستگی بانک سرمایه و قوامین و دی و ملت و….هم زیان ده هستند اونهم بسیار هنگفت ولی چرا دادستان تهران درباره اونها حرفی نمی زنه؟؟!!!

  ضمنا دفترچه حساب ها و سپرده داره به نام موسسه کاسپین داره تغییر میکنه که خیال همه راحت باشه که کاسپین هستند.

 28. سعید دوشنبه 8 آذر 1395

  دوستان جای نگرانی نیس،دوست من رئیس یکی از شعبات هست،یکم پیش باهاش حرف زدم،گفت بخدا منم کل زندگیمو سپرده گزاری کردم تو موسسه،از بالام تامین اعتبار شده،از فردا دفترچه هارو عوض میکنیم،از شنبه هم هرکی هرچقد پول بخواد میدیم،یه خبر مبهم مردمو ناراحت کرده

 29. حامد دوشنبه 8 آذر 1395

  تنها راه صدور بیانیه از طرف موسسه و بانک مرکزی هست والسلام

 30. مهدی دوشنبه 8 آذر 1395

  والا منم با رییس شعبه خیلی خوب بودم.هیچی نگفت مشکل دار میخواد بشه و یک روز که رفتم گفت دیگه پرداخت نداریم.از اسفند ۹۳ ماهی ۳۰۰٫۰۰۰ با کلی تماس میگرفتم.والا مردم الان پولشون رو میخوان.نه ۱ سال دیگه که مسکن تکون بخوره و آقایون این موسسه به سود های بیشتر زمین ها و خونه هایی که خریدن رو بفروشن.حاضر نیستن به سود کمتر که پول مرد رو بدن.نمونه اش شعبه ی مرکزی موسسه آرمان سابق واقع در خیابان خیام.منبعی بهم گفت ۷ میلیارد خریده اون ساختمان رو و سال بعد ۶۰ میلیارد دو طبقه اش مشتری داشته ولی ندادن.ما پولمون رو میخوایم و از صبر خسته شدیم

 31. سمیرا سه‌شنبه 9 آذر 1395

  یعنی از شنبه هفته ای که میاد هر چقدر بخواییم میدن مگه میشه بشنو باور نکن

 32. سعید دوشنبه 8 آذر 1395

  بنده با بانک مرکزی تماس گرفتم و آنها هم تایید کردن موسسه کاسپین جز پولدارترین موسسات کشور است و بسیار با پشتوانه اصلا به شایعات گوش ندید این کار کساییه که با هدف مردم رو گمراه میکنند

 33. علی کارشناس مالی دوشنبه 8 آذر 1395

  دوستان عزیز طبق مجوز رسمی که توسط بانک مرکزی به موسسه کاسپین صادر نموده مقرر است که داراییها و بدهیی های تعاونی های تجمیعی را طبق روش مقرر به حسابهای خود منتقل نماید . و در حقیقت موسسه کاسپین با بررسی داراییها و بدهی های تعاونی فرشتگان زیر نظر حسابرسان مورد تایید بانک مرکزی نسبت به انتقال داراییها و بدهی های فرشتگان به حسابهای خود مبادرت ورزیده است.و اگر داراییهای فرشتگان کمتر از بدههی های آن بود هرگز این کار انجام نمی پذیرفت زیرا سهامی عام می باشد و سازمان بورس نیز این اجازه را نمی داد. . ضمنا هیچوقت بانک مرکزی نمی گذارد که بانکها و موسسات دارای مجوز رسمی با مشکل مواجه شوند زیرا اعتماد از کل سیستم بانکی از بین می رود. پس خیالتان راحت باشد.

  [پاسخ]

 34. سپرده گذار دوشنبه 8 آذر 1395

  هیچکدام از ۸ تعاونی هنوز ادغام نشدند و اموال و دارایی هایشان انتقال نیافته چون اگر منتقل شده بودند موسسه کاسپین جوابگو سپرده گذاران بدرتوس و الزهرا و پیوند بود اما حالا که هیچ کاری برای سپرده گذاران این سه تعاونی ورشکسته نمیکند قطعا حالا هم که فرشتگان دچار زیان شده به غیر از تعویض دفترچه ها هیچ کاری برای آن نخواهد کرد.
  دادستانی گفت تعاونی فرشتگان بیش از ۸۰۰۰ میلیارد تومان از مردم پول گرفته وحالا فقط ۳۰۰۰ میلیارد از الان باقی مانده!!! چگونه میتواند این زیان را جبران نماید!!! قطعا تاوان آن را سپرده گذاران باید بپردازند
  پس اگر هنوز فرشتگان پول میدهند بهتر است بگیرید تا خیالتان راحت شود چون با هجوم سپرده گذاران هر روز نقدینگی اش کمتر میشود و زنده کردن پولتان مشکل تر خواهد شد! چون هر روز فقط تا سقف ۵ میلیون تومان به هر کس میدهند!!!

 35. عادل بدخشان سه‌شنبه 9 آذر 1395

  جناب حرف شما زمانی درست خواهد بود که موسسه کاسپین دفترچه ها رو تعویض نکنه .اگه عوض کنه با مهر کاسپین . سپرده گزارهیچ مشکلی نخواهد داشت .چون کاسپین جزو اعضای صندوق ضمانت سپرده هست . و تحت نظارت بانک مرکزی .

 36. amir سه‌شنبه 9 آذر 1395

  اینجورا هم نیست من امروز ۱۰ میلیون برداشت کردم دفترچه هم با دفترچه کاسپین عوض شد.

 37. ایمان دوشنبه 8 آذر 1395

  سلام
  موسسه اعتباری کاسپین ماموریت ساماندهیدبه تعاونیها رو دارد و این به معنای حفظ حقوق مادی و معنوی سپرده گذاران در تمام تعاونیها است .تعاونی فرشتگان افتخارات بسیاری دارد و از مدیران متعهدی هم برخوردار است .
  فضا سازیها ی عجیبی در رابطه با این تعاونی انجام شده که ناکام می ماند .
  این تعاونی ریشه دار است بنده به عنوان یک سپرده گذار و همراه ۷ ساله تعاونی هیچگاه اسیر این فضاهای کاذب وساختگی روانی نمی شوم . هیچ وقت خدمات دریافتی از تعاونی را که تا امروز بدون خدشه دریافت کرده ام باعث جدایی من نخواهد شد.

 38. رضا دوشنبه 8 آذر 1395

  چه عجب کاسپین پیداش شد
  من ازاول هم نگران نبودم چون مجوزداره

 39. علیرضا دوشنبه 8 آذر 1395

  دوستان عزیز جناب آقای سیف خودشان چند ماه گذشته فرمودند دیگر هیچ موسسه غیر مجاز دیگری وجود ندارد.

 40. امیرحسین دوشنبه 8 آذر 1395

  بنده چهار سال در فرشتگان حساب دارم!واقعا ازشون راضی هستم هم سود خوب میدن و هم مشتری مدار هستند! انشاالله که همه موفق باشند!شعبه. مطهری شهر مشهد…

 41. reza دوشنبه 8 آذر 1395

  چرا اطلاعیه رو در رسانه ملی تلویزیون پخش نمیکنن تا خیال همه کاملا راحت شه

 42. Hoda دوشنبه 8 آذر 1395

  حالا کاری به این حرف ها نداریم ولی خدایی در بانک مرکزی رو باید گل گرفت که مثلا ثامن بدون مجوز هست ازش بازداشت نکردن بعد از این که مجوز بانک مرکزی داره بازداشتی داره 😂😂😂

 43. تابلو دوشنبه 8 آذر 1395

  به نظر من شما همتون پرسنل این موسسه اید.

 44. سید احسان دوشنبه 15 آذر 1395

  با نظر شما موافق هستم

 45. امیرعباس دوشنبه 8 آذر 1395

  با سلام و درود
  منم مبلغی رو در این موسسه خوش حساب سپرده کردم که تا الان به لطف خدا مشکلی نبوده حتی با وجود اون تکان سال ۹۰ .ببینید اگه مردم امریکا هم یهو هجوم ببرن به بانک و پول بخوان این حجم پول قابل پرداخت در یک روز نیست چون یکروزه نیامده در ضمن پول ها در گردش هستن
  لطفا برای جلوگیری از ین تقلب های سودجویانه به کمپین حمایت از ان بپیوندید

 46. مجید دوشنبه 8 آذر 1395

  سلام ما کاسپین هستیم نه فرشتگان ،پس دیگه ترسی نداره ! چون مجوز داریم ! زنده باد کاسپین

 47. سلطان احمدی دوشنبه 8 آذر 1395

  موسسه مجوز بانک مر کزی دارد مجوز فرا بورس دارد مجوز صندوق ضمانت سبرده دارد سابقه بیست ساله دارد واقعا نگرانی به ضرر کساتی شد که یک رو الان بشیمان شدند وزه سبرده های خود را با ضرر بر داشتند

 48. عباس دوشنبه 8 آذر 1395

  پرچم فرشتگان و موسسه کاسپین تا قیام قیامت بالاست.

 49. علی دوشنبه 8 آذر 1395

  سپرده گذاران عزیز نگران نباشید و از رفتارهای هیجانی و عجولانه بپرهیزید زیرا همچون سپرده گذاران میزان اول از همه خودمان متضرر می شویم ، شایعات اخیر فقط به این دلیل بوده که بانک مرکزی موسسه را ملزم نموده است تعهدات الزهرا و بدرتوس را بپذیرد ولی هنوز موسسه زیر بار نرفته است ، ضمنا این موسسه سراسری است ودر همه نقاط کشور شعبه دارد ، هیچ وقت آن را با موسسات استانی همچون میزان و ثامن الحجج که فقط در استان های خراسان شعبه داشتند مقایسه نکنید .

 50. مهدی سه‌شنبه 9 آذر 1395

  دوست گرامی ثامن الحجج ۵۵۰ شعبه در سراسر کشورو میزان منابعشم بنا بر اعلام بانک مرکزی ۱۳،۰۰۰ میلیارد تومان بود بنده کارمند اونجا بودم و هیچوقت هم فکر نمیکردم که این سرنوشتمون بشه اما هر روز اوضاع بدتر شد والان با مدرک لیسانس حسابداری مشغول مسافرکشی هستم.ماههاست هممون رو بیرون کردن و گفتن در بانک پارسیان آزمونی برای ما میذارن که البته گذاشتن ولی بعد اعلام کردند که هرموقع نیازداشتیم اعلام میکنیم!!!ببخشین اینا رو گفتم چون دوست داشتم درد دل کنم شرایط شمارو درک میکنم چون برای ماهم آقای کمیجانی استارت رو در تلویزیون زد ولی بعدها یواش یواش دوستان دیگه هم اضافه شدن…بگذریم امیدوارم که این بحران رو هم با موفقیت پشت سر بذارین این رو بدونین که آرزوی ما همینه چون شرایطمون بقدری بهم ریخته است که برای همه پرسنل شما و دیگرموسسات که مظلومانه اسیر این وضعیت میشن آرزوی آرامش و سربلندی رو دارم تا بتونه تسکینی برای دلهای ناامیدمون باشه

 51. مدافع حرم دوشنبه 8 آذر 1395

  خدا را شاکریم که اگر هنوز نتوانسته کادر اداری خوبی از بابت ساماندهی و انجام امور سپرده گذاران انجام بده و بقول دوستان به کندی کار پیش میره اما در زمینه ماست مالی امور این موضوع بخوبی داره پیش میره و جا داره خدا قوتی به پرسنل فرشتگان بگیم که دارن با دل و جون عملیات ماست مالی و گذاشتن توجیهات لازمه را انجام میدن.راستی نام این دو مدیر فرشتگان چی بود .شاید حاجی تفکر و آقا رضا تفکر نبودند دو نفر از پیشخدمت های شرکت های تابعه بودند.

 52. علی دوشنبه 8 آذر 1395

  سپرده گذاران عزیز اصلا نگران نباشید بنده خودم بیش از ۱۵ سال است که مشتری ای موسسه ام ، این موسسه کشوری است و مجوز بانک مرکزی را هم دارد ، مثل میزان و یا ثامن الحجج نیست چون این دو فقط داخل استان های خراسان فعالیت داشتند و از بانک مرکزی هم مجوز نداشتند الان اگه به موسسات کاسپین برای افتتاح حساب مراجعه کنید دقیقا مطابق ضوابط بانک مرکزی رفتار می کند و شایعات اخیر فقط به این دلیل بوده که با وجود فشارهای بانک مرکزی هنوز زیر بار تعهدات بدر توس و الزهرا نرفته است ، در چند سال اخیر به خصوص اواخر سال چنین مشکلاتی برای موسسه پیش آمده که سربلند بیرون آمده ، مطمئن باشید معتبرترین بانک دولتی اگر همه سپرده گذاران یکجا مراجعه کنند با مشکل پرداخ مواجه خواهد شد . پس بهتر است با رفتارهای عجولانه و

 53. رصا دوشنبه 8 آذر 1395

  @BANK1
  🇮🇷🇮🇷🇮🇷
  🇮🇷سپرده گذاران کاسپین و فرشتگان نگران نباشند 🇮🇷

  بر اساس تماس تلفنی با ناظر پولی بانک مرکزی :
  کسانی که در موسسه فرشتگان یا آرمان سپرده گذاری کرده اند بعلت ادغام این موسسات در کاسپین و مجوز رسمی بانک مرکزی ۲۷/۱۲/۹۴) هیچ مشکل و خطری سپرده هایشان را تهدید نمیکند چون کاسپین هم در بورس و هم صندوق ضمانت سپرده گذاران تعهدات خود را انجام داده است .

  خبر دادستانی محترم تهران مبنی بر بازداشت دو مدیر مربوط به پرونده وشکایات قبلی سال ۹۳ و ۹۴ بوده و موضوع تازه و جدیدی نیست .

  ضمنا مشکل بوجود آمده در مورخ ۷/۹/۹۵ در پرداخت پول توسط موسسه کاسپین بعلت هجوم سپرده گذاران با شنیدن خبر بوده که در روزهای آتی رفع میگردد.
  بانک مردم
  @BANK1
  🇮🇷🇮🇷🇮🇷
  #بانک_اول

 54. محسن توکلی دوشنبه 8 آذر 1395

  اگر این موسسه کاسپین مشکل مالی نداره چراعلیرغم انتقال اموال الزهرا به آن موسسه پاسخ گوی مشتریان الزهرا نیست

 55. بنده خدا دوشنبه 8 آذر 1395

  بهترین موسسه ایران کاسپین

 56. پیمان دوشنبه 8 آذر 1395

  دیگه بعد از این همه سال میدونیم چه خبری واقعیه و چه خبری مغرضانه و جهت دار….
  … به نظر من اگر با ایشان که هدفشون کاملا آشکارا تشویش اذهان عمومی است برخورد نشود باید گفت وای به روزی که بگندد نمک.
  فرشتگان چه اون موقع که فرشتگان بود چه حالا که کاسپین شده همیشه منظم و دقیق بوده. من ۲۰۰ تومن دارم حتی برای تعویض دفترچه هم نمیرم چون مطمئنم.
  اون کسایی هم که کاسپین رو با ثامن الحجج و میزان مقایسه میکنن بهتره یکم فکر کنن و ببینن کاسپین کجا ایستاده و چه مراحلی رو طی کرده.

 57. احمد سه‌شنبه 9 آذر 1395

  باسلام
  این موسسه هیچ دارایی خاصی نداره. و الان هم کاملا ورشکسته می باشد.

 58. الف سه‌شنبه 9 آذر 1395

  قرار نیست هیچ سپرده گذاری زیان بکنه چونکه الان همه نسبت به حقوق مردم حساس هستند . سپرده های مردم در تعاونی فرشتگان در حال انتقال به موسسه کاسپین هست و این موسسه هم پاسخگو خواهد بود . ولذا هیجانی کردن فضا برای شکست رقیبی مثل این موسسه که دارای پتانسیل سهم ۵ درصدی بازار پول کشور است توسط رقبایی که دارای حداقل توانایی در زمینه بانکداری هستند ایجاد میشه و توانایی اونها فقط در تهاجمات ژورنالیستی و ایجاد موج روانی منفی و سیاسی و البته بدون در نظر داشتن شرط انصاف است که همین الان هم با این قابلیت ها در صحنه اقتصاد حضور دارند و الا از طریق بهره وری و توانمند سازی درونی هیچ حرفی برای گفتن ندارند .
  سپرده گذاران در دام این فضاهای روانی قرار نگیرند و کما فی السابق همکاری خودشون رو داشته باشند و از ظرفیتهای متقابل هم بهره مند شوند . ===ایجاد نگرانی و آشفتگی روحی از طریق سپرده گذاران علیه سپرده گذاران هدف بدخواهان است .===
  العاقبه للمتقین

 59. آرش سه‌شنبه 9 آذر 1395

  تو سایت کاسپین هم هست از بدر توس و الزهرا بدلیل وجود حسابهای صوری و الکی در کاسپین ادغام نشدند و حساب بدر توس و الزهرا با فرشتگان و کاسپین قاطی نکنید لطفا. .الان متن اطلاعیه رو از سایت کاسپین هم میفرستم

 60. سپرده گذار سه‌شنبه 9 آذر 1395

  دوستان من مال باخته ثامن اللحججم.بخاطر خودتون میگم احتیاط کنین به مام میگفتن چیزی نیس.نامه های بانک مرکزیو نشون میدادن.مجوز یه تیکه کاغذه پول نیس که.در ضمن انشالله که مشکلی پیش نیاد محض خیرخواهی گفتم.تصمیم گیری با خودتون

 61. علی سه‌شنبه 9 آذر 1395

  اقا تمام موارد درست پس چرا یک نفر شفاف سازی نمیکنه حالا دادستان یک حرفی بزنه درست یا نادرست یا مبهم هیچکس نباید به فکر مردم بدبخت باشه یک اعلام وجواب رسم بده وخیال مردمه راحت کنه حالا میخواهد بانک مرکزی باسه و…

 62. علی سه‌شنبه 9 آذر 1395

  اقا تمام موارد درست پس چرا یک نفر شفاف سازی نمیکنه حالا دادستان یک حرفی بزنه درست یا نادرست یا مبهم هیچکس نباید به فکر مردم بدبخت باشه یک اعلام وجواب رسم بده وخیال مردمه راحت کنه حالا میخواهد بانک مرکزی باشه و…

 63. مجيد سه‌شنبه 9 آذر 1395

  من امروز رفتم شعبه تهران امام خمینی دفترچه کوتاه مدتم و کاسپین کردم و واسه سپرده مهر کاسپین و نزدم گفتن دو سه روز دیگه واسه سپرده هاتون بیاین سپرده جدید با سربرگ فرشتگان بگیرید هر کی هم پول میخواست اگه ضروری بود میدادن نه فقط ۵ تومان چون مجوز داره کاسپین و هم عضو صندوق ضمانته من مشگلی نمیبینم

 64. ورشکسته سه‌شنبه 9 آذر 1395

  من امروز کاسپین مشهد بودم با ریس شعبه صحبت کردم و ایشان ورشکستگی کاسپین رو تایید کرد و گفت باید بانک مرکزی پاسخگو باشد ولی کسری و ورشکستگی کاسپین توسط خود شعبه تایید شد

 65. رضا چهارشنبه 10 آذر 1395

  چرا ورشکسته اینقدر لجن پراکنی و شایعه سازی می کنی؟؟!!!

  به حق امام رضا (ع)

  هر کسی داره در جهت ضرر به مردم و مسلمانی قدم بر میداره و یا قلم میزنه رو به همین شب عزیز و امام رضا(ع) نیست و نابود کنه.
  آمین
  والسلام

 66. رضا چهارشنبه 10 آذر 1395

  چرا اینقدر شایعه سازی می کنی؟؟!!!

  به حق امام رضا (ع)

  هر کسی داره در جهت ضرر به مردم و مسلمانی قدم بر میداره و یا قلم میزنه رو به همین شب عزیز و امام رضا(ع) نیست و نابود کنه.

  آمین
  والسلام

 67. ورشکسته سه‌شنبه 9 آذر 1395

  درادامه مطلب بالا ایشان یعنی ریس شعبه فرمودند از مدیریت اعلام شده که دیگر پولی نیست و در هفته آینده هم نخواهد بود درکل ایشان فرمودند باید منتظر بانک مرکزی بود چون موسسه واقعا ورشکسته هست

 68. رضا چهارشنبه 10 آذر 1395

  چرا ورشکسته اینقدر لجن پراکنی و شایعه سازی می کنی؟؟!!!

  به حق امام رضا (ع)

  هر کسی داره در جهت ضرر به مردم و مسلمانی قدم بر میداره و یا قلم میزنه رو به همین شب عزیز و امام رضا(ع) نیست و نابود کنه.
  آمین
  والسلام

 69. رضا چهارشنبه 10 آذر 1395

  چرا اینقدر شایعه سازی می کنی؟؟!!!

  موسسات و بانک های مجاز در سایت بانک مرکزی هستند که کاسپین هم جزء اونهاست

  تا الان توی ایران هیچ بانک یا موسسه مجوز داری ورشکست نشده

 70. امید خان پنج‌شنبه 11 آذر 1395

  شر و ور نگو باو اسگل

 71. ورشکسته سه‌شنبه 9 آذر 1395

  در تماس با بانک مرکزی و صندوق ضمانت سپرده فقط تا مبلغ ۱۰۰ میلیون سپردها بیمه هست که آن هم زمان بر هست حتی چندین ماه هرنفر تا ۱۰۰ میلیون ضمانت شده

 72. مهدی چهارشنبه 10 آذر 1395

  جهت روشن شدن بعضی ها :

  از این نوع حیله ها رو بسیار می زنند و هر بار علیه یک بانک و موسسه مجازی در میاورند همانند :

  بازداشت مدیرعامل موسسه توسعه….یا ورشکستگی بانک قوامین…..

  قابل ذکر هست که اولا موسسه فرشتگان ۲ سال پیش منحل شده و ثانیا الان همه کاسپین هستند و کاسپین همه مجوز دار بانک مرکزی هست .

  تا بحال هم در کشور ایران هیچ بانک یا موسسه مجوز داری نه ورشکست شده و نه کم آورده…

 73. ورشکسته سه‌شنبه 9 آذر 1395

  در ادامه مطالب بالا بانک مرکزی تمام سودهای مارو تا الان حذف خواهد کرد چون بالای مقدار مجاز هست و پس از کسر مقدار سود با ما تسویه مکند

 74. عادل بدخشان سه‌شنبه 9 آذر 1395

  آقای ورشکسته .
  چرا فکر مردمو مشغول میکنی مگه میشه ریس این حرفو بزنه .پوستشو میکنه مشتری

 75. رحیم سه‌شنبه 9 آذر 1395

  سپرده گذاری در اینگونه موسسات پر رسیک است برای همین ریسک زیاد بهره بیشتری می گیرند شنیدن این خبر تاسف بار بود که فرشتگان با ۴۰۰۰ میلیارد تومان زیان به اخر خط رسید با این اوصاف سپرده گذاران به نصف پول خود خواهند رسید باید نیمه پر لیوان را دید و از کاسپین سپاسگذار بود

 76. علی سه‌شنبه 9 آذر 1395

  فرشتگان اگر موردی ندارد ؟ نحوه برخورد مدیران و کارکنان ان جوری هست انگار موسسه ورشکسته و نمام روسای ان فرار کرده اند .
  حداقل کارکنان این موسسه که خود ذینفع و درامد و حقوق شان از همین موسسه است نباید اتش بیار این معرکه باشند .
  رضایت مشتری تنها جیزی که در این ایام برای موسسه مورد توجه نیست و هیج کس جوابگو نمیباشد . رپس امور شعب استان محل کار خود را ترک کرده و انان که در انجا هستند بی اطلاع از نمام وقایع و وقتی هم صحبت میکنی همجون یک فضایی نگاهت می کنند .
  باین برخورد کارکنان و مسولین حق دهید سپرده گذاران اطمینان نکنند.

 77. رصا سه‌شنبه 9 آذر 1395

  بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مورخ ۰۹/۰۹/۱۳۹۵
  http://www.cbi.ir/showitem/15449.aspxموسسه کاسپین موظف به ایفای تعهدات تعاونی اعتبار فرشتگان است

  ۹ آذر ۱۳۹۵
  هیات مدیره موسسه اعتباری کاسپین موظف به انتقال دارایی ها و بدهی های تعاونی منحله فرشتگان به موسسه کاسپین با تاکید بر حفظ منافع سپرده گذاران است.

  به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، در پی انتشار برخی اخبار در رسانه ها درخصوص تعاونی اعتبار منحله فرشتگان، برای تنویر افکار عمومی و اطلاع سپرده گذاران محترم به اطلاع می رساند:
  موسسه اعتباری کاسپین در تاریخ ۲۷٫ ۱۲٫ ۱۳۹۴ و براساس مصوبه مورخ ۵٫ ۸ . ۱۳۹۴ شورای پول و اعتبار، با انحلال تعدادی از تعاونی های اعتبار از جمله تعاونی اعتبار فرشتگان، تشکیل شده است. هیأت مدیره موسسه اعتباری کاسپین موظف است در چارچوب قوانین و مقررات، کلیه دارایی ها و بدهی های این تعاونی را به موسسه اعتباری کاسپین انتقال دهد. در این راستا لازم است هیأت مدیره موسسه کاسپین با نهایت دقت، حفظ منافع سپرده گذاران را در اولویت کاری خود قرار دهد.

 78. رضا سه‌شنبه 9 آذر 1395

  پس چرا این موسسه تابلوش کاسپین ولی کلیه قرارداد ها و دفترچه ها بنام فرشتگان است؟

 79. سارا سه‌شنبه 9 آذر 1395

  من خودم ١٣٠ میلیون پول دارم تو یکی از شعب کاسپین تهران، امروز هم اونجا بودم، به نظر من اینا همش شایعه است و هیچ اتفاقی نمی افته و فقط برای سرگرم کردن مردم

 80. احمد سه‌شنبه 9 آذر 1395

  هیچ مشکلی پول مشتریان فرشتگان را تهدید نمی کند مخصوصا الان که منتقل به کاسپین شده است.

 81. رضا چهارشنبه 10 آذر 1395

  یکی ازعزیزان درست فرمودندکه انگاری همه یابهتربگم اکثریتان پرسنل کاسپین یا همان فرشتگان هستیدتندوتندپیام کذایی میفرستیدبرای سپردگذاران محترم.فرشتگان دوتاازمدیرانش درزندان هستندیعنی پنج هزارمیلیاردپول سپردگذاران خورده شده.شمادلتان خوشه که فرشتگان منابع داره.یعنی ازثامن الحجج که پنج هزاربدهکاری به بارآورده وبیست هزاریاکمی حتی بیسترمنابع داره ماسپردگذاران فانوس بدست هستیم وحالافرشتگانی که آه دربسات نداره .نداشته کاسپین چیه فرشتگان رامی گویدمنابع هارامی فروشیم پول مردم راپس میدهیم خیلی طنزوخندارنیست مگه داریم.همه موسسه هایشان استجاریه لابدمیخواهندمال مالکین مغازه هاراباتعدیدوهولدوربازی املاکشان راصاحب شوندیااینکه مالکین خیرشدندمیخواهندوثیقه بزارند.والاخطرهمه شمسپردگذاران راتعدیدمیکند.ثامن الحجج بااون عظمتی کله پاکردندورفت درزندان ویپردگذاران ماندندویلان.تاپولهاتمام نشده هجوم برده حقتان رابگیریدماهم ای کاش یکی بودومیگفت برویدپولتان رابازپس بگیریدوافسوس وصدافسوس.جوانی وقدرتمان ازدست رفته.

 82. رضا چهارشنبه 10 آذر 1395

  عزیزان جهت روشن ترشدن تکلیفتان یک سرباسایت ثامن الحجج بزنیدمخصوصاخبرهای سال ۱۳۹۴راجستجوکنیدوهمه چیزدستگیرتان خواهدشدچه وعده های به سپردگذاران میدادندودریک قدیمی مجوزوترازمثبت است وبعث ادغام است وسودهاراطبق شیوه نامه بانک مرکزی واریزمیکنیم بابانک مرکزی همکاری کنیدودرآرامش باشیدبانک مرکزی ازشماهاصیانت به عمل می اوردووو…هزارچرت وپرت دیگه وحالاشماطمکاربودیدبه خاطرچنددرصدسودبیشترهمه شماطمع کردیدوبانک مرکزی قبلا هشدارداده بودشماچراگوش نکردیدواصلاموسسه نبودتعاونی بودودروغگوبودودزدبودووو…الااخربانک مرکزی حق بجانب گرفته مارازیرپاله کرده است.

 83. امیر یکشنبه 28 آذر 1395

  خدا بزرگه نگران نباش. کم آوردن از ثامن الحجج میگیرن.

 84. رضا طالب لو آستارا چهارشنبه 10 آذر 1395

  موسسه. کاسپین ۴۰۰۰ میلیارد کمبود تراز مالی فرشتگان را چگونه پرداخت خواهد کرد…؟

 85. امیر یکشنبه 28 آذر 1395

  خدا بزرگه نگران نباش. کم آوردن از ثامن الحجج رضا اینا میگیرن.

 86. علی جمعه 12 آذر 1395

  بنظر من این جو ایجاد شده تا مدت دیگر در مورد موسسه مجاز کاسپین از بین میره ولی من تجربه ام این شد که سپرده ام را حتی با سود کمتر در بانک های معتبر بگذارم

 87. امیر یکشنبه 28 آذر 1395

  کار خوبی میکنی علی آقا. ادامه بده بخصوص تو بانک صادرات با زیان انباشه ۸۶ تومان برای هر سهم ۱۰۰ تومنی حتماً سپرده گزاری کن.

 88. امامی یکشنبه 14 آذر 1395

  یکی از شعب فرشتگان در تهران فعلا فقط ۵ میلیون به هر حساب پول میده
  اون هم بعد از چند روز پس از درخواست

 89. محمد دوشنبه 15 آذر 1395

  به فکر مردم نیستندحداقل مدیر عاملش بیاد یه صحبتی توی تلویزیون بکنه من رفتم پول بگیرم مگهاونهایی که پنجشنبه امدن جلوی شما هستند

 90. محمد سه‌شنبه 16 آذر 1395

  خدا رو شکر هیجانات خوابید و اوضاع آرام شد.الحمدلله

 91. افشین سه‌شنبه 16 آذر 1395

  هر وقت به نصف پولمون رسیدیم بعدا بگو اوضاع ارامه

 92. مجید چهارشنبه 17 آذر 1395

  داداش جو الکی نده خودم بهتر میدانی قصد چپ کردن موسسه رو داشتند که الحمدلله با درایت مردم موفق نشدند

 93. امیر سپرده گزار شعبه نارمک یکشنبه 28 آذر 1395

  همینطوره مجید آقا.
  درود به سپرده گزاران فهیم.

 94. علی سه‌شنبه 16 آذر 1395

  به نظر من از اول هم مشکل برای موسسسه نبود جو ایجاد شده باعث ازدحام مرده شده بود و اکثر آن هایی هم که پول لازم نبودن آمده بودن پول بگیرند آگه درمورد بانک معتبر هم جو ایجاد بشه مدیریت اش سخت است خدایی مسئول های موسسه کاسپین این موضوع خوب مدیریت کردن خدا توفیق بهش
  ون بده انشاءالله

 95. ابرقویی چهارشنبه 17 آذر 1395

  سه روزه درخواست ۵ میلیون از شعبه ۱۷ شهریور کردم هنوز نریختن

 96. محمدی پنج‌شنبه 18 آذر 1395

  لطفا خالی نبند من همین الان پانزده میلیون گرفتم

 97. سپرده گزار پنج‌شنبه 18 آذر 1395

  سلام ثامن الحجج هم مشکلی نداشت اگر مشتریان هجوم نمیبردند الان اونها هم پا برجا بودن بخدااگر فردا به یک بانک باسابقه دولتی هم مردم هجوم ببرند اون هم همین کارو میکنه حتماً اونا اسکناس تولید میکنند نه بابا هر چی خداوند بخواهد همون میشه

 98. سپرده گزار پنج‌شنبه 18 آذر 1395

  نه بابا الان آرامترشده همون لحظه میدن

 99. وحید چهارشنبه 17 آذر 1395

  !!۱؟من همین امروز ۶ میلیون برداشت کردم مشگلی نبود شعبه صادقیه

 100. علی پنج‌شنبه 18 آذر 1395

  سلام من تا دیروز خبر نداشتم اوضاع از چه قراره .. دیروز احتیاج به پول داشتم گفتن باید بری شعبه خودت رفتم شعبه خودم ندادن .. شانسی که اوردم شعبه دیگه حساب داشتم پولمو منتقل کردم اونجا .. اون شعبه بهتر پول میده .. این چند روز به مشتریاش روزی پنج تومن داده .. منم انروز ده تومن گرفتم بهم گفتن تو هفته بعد هم میتونی روزی پنج تومن بگیری .‌ خیالم خیلی راحت شد .. ارزیابی من از شرایط اینه که اگر همه مثل روال سابق رفتار بکنن شعبات مشکلی برای جوابگویی به مردم ندارن .‌ اما الان مخصوصا تو بغضی شعب که تو محلات هستن و مشتریا هجوم میارن و برداشت غیر ضروری دارن و این وسط شعبه نمیتونه جوابگوی همه مشتریا باشه .. و از طرفی سعی میکنن سفت بگیرن که سپرده ها خالی نشه .. من سود سپرده هام تا امروز کامل واریز شده .. فقط مشکلم اینه که هجوم مردم باعث میشه منی هم که قصد خالی کردن حسابمو ندارم حتی برای گرفتن پول برای پر کردن حساب جاریم تو بانک دیگه برای پاس کردن چکم نمیتونم روی همون روز حساب باز کنم .. این بحران زاییده جو روانی ایجاد شده هست .. خدا نگذره از بانیش .. اگه فردا بگن بانک ملی به مشکل خورده همه هجوم بیارن حسابشونو بگیرن بانک مرکزی هم نمیتونه جوابگو باشه .. این مشکلو باید مدیران موسسه و‌ مسئولین بانک مرکزی با اطلاع رسانی از شرایط موجود مردمو دلگرم کنن این سکوت مردمو بیشتر نگران میکنه ..
  در آخر هم بگم تو بعضی شعب مسئولین شعب پول واریزی از مرکز رو بین مشتریان به درستی تقسیم نمیکنن و همین باعث اضطراب بیشتر مردم میشه ..
  اگر مسئولین رده بالا میخوان این بحران مدیریت بشه و این جو آروم بشه باید فکری بحال بعضی شعبات و مسئولینش بکنن
  والسلام

 101. مصطفی پنج‌شنبه 18 آذر 1395

  اوشاع همه شعبات ارومه ولی من نمیدونم چرا مسولین هیچ فکری برای این
  شعبه ۱۷ شهریور نمیکنن هنوز شلوغه و اذهام داره
  خواهشم اینه که به وضع این شعبه هم رسیدگی بشه

 102. سپرده گزار پنج‌شنبه 18 آذر 1395

  سلام شماره تلفن نظارت بر بانک‌ها وموسسات بانک مرکزی که موجوده تماس بگیرید نکنه بانک مرکزی هم مورد قبول بعضی ها نیست دگه والا بالا تر از این دگه نیست الکی هم جوسازی نکنید آقا بیکار شدید ما چه گناهی داریم که هی دروغ میگید اون موقع که جوادم بود بدون هیچ مشکلی پول میدادند دگه فراموش شده چرا چیزی نگفتید الان هم به لطف خدا وهمت مدیران وکارکنان موسسه ومشتریان صبور ومنطقی حل شده است خیلی بعضی ها دوست دارند بدبختی مردم وکارمندا راببینند خدا با ماست

 103. علي پنج‌شنبه 18 آذر 1395

  من تو این مدت صد میلیون گرفتم البته روزانه اما در کل صد تا گرفتم و با کارشناسای بانک مرکزی هم صحبت کردم همه گفتن به اندازه ای پشتوانه داره که ورشکست نشه و در ضمن اگر بخواد می تونه از منابعش که نزده بانک مرکزیه (٣٠٠٠میلیارد)برداشت کنه فقط یه کم جریمه میشه اما خوشبختانه فعلا مدیران نیاز به برداشت از منابع بانک مرکزی پیدا نکردن

 104. امیر سه‌شنبه 23 آذر 1395

  سپرده گزاران فهیم ممنون از همکاریتان.

 105. امیر سپرده گزار شعبه نارمک سه‌شنبه 23 آذر 1395

  خوشبختانه و به کوری چشم حاسدان بحران روانی بوجود آمده تقریباً از بین رفته و شعب جو آرامی دارند و اغلب مراجعات هم برای تعویض برگه های سپرده و دفترچه های بانکی است.
  سپرده گزاران فهیم دستتان درد نکنه که به جز تعداد معدودی که غالباً هم سپرده های اندکی داشتند باقی سپرده گزاران بسیار خوب و منطقی عمل کردند.

 106. علی جمعه 26 آذر 1395

  شعبه نارمک اوضاع آشفته ای داشت خوب شده ؟ من اونجا حساب داشتم نمیتونستم بگیرم منتقل کردم شعبه دیگه رتحت گرفتم

 107. امیر سپرده گزار نارمک یکشنبه 28 آذر 1395

  والا من دیدم این شعبه بسیار آرومه و پرنده هم پر نمیزد توی شعبه.
  ضمناً ” ر تحت گرفتم” یعنی چی؟ معنی شو می نویسی؟

 108. جعفر چهارشنبه 8 دی 1395

  اروم یعنی چی؟ پول نمیدن

 109. منصور شنبه 4 دی 1395

  با سلام به سپرده گذاران عزیز
  یک سال سود سپرده رو بدون هیچ کم و کاستی گرفتم امروزم که تاریخ ٩۵/١٠/۴ هست رفتم سپردمو تمدید کردم

 110. عریز یکشنبه 5 دی 1395

  با سلام به دوستان کاسپین

  من امروز در شب ابوذر تهران بودم که تا دیروز تقریبا نفری ۱۰۰ تومن از سود رو میداد، اما امروز آقای رئیس آب پاکی‌ رو ریخت رو دست همه و گفت دیگه پولی‌ در کار نیست و فقط ملک‌های فرشتگان مونده که باید بفروشن … و برید تا ۱۵ دیم ماه سری بزنید !!!!

 111. حمید خدادادشرق چهارشنبه 8 دی 1395

  با سلام
  من حدود سه ماه هست که در موسسه اعتباری کاسپین که دارای مجوز بانک مرکزی هست ۴۵۱ میلیون تومان که کل سرمایه ی زندگیم هست و نتیجه۲۰سال کارم شده همین در یک حساب کوتاه مدت گذاشتم .
  امروز رفتم شعبه ی نارمک برای ۵ میلیون تومان رییس شعبه میگه ما هیچ پولی در ۴ روز گذشته دریافت نکردیم.
  آیا بانک مرکزی که دستور حفظ و حراست از حقوق سپرده گذاران میده باید اینطور
  از حقوق سپرده گذاران حفظ و حراست بشود؟
  من خواهان استرداد کل پولم و بسته شدن حسابم هستم

 112. ح ک ک چهارشنبه 8 دی 1395

  چرا نظر من را نمی نویسید؟؟

 113. کریمی چهارشنبه 8 دی 1395

  زمانی که موسسه فرشتگان یا کاسپین فعالیت معمولی وسپرده گذاران با لبخند تابلو کاسپین را یر سر در شعبات وخیابان ها می دیدند موسسه فرشتگان یا کاسپین پرداخت و دریافت بی تنش داشت .

  وقتی دادستان محترم تنویر افکار کردند با توجه به اطلاع رسانی ایشان بلافاصله شعبات موسسه فرشتگان یا کاسپین با بهانه هجوم مردم ، خدمات پرداختی به مشتریان و نه دریافنی روزمره را قطع کردند.
  و الان که موسسه از دادن مطالبات قصور می کند
  غصب اموال شده است
  به بسیاری ضررو زیان وارد شده است.
  و مردم برایشان مشکلات مالی متعدد بوجود امده است،

  اطلاع رسانی از جانب بانک مرکزی
  و قوه قضاییه بعنوان مدعی العموم نمی شود .

  چرا حداقل برای کاهش استرس سپرده گذاران اعلامیه ای تمی دهند .

  حداقل تکلیف موسسه فرشتگان یا کاسپین و مردم را مشخص کنید .

  بانک مرکزی به ابن که کاسپین مسوول فرشتگان است ،کفایت کرده است .

  خب الان مردمی که برای مداوا ، مخارج یومیه ، پرداخت مطالبات به غیر و ادای قرض و… درخواست پول خودشان را دارند تکلیف شان چیست .

  انتظار و اعتماد مردم از مسوولان بانک مرکزی و قوه قضاییه بسیار بیشتر بالاتر و والاتر از یک موسسه ای بحران زده است
  با سکوت مسولان صورت مسله باقی خواهد ماند .
  مردم چشمشان به مسولان است و به وعده های مدیران موسسه اعتماد ندارند.
  حداقل بفرمایید تکلیف چیست تنها اقدام ملموس حضور ماموران محترم نیروی انتظامی در شعب است.
  ایا شایسته است سپرده گذاران که بعضا با سپرده اندک و سرمایه کوچک زندگی شان منتظر کلامی از جانب مدیران و مسوولان بانکی و قضایی هستندسرگردان بمانند.
  لطفا به این مردم راهکار بفرمایید بعضی واقعا گرفنارند.
  .
  اگر موسسه فرشتگان یا کاسپین مشکل دارد چرا فغالیت می کند و اگر ندارد چرا پرداخت نمی کند.؟؟
  ایا پرداختی به شعب صرف حقوق اضاقه کاری پرسنل می شود و یا به مردم داده می شود. و به چه کسانی داده می شود ایا این پول از جیب سپرده گذاران پرداحت می شود؟؟

 114. خانى شنبه 2 بهمن 1395

  باعث تاسف هست شما که باید نظرات مال باختگان از این موسسه به ظاهر ورشکسته رو منتشر کنید بخاطر مسایل صنفى امتناع میکنید یادتون باشه در اختلاس این موسسات هم به نوعى شریکید چرا که باید مردم این موسسات رو بشناسند و زندگیشون بباد نره،یا حق

 115. رها یکشنبه 3 بهمن 1395

  مردم همه گرفتارن,خود من پول بچه های یتیمم را سپرده کردم ,لااقل سود ماهیانه را بدهید از کجا تامین زندگی کنیم ,ما اعتماد کردیم ما را بی اعتماد نکنید و خواستار رسیدگی مسیولین هستم در اسرع وقت

 116. محمدی یکشنبه 3 بهمن 1395

  من هم تو بانک کاسپین سپرده دارم خیلی نگرانم باید چیکار کنم اگه مراجعه کنیم پولمونو میدن؟

 117. حسن سه‌شنبه 26 بهمن 1395

  نظرتون راجع به شکایت به بانک جهانی و صندوق بین المللی پول از دست بانک مرکزی ایران چیه؟ که به وظایف و تعهداتش عمل نمی کنه.

 118. سمیه یکشنبه 8 اسفند 1395

  سلام ..
  من تمام سرمایمو گذاشتم تو این بانک . تا حالام هیچ پولی دریافت نکردم کارمندای بانک خیلیی بدبرخورد میکنن …قرار بود ک بصورت خورد خورد مبلغی به سپرده گذاران پرداخت بشه اما متاسفانه این اتفاق نمیفته…. کارمندای بانک اصلا برخورد مناسبی با مشتریانشون ندارن بانک مرکزیم ک پاسخگوی هیچ چیزی نیست پس تکلیفه منه سپرده کذار چی میشه؟
  با هزار تا بدبختی پول جمع کردم حالام بانک پاسخگو نیست
  تورو خدا حداقل بگین این وضع تا کی ادامه داره ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
  با تشکر
  خانم مکرمی
  استان گیلان- رشت

 119. سمیه یکشنبه 8 اسفند 1395

  باسلام
  من از سال ۹۳ بانک فرشتگان حساب داشتم تا حالا….. من با هزارتا بدبختی ۱۰۰ تومن ۱۰۰ تومن تو این بانک سپرده گذاشتم تا ی روزی دستمو بگیره حالا ک رفتم برداشت کنم بانک میگه هیچ مسئولیتی درقبالش نداره
  من ی گله داشتم از مسیولین بانک ….اینه برخورده کارمندای بانک فرشتگان فوق العاده بدو بی شرمانه هست ….من تعجب میکنم این چه برخورد با مشتری هست….. جواب مشتریانو کی باید بده…..من تمام سرمایه و زندگیمو گذاشتم تو اون بانک بخدا خدارو خوش نمیاد این پولا خوردن نداره …. آه و نفرین ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ نفر پشتشه …..چرا دولت پیگیری نمیکنه ….. ی خانواده ایی مریض داره به پول احتیاج داره یکی بدهی داره … یکی جهاز میخواد تهیه کنه …….تو رو خدا پاسخکو باشید……….قرار بود بانک خورد خورد پول مردمو پس بده حالا میگه پولی نداره و چیزی نمیده…حداقل بگین این اوضاع تاکی ادامه داره.
  باتشکر
  خانم مکرمی
  گیلان-رشت

 120. مسعود چهارشنبه 11 اسفند 1395

  باسلام.از سال ۹۳ پنجاه میلیون مادرم ۳۰۰ میلیون برادرم تو موسسه ی الزهرا پول گذاشتن.من یه جوان ۲۸ ساله ام مادرمو از همون زمان کمک مالی میکنم با کارگری ..یعنی همین انصافه ماهی جمعا۲۰۰ هزار بهمون سود میدن..انگار جلوی سگ پول میندازن..جناب اقای رئیسی شما والی خراسانید من به حسن عدالت طلبی شما ایمان دارم تورو خدا پیگیری کنید ..بزارید رهبری بدونن سره ده ها هزار خانواده چه بلایی اومده ….‌ سسسسسسسسسسسسووووووووددددد اااااااجبااااااااااارررررررری نخواستیم.اصل پول لطفاااااااااا….

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه