تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 15186 تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۳۹۴
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: مدیر عامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از تبدیل شدن این بانک از سهامی خاص به سهامی عام در آینده‌ نزدیک خبر داد و در پاسخ به بانک مردم گفت: جذب سپرده قرض‌الحسنه خارجی در دستور کار قرار دارد.
سیامک دولتی امروز در نشست خبری گفت: درصدد جذب سپرده‌های خارجی به صورت قرض‌الحسنه هستیم تا بتوانیم از فرصت به وجود آمده پسابرجامی استفاده کنیم و با فرهنگ‌سازی و ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه در حوزه بین‌الملل و کشورهای هدف، سپرده‌های خارجی را جذب کنیم.
به گزارش بانک مردم، سیامک دولتی با اشاره به موضوع سهامی عام شدن بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مسائل این بانک اظهار کرد: پیش‌تر با وجود این‌که برای این موضوع اقدام کرده بودیم اما اعلام شد که سرمایه ما حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان ثبت شده اما به طور کامل پرداخت نشده است.
وی با اشاره به ۱۰ بانک سهامدار بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: در حالی عدم تکمیل سرمایه از مشکلات ما در سهامی عام شدن بود که از این ۱۰ مورد، هشت بانک سهم خود را به‌طور کامل پرداخت کردند و دو بانک دیگر در مراحل نهایی کردن سهام خود هستند که به نظر می‌رسد تا بهمن‌ماه سرمایه بانک تکمیل شود.
مدیر عامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران یادآور شد: در حال حاضر ۸۰ درصد مسیر سهامی عام شدن بانک قرض‌الحسنه مهر ایران طی شده و ۲۰ درصد باقی‌مانده نیز قطعی است.
دولتی همچنین در اظهارات خود به درخواست این بانک برای افزایش سقف تسهیلات قرض‌الحسنه به بانک مرکزی اشاره کرد و گفت: مدت‌هاست این درخواست را مطرح کرده و در حال بررسی است.
وی همچنین میزان بدهی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به بانک مرکزی را صفر اعلام کرد و ادامه داد: کفایت سرمایه این بانک حدود ۳۰ درصد است که البته جزو بالاترین کفایت‌های سرمایه در شبکه بانکی به حساب می‌رود.
مدیر عامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در ادامه به افزایش منابع مالی بانک اشاره کرد و توضیح داد: منابع مالی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در پایان سال ۱۳۹۳ تا بهمن‌ امسال ۲۲.۷ درصد رشد یافته در عین حال که مانده کل تسهیلات قرض‌الحسنه این بانک نیز در این دوره رشد ۳۹ درصدی داشته است.
وی در ادامه به میزان معوقات بانکی نیز اشاره کرد و افزود: در حال حاضر نسبت مطالبات غیرجاری بانک قرض‌الحسنه نسبت به پایان سال ۱۳۹۳ افزایش دارد؛ به‌طوری که از حدود یک درصد در اسفند‌ سال قبل به ۱.۴۲ در مرداد‌ماه و ۱.۲۵ درصد در بهمن‌ امسال رسیده است.
دولتی توضیح داد: از مطالبات غیرجاری بانک قرض‌الحسنه مهر ایران حدود ۷۵ درصد سررسید گذشته بوده و حدود یک ماه از آن می‌گذرد که این در ادامه با پرداخت اقساط پوشش داده می‌شود.
به گفته وی، در حال حاضر بانک قرض‌الحسنه مهر ایران حدود ۴۸ میلیارد تومان مطالبات معوق دارد.
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با اشاره به کاهش ۲.۹ درصدی سپرده‌های قرض‌الحسنه کل شبکه بانکی تصریح کرد: با وجود این کاهش در منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها سپرده‌های بانک قرض‌الحسنه مهر ایران ۲۲.۷ درصد رشد داشته است.
به گفته وی، نسبت منابع به مصارف بانک از ۱۰۴ درصد در بهمن ماه سال گذشته به ۱۱۰ درصد رسیده است.
دولتی با بیان اینکه نسبت سرانه پرسنل به منابع قرض‌الحسنه بانک از ۱۳ میلیارد و ۱۹۲ میلیون ریال به ۱۵ میلیارد و ۴۸۵ میلیون ریال افزایش یافته است، گفت: نسبت منابع به شعب از ۶۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال به ۸۲ میلیارد و ۸۱۳ میلیون ریال بالغ شده است.
وی با اشاره به طرح رویش باور در این بانک گفت: بر اساس این طرح سپرده‌گذار می‌‌تواند محل مصرف سپرده خود را تعیین و یا افرادی را برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی کند که از سپرده‌های وی استفاده کرده و تسهیلات بگیرند. میزان مشارکت مردم در این طرح ۲۰۷ میلیارد تومان بوده است.
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران همچنین از راه‌اندازی سامانه افتتاح حساب آنلاین خبر داد و گفت: این سامانه که به زودی افتتاح خواهد شد به تدریج با حوزه تسهیلات هم تسری داده می‌شود. این اقدام موجب کاهش حضور مشتری در شعب می‌شود.
به گفته وی، یکم اسفند ماه مراسم تجلیل از خیرینی که از محل سپرده‌های آنها تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت شده است برگزار می‌شود.
دولتی در خصوص سقف تسهیلات پرداختی در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: این سقف ۱۵ میلیون تومان است و شرایط اعطای تسهیلات در مرحله اول داشتن گردش حساب در بانک است اما اگر فردی مشکل خاصی داشته باشد و تسهیلات ضروری (به عنوان مثال برای درمان) بخواهد، با دریافت مستندات تصمیم مدیریتی درباره آن اتخاذ می‌شود.
وی با بیان اینکه سقف ۱۵ میلیون تومان قطعاً جوابگوی برخی نیازها از جمله اشتغال نیست، تصریح کرد: درخواست از بانک مرکزی برای افزایش سقف تسهیلات داشتیم اما هنوز پاسخی دریافت نکردیم، اگر سرمایه بانک تکمیل و تبدیل شدن به سهامی عام نهایی شود، بهتر می‌توان این مسائل را پیگیری کرد.
 سیامک دولتی قرض‌الحسنه مهر۴
Twitter Google+ Facebook
1,120 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه